Wtyczki WordPress SEO

Jeśli masz WordPressa i chcesz zajść wyżej w wynikach wyszukiwania Google’a to z pomocą przyjdą do Ciebie niezastąpione wtyczki WordPress SEO. W tym artykule znajdziesz 6 najlepszych propozycji!

Najlepsze wtyczki WordPress SEO

Wtyczki WordPress SEO - Yoast SEO

Yoast SEO

Mam wrażenie, że tej wtyczki nie muszę nikomu przedstawiać. Jest to hit hitów do SEO w WordPressie. Dzięki niej znacznie łatwiej będzie Ci zoptymalizować Twoje treści pod SEO, dostaniesz jasne komunikaty, które są jasne, a przede wszystkim są po polsku. Jeśli jednak dopiero zaczynasz swoją przygodę SEO z WordPressem i poznajesz tą wtyczkę, to na pewno zainteresuje Cię darmowy poradnik Yoast SEO.

Sprawdź

Wtyczki WordPress SEO - Ściągnij Smush Image Compression and Optimization

WP Smush

Jeden z czynników wpływających na SEO to szybka strona – najczęściej spowolniają ją zbyt duże zdjęcia. Z pomocą przyjdzie Ci wtyczka WordPress WP Smush, dzięki której zoptymalizujesz swoje zdjęcia. Uwaga! Ta wtyczka jest do niewielkiej optymalizacji, którą można uznać za bezstratną. Czyli jeśli masz na swojej stronie internetowej bardzo duże zdjęcia to spójrz na wtyczkę, która jest niżej, która przyniesie większe rezultaty.

Sprawdź

Wtyczki WordPress SEO - EWWW Image Optimizer

EWWW image optimizer

Wtyczka EWWW image optimizer jest także do optymalizacji zdjęć, ale przynosi większe efekty. Jednak w tym wypadku warto uważać i przed działaniami zrobić backup plików strony internetowej. Jak? Przeczytaj artykuł z poradnikiem: Zabezpiecz się! – czyli jak robić backup strony WWW?

Sprawdź

Wtyczki WordPress SEO - SEO Friendly Images

SEO Friendly Images

Kolejną propozycją wtyczki WordPress SEO jest SEO Friendly Images, dzięki której poprawnie opiszesz zdjęcia w atrybucie alt (tekście alternatywnym) w zaległych artykułach.

Jednak pamiętaj, że zawsze znacznie lepsze rezultaty osiągniesz opisując własnoręcznie odpowiednio zdjęcia we wpisach – taka wtyczka może być użyta tylko w ostateczności, jeśli masz np. kilka setek artykułów z tysiącami nieopisanych zdjęć i ręczna “robota” nie wchodzi w grę. Przy użyciu SEO Friendly Images miej zaktualizowanego WordPressa oraz instaluj najnowszą wersję wtyczki, a przed jej użyciem zrób backup.

Sprawdź

Wtyczki WordPress SEO - Media File Renamer

Media File Renamer

Dzięki tej wtyczce zmienisz nazwy zdjęć na takie, które zawierają słowa kluczowe. Czyli jeśli masz na swoim WordPressie zdjęcia typu “DSC00001.jpg” to warto to zmienić pod SEO, a ta wtyczka właśnie przyjdzie Ci z pomocą. Ważna sprawa! Po użyciu tej wtyczki wyłącz ją i usuń. Nie jest Ci dłużej potrzebna!

Sprawdź

Wtyczki WordPress SEO - Broken Link Checker

Broken Link Checker

Na stronie internetowej nie powinno być zepsutych (niedziałających już) linków ani brakujących obrazków. Ma to całkiem duży wpływ na SEO, a dzięki tej wtyczce bardzo prosto namierzysz konkretne miejsca, w których konieczne są poprawki. Tą wtyczkę także po użyciu możesz wyłączyć i usunąć. Warto z niej korzystać od czasu do czasu.

Sprawdź

 

Jeśli te wtyczki WordPress SEO przynoszą Ci problemy to daj znać w komentarzu lub dołącz do grupy wsparcia na Facebooku.

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

4 Komentarze

  • dobry artykuł, polecam jeszcze Jetpack / Photon do optymalizacji zdjęć

  • Fajny zbiór 🙂 Wydaje mi się, że mówić “wtyczka do SEO” każdy automatycznie myśli YOAST. Dodatkowo na stronie twórcy można zdobyć cakiem sporą wiedzę z tej tematyki.

  • Yoast SEO zdecydowanie polecam, naprawdę przydatna wtyczka. Artykuł również merytoryczny, na plus 🙂

  • Ola, a co sądzisz o wtyczce Rank Math?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *