Jak samodzielnie stworzyć stronę WWW?  Własny sklep internetowy? Ciekawi Cię, jak to wyglądało u innych? W takim razie ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Zapraszam na live z Natalią Bolewicz, która sama, od A do Z, stworzyła swoją stronę WWW z blogiem – Minimalife.com.pl. Co więcej  postawiła także sklep internetowy, w którym sprzedaje autorskie plannery. Przeczytaj bądź posłuchaj o tym, jak wyglądała jej droga i zmotywuj się do swoich działań! Zdecydowanie warto!

Czego się dowiesz z artykułu: “Własny sklep internetowy jak zacząć – historia Natalii z Minimalife”: 

  • Skąd pomysł na realizację strony?
  • Własny sklep internetowy – jak zacząć?
  • Jakie problemy po drodze napotkała Natalia?
  • Ile zajęło stworzenie strony WWW?
  • Jakie ma plany na przyszłość?

Początki biznesu – krok po kroku

Historia Natalii rozpoczęła się od pomysłu stworzenia plannera, który ułatwiałby zaplanowanie i realizację celów. Najpierw pojawiła się wizja produktu, która krok, po kroku zamieniła się w gotowy plan do zrealizowania, a dopiero później zakiełkowała myśl o stworzeniu strony WWW, na której można by ten produkt przedstawić, jak i wypromować.

Samodzielna realizacja strony WWW ze sklepem internetowym

Impulsem, by samodzielnie stworzyć stronę WWW byli znajomi z pracy Natalii, którzy we własnym zakresie postawili stronę na WordPressie. To był strzał w dziesiątkę, dlatego Natalia zaczęła szukać informacji, jak taką stronę wyklikać. Na tym etapie trafiła na mojego bloga, a także zapisała się na grupę Jesteśmy Interaktywne, gdzie uzyskała wsparcie i konkretną pomoc techniczną.

Natalia przyznaje, że przydało jej się także jedno z organizowanych przeze mnie wyzwań, dzięki któremu spisała listę aspektów, o które musi jeszcze zadbać na stronie, co pozwoliło jej uporządkować prace nad witryną. Warto tutaj nadmienić, że Natalia nie korzystała z kursów, nie przygotowywała się także szczególnie do tworzenia strony WWW – od razu przystąpiła do działania i na bieżąco dowiadywała się więcej i więcej na temat WordPressa.

Po prostu zacznij od podstaw!

Natalia od razu zaczęła tworzyć stronę WWW, bo stwierdziła, że dłuższe przygotowywanie się i odwlekanie może tylko sprawić, że w ostatecznym rozrachunku, zamiast zrobić stronę WWW, tylko czytałaby, jak to zrobić. Tym samym poleca każdemu, by nie szukać wymówek, nie dążyć do perfekcji, a działać ciągle pogłębiając swoją wiedzę.

Jakie kroki podjęła Natalia przy tworzeniu strony WWW?

Natalia najpierw zajęła się najpierw domeną i hostingiem. Później dowiadywała się, czym różni się WordPress.org od WordPressa.com. Na każdym etapie poszukiwała wiedzy i rozwiązań, by robić krok do przodu. W taki sposób stworzyła swoją stronę WWW i sklep internetowy.

Własny sklep internetowy – pierwsze problemy

Nie wszystko poszło jak z płatka, bo w momencie działań nad sklepem internetowym pojawił się pierwszy problem z dodaniem koszyka w sklepie internetowym. W tym przypadku Natalia skorzystała z pomocy specjalisty, dzięki czemu zarówno strona WWW, jak i sklep internetowy po prostu śmigały. Dzięki temu, że resztę działań zrobiła samodzielnie to zapłaciła tylko niewielką stawkę godzinową za wsparcie supportowe.

Ile zajęło stworzenie strony Minimalife.com.pl

Samo stworzenie szkieletu strony WWW zajęło Natalii chwilę, jednak prace nad witryną ciągle trwają. Natalia testuje nowe rozwiązania, dodaje konkretne funkcje, poznaje nowe wtyczki, by metodą prób i błędów dążyć do coraz lepszej strony WWW. Warto na bieżąco zmieniać swoją stronę WWW i dostosowywać ją do swoich wymagań. Dobrą praktyką jest potraktowanie swojej witryny jak ciągłego projektu. Zmieniają się trendy, funkcjonalności, estetyka – strona powinna za tym nadążać.

Własny sklep internetowy jak zacząć - historia krok po kroku Natalii z Minimalife
Strona internetowa z własnym sklepem internetowym Natalii z Minimalife

Dlaczego warto samodzielnie stworzyć stronę WWW?

Gdy pojawiają się większe problemy techniczne, dobrze jest skorzystać z usług specjalisty, bo to oszczędza nie tylko nerwy, jak i czas. Jednak samodzielne stworzenie strony internetowej daje umiejętności, ciągły rozwój, a także możliwość zmieniania i dostosowywania witryny we własnym zakresie. Gdy zleca się wykonanie strony WWW, to często po prostu dostaje się gotowy projekt, który nie daje takich możliwości ulepszania. My także nie mamy tej wiedzy, by samodzielnie i bez obaw edytować stronę WWW.

Wykorzystane technologie:

  • WordPress.org
  • Motyw Edge
  • WooCommerce

Jakie plany na przyszłość?

Natalia nie planuje osiadać na laurach, tylko dalej pracować nad swoją stroną WWW, dodawać nowe funkcjonalności, które ułatwiałyby czytelnikom, jak i kupujący nawigację i korzystanie z jej witryny.

Rady od Natalii

  • Wyznacz bloki czasowe na konkretne zadania.
  • Zrezygnuj z perfekcjonizmu, po prostu działaj!
  • Nie bój się pytać o zdanie innych – konstruktywna krytyka pozwoli Ci stworzyć jeszcze lepszą stronę WWW.

Jak wyglądała Twoja droga do własnego sklepu internetowego?

Za Tobą stworzenie strony WWW? Wyklikanie własnego sklepu internetowego? Daj znać w komentarzach, jak wyglądała Twoja droga! Jakie etapy pracy były dla Ciebie najłatwiejsze, a co sprawiło Ci najwięcej problemów? Dzięki Twojemu wsparciu inne osoby będą mogły łatwiej stworzyć własny sklep internetowy i po prostu zacząć!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

3 Komentarze

  • Będę musiał zagłębić się w tym bardziej, chociaż jak znam WordPress, wdrożenie jest pewnie dziecinnie proste.

  • Dzięki, przydatny wpis, tym bardziej, że dotyczy mojej branży 🙂 Przy okazji, czy znacie może dobre, sprawdzone wielopoziomowe systemy magazynowe, które pomogłyby mi w efektywnym zorganizowaniu magazynu w naszej firmie? Obecnie sytuacja nie wygląda tam zbyt korzystnie 🙂

  • Świetne merytoryczne i praktyczne treści

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *