• Autor
  Wpisy
 • #109366
  Agata Dominiak
  Uczestniczka

  Cześć – potrzebuję pomocy w następującej sprawie.
  Dwa lata temu zleciłam stworzenie mojej strony pewnej firmie, firma stronę zrobiła i przeniosła na serwer OVH (tam mam wykupioną domenę i hosting). Niestety, zajęłam się jej uruchomieniem dopiero po dwóch miesiącach i finalnie nie udało mi się to. Pisałam do tej firmy, ale już nie dostawałam odpowiedzi. W każdym razie odpuściłam temat.
  Obecnie chcę stworzyć sama własną, zupełnie inną wersję, dzięki wsparciu Waszego kursu WordPress. Pobrałam pliki WordPress zgodnie ze wskazówkami w książce “Bądź online” str. 147, zalogowałam do FTP dzięki Total Commander i skopiowałam pliki. I wtedy mnie niestety dopiero tknęło, że chyba wcześniej powinnam “odpiąć” tamtą poprzednią wersję strony – widoczna była tylko” strona w budowie”. Dodam, że zmieniłam też hasła do bazy danych i FTP (oczywiście zapisałam je). Od tamtej pory nie mogę wejść do panelu WordPressa – problem przy połączeniu z bazą danych.
  http://agatadominiak.pl/wp-login
  Czy mogłabym liczyć na jakąś pomoc? Co w tej sytuacji powinnam zrobić?

  #109428
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, nie możesz wejść do panelu, poprzez zmianę hasła do bazy danych. Kiedy je zmieniasz, musisz je też zmienić w pliku wp-config.php. Zaloguj się do serwera, pobierz kopię zapasową tego pliku na wszelki wypadek i zapisz w folderze (przyda się w razie czego). Następnie pobierz go jeszcze raz, podmień hasło i wyślij na serwer. Powinnaś odzyskać dostęp do panelu.

  #109465
  Agata Dominiak
  Uczestniczka

  Cześć – dziękuję pięknie za odpowiedź.
  Zalogowałam się do serwera FTP poprzez Total Commandera i znalazłam tam ten plik w folderze “www”. Pobrałam go na swój komputer do osobnego folderu. Potem pobrałam raz jeszcze na komputer, w moim panelu administracyjnym OVHCloud ponownie zmieniłam hasła do baz danych (mam dwie, tak chyba ustawił poprzedni wykonawca starej strony), następie wysłałam pobrany wcześniej plik wp-config.php na serwer FTP do folderu www.
  Niestety, nic się nie zmieniło – dalej nie mam dostępu do panelu WP.
  Czy ja mogę prosić o pomoc, np telefoniczną? Bo nawet jeśli uda mi się uzyskać dostęp, to i tak nie wiem, jak usunąć poprzednią wersję strony, która była stworzona, ale finalnie nie była uruchomiona. Może powinnam odpuścić hosting na OVH i jakoś go przenieść na polecany przez Olę LH.pl?

  #109466
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć Agata,
  napisz do mnie na discordzie: macpaul777
  Pozdrawiam,
  Paweł

  #109467
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć Agata,
  napisz do mnie na discordzie: macpaul777
  już na maila: pawel.zielinski.index@gmail.com
  Telefonu wolę nie podawać
  Pozdrawiam,
  Paweł

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 5 miesięcy, 1 tydzień temu przez Paweł Zieliński.
  #109469
  Agata Dominiak
  Uczestniczka

  Cześć Paweł, dzięki – już piszę maila 😀

  #109505
  Agata Dominiak
  Uczestniczka

  Bardzo dziękuję Pawłowi za świetną pomoc przy naprawie i za całą masę dodatkowych świetnych wskazówek. Faktycznie trzeba było zmienić hasło w pliku wp-config.php umieszczonym na FTP. Żeby to dało się zrobić potrzebny był program do podglądu kodu – Sublime. Dzięki raz jeszcze za Waszą pomoc 🙂

  #110411
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Cieszę się, że się udało 🙂