• Autor
  Wpisy
 • #102280
  english4work
  Uczestniczka

  Dziś udało mi się skonfigurować Google Analytics ( jak klikam prawym przyciskiem myszy w moją stronę www i dalej Źródło strony, to faktycznie w html wszystko ładnie się wyświetla, że ten Google Analytics został zainstalowany) – Tutaj jest link do tej strony: https://www.blueskyproject.com.pl

  Gdzie jest problem?
  Dziś próbowałam także zainstalować pixel Facebooka pod kątem sklepu internetowego – chodzi dokładnie o ten adres https://www.blueskyproject.com.pl/sklep
  i zonk polega na tym, że jak mi Facebook wygenerował kod to ….. nie wiem jak go wkleić tylko i wyłącznie na stronie sklepu

  (????? opcja numer 1: chciałam to wkleić ręcznie w html tylko na stronie sklepu, ale nie wychodzi mi – różne już kombinacje podełmowałam, ale nie wyszło mi
  opcja numer 2: Użyłam Header/Footer (tą wtyczkę, o której mówi Ola w kursie WP – Aktualizacja – Promocja – Statytyki) i tam wkleiłam sobie kod dotyczący Pixel Facebooka odpowiednio w header i footer mojej strony www (ale ….. gdy to zrobiłam, to pewnie ten Pixel nie jest tylko na stronie sklepu (o co mi chodzi, ale też na pozostałych podstronach strony głównej)

  hmmm? Jak wchodzę w kod html to ja tego pixela Facebooka w Header i Footer nie widzę (tak, zapisałam wewnątrz wtyczki). Co ja mogłam zrobić nie tak? Czy wiecie jak to można ogarnąć?

  ***

  Sklep jest na WooCommerce

  *** chciałam wkleić sobie ten kod od strony sklepu poprzez Elementor, ale albo źle po nim chodzę albo o jakimś okenku/opcji zapomniałam

  **** mam motyw ARES

  #102283
  english4work
  Uczestniczka

  Edit:

  wgryzłam się w kod w html i … widzę na stronie sklepu (prawy przycisk myszy i żródło strony https://www.blueskyproject.com.pl/sklep :
  odpowiednio w linjikach o numerach: 301-313 oraz 814-820, że kod się ładnie zainstalował

  sprawdziłam wewnątrz Facebooka, że Pixel FB dla witryny sklepu: https://www.blueskyproject.com.pl/sklep jest o numerze: 3440 770 269 468 743

  no i extra tylko że gdy użyłam do tego wtyczki Header Footer Code to że ten teges na …. pozostałych stronach też się ten kod wgrał, np. na stronie głównej (www.blueskyproject.com.pl) jest w kodzie html w linjikach odpowiednio o numerach 311-325 oraz 1111-1117

  PYTANIE/PROBLEM:
  no i teraz pytanie: czy ja mogę ten kod na pozostałaych stronach zostawić i niech sobie będzie czy jednak użyć jakieś innej metody, by ten kod był wklejony tylko na stronie sklepu?

  ****

  Piszę, bo widzę, że wenątrz Facebooka są 2 pixele:
  1. My blog Pixel from Meta
  2. oraz drugi pixel o nazwie: ”Pixel Sklep blueskyproject” czyli ten Pixel który utworzyłam na potrzeby sklepu internetowego https://www.blueskyproject.com.pl/sklep i gdy będę tworzyć reklamy to będę się opierać o ten Pixel – tak myslę. Tak na czuja.

  #102395

  Hej,

  przyznam szczerze, że na Pixelu FB się nie znam. Podsyłam temat dziewczynom – jestem pewna, że szybko uzyskasz pomoc 🙂

  #102594
  english4work
  Uczestniczka

  Ok, dziękuję. Pozdrawiam, MW.

  #102660
  Paweł Zieliński
  Uczestniczka

  Cześć,
  nie wiem czy zwróciłaś uwagę na to, ale Pixel Facebooka potrzebuje wtyczki.
  Nie wklejamy kodu jak przy google analytics.

  Tutaj jest wtyczka:

  Facebook for WooCommerce

  Reszta powinna pójść już gładko 🙂 w razie czego pisz i/lub daj znać jak poszło.
  Pozdrawiam,
  Paweł

  #102972
  english4work
  Uczestniczka

  Tak, mam tą wtyczkę – szłam krok po kroku tak jak w kursie Oli, ale jak zaczęłam iść zgodnie z tym co w kursie to Facebook mimo wszystko przekierował mnie na inne tory pt: wklej kod ręcznie więc poszłam tym torem.

  Hmmmm? Załóżmy, że jestem już w sytuacji że te kod wkleiłam ręcznie (dzięki wtyczce Header Footer) tylko że zamiast na samej stronie sklepu, to na wszystkich stronach (in an blogu i na stronie głównej)

  Pyatnie 1: Czy pomógłby mnie Pan tak pokierować abym mogła ten kod wkleić tylko na stronie sklepu (w kodzie html rzecz jasna). Tak, jak nabardziej, wcześniej zlikwiduję ten kod we wtyczce header/footer, żeby ten kod było tylko i wyłącznie na stronie sklepu.

  ****

  Pytanie 2: Czy to jest duży problem jak ten pixel będzie nie tylko na stronie sklepu, ale także na pozostałych podstronach strony głównej?

  #103719
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć,
  1. Nie wiem co to za motyw i czy jest to Elementor, Gutenberg czy inny builder.
  W jaki sposób dodałaś ten kod, ręcznie (znalazłaś plik ze “sklepem”) czy w motywie potomnym, czy użyłaś np. modułu z kodem (moduł – chodzi i taki moduł jak np. pole tekstowe albo obraz).
  2. Nie rozumiem dlaczego on ma być tylko na stronie sklepu i co to da. Może ktoś obeznany z fejsem na to odpowie.

  Jeżeli chodzi Ci o to, że chcesz dodać sobie pewne funkcjonalności, to może ta wtyczka ci pomoże:

  PixelYourSite – Your smart PIXEL (TAG) Manager


  W zakładkach Events, WooCommerce można sobie to poustawiać maile i inne rzeczy.

  Przyznam się bez bicia, że nie znoszę FB i omijam go szerokim łukiem.
  Jak możesz to prześlij ten kod jeżeli wklejałaś go ręcznie (możesz zmienić klucz facebooka dla bezpieczeństwa) i w jakiej lokalizacji jest ten plik i jego nazwę (chodzi mi o ścieżkę dostępu).

  P.S.
  Jesteśmy w necie nie pisz mi na Pan ;).
  Jak tego nie ogarnę to poproszę Olę, może ona będzie wiedziała jednak najpierw odpisz.

  #103825

  Czy porada Pawła pomogła?

  #103826

  Czy porada Pawła pomogła?