- Ten temat ostatnio został zaktualizowany 9 miesięcy temu przez Gabriela Kurowska.
- AutorWpisy
- 28/11/2023 o 23:08 #107229Elwira Kowal-BudziakUczestniczka
Pojawia mi się taki błąd krytyczny:
Pamięć podręczna strony nie jest wykrywana i czas odpowiedzi serwera jest powolny – WydajnośćPo rozwinięciu tego punktu pojawia się taka informacja:
Pamięć podręczna strony zwiększa szybkość i wydajność witryny poprzez zapisywanie i serwowanie statycznych stron zamiast wywoływania strony przy każdej wizycie użytkownika.
Pamięć podręczna strony jest wykrywana poprzez szukanie aktywnej wtyczki pamięci podręcznej strony, jak również wykonanie trzech żądań do strony głównej i szukanie jednego lub więcej z następujących nagłówków odpowiedzi buforowania klienta HTTP:
cache-control, expires, age, last-modified, etag, x-cache-enabled, x-cache-disabled, x-srcache-store-status, x-srcache-fetch-status.
Mediana czasu odpowiedzi serwera wyniosła 754 milisekund. Powinna być mniejsza niż zalecany próg 600 milisekund.
Nie wykryto nagłówków odpowiedzi pamięci podręcznej klienta.
Nie wykryto wtyczki pamięci podręcznej strony.Co to oznacza?
29/11/2023 o 19:47 #107243Gabriela KurowskaModeratorkaHej, WordPress jest pozbawiony funkcji pamięci podręcznej, trzeba mieć do tego wtyczkę. Możesz spróbować z WP Super Cache.
19/12/2023 o 15:47 #108973Elwira Kowal-BudziakUczestniczkaDo czego jest ta wtyczka tak dokładnie? Bo ja nie za bardzo rozumiem co to za problem z pamięcią podręczną (nie wiem co to pamięć podręczna).
- Ta odpowiedź została zmodyfikowana 9 miesięcy temu przez Elwira Kowal-Budziak.
20/12/2023 o 20:25 #109123Gabriela KurowskaModeratorkaWyobraź sobie taką sytuację, że wchodzisz na czyjąś stronę pierwszy raz. Twoja przeglądarka wysyła do serwera prośbę o pokazanie strony, kryjącej się pod wpisanym przez Ciebie adresem. Serwer odpowiada przeglądarce, wysyłając odpowiednie zasoby. Jeśli ta strona korzysta z pamięci podręcznej, to część z tych zasobów statycznych będzie przechowywana lokalnie na urządzeniu odwiedzającego do kolejnej wizyty. Dzięki temu odwiedzając tę witrynę kolejny raz załaduje się ona jeszcze szybciej. Łatwiej i szybciej bowiem jest odczytać pliki z pamięci podręczenej niż z oddalonego serwera. A w tej lekcji Ola wyjaśnia jak skonfigurować tę wtyczkę. https://olagosciniak.pl/kurs/kurs-online-wordpress/lekcje/szybkosc/
- AutorWpisy
- UWAGA! Forum tylko dla studentek i studentów Interaktywnej Akademii WordPressa Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.