• Autor
  Wpisy
 • #107446
  Kinga Tarnowicz
  Uczestniczka

  Cześć!
  Od kilku lat prowadzę swojego bloga na WP. Zakładając go, nie miałam za bardzo pomysłu na nazwę i wykonanie, więc wyszło jak wyszło. Chciałabym to jednak naprawić. Wykupiłam nową domenę z nazwą, która wreszcie coś mówi na temat mojego bloga. Znalazłam również motyw, który pasowałby bardziej ( blog kulinarny). I teraz pytanie:
  1. Czy zainstalować nowego WP na nowej domenie i hostingu LH, przygotować wszystkie główne elementy i przenieść resztę?
  2. Na starym blogu znajduje się sporo przepisów w formie klasycznego wpisu, które najchętniej przerobiłabym na karty przepisów w nowym szablonie.
  3. Jak to zrobić, żeby całkowicie odmienić stronę, a jednocześnie nie stracić ruchu na stronie i popularności, którą zdobyłam przez te kilka lat?? Tak naprawdę od kilku miesięcy odnotowuję dopiero wzrost ruchu organicznego na stronie, więc myślę, że to ostatni moment na tak drastyczne zmiany, ale jednak żal byłoby mi stracić to wszystko i budować społeczność i pozycję strony zupełnie od zera.

  Pomóżcie!

  #107493
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć Kinga,
  Oczywiście należy przenieść całą treść i zmienić wygląd.
  Sposobów na przeniesienie jest kilka, jak nie kilkanaście. Przeszukaj forum napewno znajdziesz już takie wpisy, nie chcę się powtarzać jak byś miała problem ze znalezieniem to daj znać.

  Czy ten WordPress, który teraz obsługuje twoją stronę ma jakiś adres www, który możesz przenieść na lh?
  Jeżeli tak, to możesz używać dwóch adresów www, a stronę postawić na tym nowym, a z tego starego tylko przekierowywać na nową domenę – to nic trudnego.
  Dzisiaj już to opisywałem w trochę innej sprawie:

  Brak dostępu do panelu adminstracyjnego


  Przejrzyj całość, ale dla ciebie jest pkt 4.

  Jeżeli nie możesz przenieść tej domeny to można to zrobić inaczej.
  Przenieść treści i na nowego wordpressa i podpiąć pod nową domenę, a tamtą stronę zostawić tylko z informacją i linkiem przekierowującym na nową domenę.
  Daj znać jaka decyzja.
  Pozdrawiam,
  Paweł

  #107558
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, dodam od siebie, że jeśli byś chciała, to nie musisz ręcznie przenosić wpisów z bloga. WordPress ma wbudowaną opcję exportu różnego typu treści. Możesz tam exportować same wpisy blogowe i importować je na nowej stronie WWW (tej z nowym motywem).
  Jesli chodzi o Google – to co się stanie po przeniesieniu, nie wie nikt. Pozycja w rankingu może spaść, ale za jakiś czas może znów podskoczyć do góry. To co według mnie jest dobrą praktyką, to zachowanie tej samej struktury linków, jeśli posiadasz jakieś w obrębie wpisów blogowych.
  Jeśli masz czytelników, który np. regularnie wracają na Twoją stronę, po nowe przepisy “zniknięta strona” będzie dezorientująca, więc postawiłabym na przekierowanie. Pamiętaj też, że nawet jeśli domena nie kojarzy się z twoją branżą, to pod taką nazwą znają Cię ludzie z sieci, więc dobrze byłoby ich przygotować na zmianę.