• Autor
  Wpisy
 • #113378
  english4work
  Uczestniczka

  Jaką wtyczkę polecacie do podmiany linków?

  *** chcę utworzyć klon strony, by móc na niej robić rózne testy itp. Zrobiłam już wszystko co mogłam – przekopiowałam bazę danych (SQL) oraz także wtyczki i motywy.
  *******

  Really Simple SSL – dowiedziałam się, żeby jej nie używać (zbyt wiele wad)
  Better Serach Replace – gdy ją używam i chcę podmienić http na https to wyskakuje mi error
  Gdy używam Duplicate (cały piatek nad tym siedziałam) i przechodzę cały proces to gdy chcę wpisać zgodnie z instrukcją na klonie strony kocówkę installer.php, by móc wpisać nową bazę danych i podmienić linki to nic się nie dzieje (tak jakby wtyczka nie łączyła się ze stroną przez serwer – dziwne). Normalnie używam FilleZilla.
  Jeśli chodzi o Dulpicator, to przeszłam cały proces zgodnie z instrukcją do 6 minuty i 35 sekundy i dalej nie mogę przejść. https://youtu.be/RM3tJFt0YiQ?si=D6UVPq1Mx79tmSBq
  chciałam utworzyłam sobie klona mojej strony www (by zobaczyć jak to się robi + aby móc na nim testować rózne rzeczy)
  https://1111test.blueskyproject.com.pl
  Dzięki za pomoc. Już 2dzień siedzę i nie mogę ogarnąć

  #113381
  english4work
  Uczestniczka

  Edit: w sumie to co robie to zwykły klon. Powstały 2.

  https://1111test.blueskyproject.com.pl
  https://test333.blueskyproject.com.pl

  Nie zależy mi na https, tylko na tym, by wyśietlała się zawartość strony

  hmmm??? Gdzie mogłam popełnić błąd?

  ***
  2-3 lata temu tworzyłam klony swojej pierwszej strony i wszytsko było ok, wyświetlała się strona, co prawda bez https, ale mogła zobacyzć jej zawartość

  Nie rozumiem, gdzie mogłam się pomylić

  #113401
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć,
  wydaje mi się że popełniasz błąd nie zmieniając pliku wp-config.php tam trzeba dodać informacje o nowej bazie danych/zmienić, nazwa, user, pass

  Natomiast kopię strony można zrobić na kilka sposobów:
  – Używając wtyczek
  WP Migrate DB – Ta wtyczka jest świetna do eksportowania bazy danych WordPress, z opcją zamiany adresów URL i ścieżek plików. Możesz użyć jej do stworzenia kopii bazy danych, zmieniając adresy URL na te, które chcesz użyć na klonie strony. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz problem z “Better Search Replace”.

  All-in-One WP Migration – Ta wtyczka jest nieco bardziej uniwersalna i pozwala na łatwe eksportowanie całej witryny WordPress, w tym bazy danych, wtyczek, motywów i mediów, do jednego pliku. Możesz następnie zaimportować ten plik do nowej instalacji WordPress, automatycznie aktualizując wszystkie adresy URL i ścieżki. Może to być dobry wybór, jeśli masz problemy z “Duplicator”.

  UpdraftPlus – Chociaż głównie jest to wtyczka do tworzenia kopii zapasowych, UpdraftPlus również pozwala na klonowanie i migrację stron. Możesz użyć jej do utworzenia kopii zapasowej swojej strony, a następnie przywrócić tę kopię na nowym serwerze lub w nowym katalogu. Funkcja migracji pozwala na łatwe podmienianie starych adresów URL na nowe.

  WP Staging – Ta wtyczka jest idealna, jeśli chcesz stworzyć klon strony bezpośrednio na tym samym serwerze hostingowym. Tworzy ona “scenę” lub klon Twojej strony w podkatalogu Twojej obecnej instalacji WordPress, pozwalając na testowanie bez ryzyka wpływu na oryginalną stronę. To może być dobre rozwiązanie, jeśli Twoje problemy wynikają z konfiguracji serwera.

  Pamiętaj, że bez względu na wybraną wtyczkę, ważne jest, aby dokładnie sprawdzić dokumentację i upewnić się, że wszystkie adresy URL i ścieżki plików są prawidłowo zaktualizowane, aby uniknąć problemów z linkami i zasobami.

  Mam nadzieję, że jedna z tych wtyczek rozwiąże Twój problem! Jeśli nadal będziesz mieć trudności, daj znać, a spróbujemy znaleźć inne rozwiązania.

  – Robiąc to ręcznie
  ale to jest trochę skomplikowane, opiszę w skrócie
  1. logujesz się do serwera przez SSH i FTP bo wtedy widać wszystko jak na dłoni
  2. kopiujesz stronę do nowego katalogu (wszystkie pliki) np. test.nazwa.strony.pl najłatwiej przez SSH bo jest mnóstwo małych plików
  3. logujesz się do phpmyadmin i robisz export bazy danych
  4. otwierasz bazę danych np. VSC i przez znajdź i zamień zmieniasz ścieżkę dostępu do wszyskich plików zgodnie z tym co utworzyłaś na ftp dla nowej strony, trzeba jeszcze pamiętać o zmianie nazwy strony w bazie danych na test.nazwa.strony.pl (to jest w 2 miejscach)
  4. zakładasz nową bazę danych i importujesz to co w pkt. 3 i 4 zrobiłaś
  5. otwierasz plik wp-config.php i wprowadzasz dane do nowej bazy danych: nazwa, user, hasło
  6. testujesz