• Autor
  Wpisy
 • #113373

  Jakie znaczenie ma stosowanie nagłówków po kolei, bez omijania któregoś? Powiedzmy, mam nagłówek H2 i potem H4 i H6, bo wydaje mi się tak lepiej wizualnie. Ale jak przeglądam spis bloków we wpisie, to przy pominięciu któregoś nagłówka pojawia się dopisek “niepoprawny poziom nagłówka”.

  #113391

  Hej Elwira!
  A czy na stronie pojawiają się jakieś błędy, czy wyświetla się tak, jak chcesz?

  #113406
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć, dla budowania strony nie ma to większego znaczenia, możesz wszystko pisać w znacznikach “p” i będzie się wyświetlać. Raczej chodzi tu o SEO, żeby na początku strony (na górze) zawsze był JEDEN nagłówek “h1” a następnie jakaś hierarchia czyli “h2,” ale dalej to jest normalne że skoczysz z “h2” do “p” albo z “h3” do “h6”.
  Gdzie pojawia się ten tekst “niepoprawny poziom nagłówka”?

  #113411

  Na stronie wszystko wyświetla się dobrze, tak jak chcę. Ten komunikat zauważyłam przypadkiem, jak włączyłam edycję i rozwinęłam listę, która pokazuje jakie są po kolei bloki. I tam mam nagłówek H2 a potem H4 i H6 i pod H4 i H6 jest “niepoprawny poziom nagłówka”.
  Paweł, czyli to dla SEO jest ważne pilnowanie, żeby zawsze na początku był jeden nagłówek, tak?
  Teraz akurat tworzę stronę z polityką prywatności, a nie wpis na bloga. To co jeszcze zauważyłam, to jak chciałam zmienić pierwszy nagłówek na H1 (automatycznie ustawiło się H2) to pojawia się komunikat “Nagłówek H1 może być już używany przez aktualny motyw jako tytuł wpisu”.

  #113416
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Elwira, zerknij sobie tutaj lub poszukaj w internecie:
  https://webmetric.com/wiedza/seo-blog/naglowki-i-ich-wplyw-na-seo-w-jaki-sposob-uzywac-h1-h2-h3/
  SEO to nie jest prosta sprawa, ale zaczynając od podstaw to tak, jeden h1 na stronie i słowa kluczowe dotyczące tej strony w nim. Czyli <h1>Polityka prywatności</h1> to według mnie musi się znaleść na tej stronie z polityką.
  I teraz najciekawsze, robot skanujący nie widzi jak duży jest ten tekst h1, dla niego to raczej nie jest istotne.
  Ważne, że istnieje jeden taki znacznik na każdej stronie, który może zeskanować.
  Jeżeli masz inaczej na innych stronach to zmień np. strona Blog, w h1 powinno na tej stronie znaleść się słowo “blog”.

  #113421

  Paweł, dziękuję bardzo za pomoc.

  #113428
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, nagłówków nie używa się tylko po to by całość dobrze wyglądała na stronie, tylko po to aby ukazać robotom indeksującym jej strukturę. To co jest oznaczone jako H1 jest najważniejszą treścią (na każdej podstronie może być tylko jeden znacznik tego typu), kolejno jest h2, h3, h4, h5, i h6 – ta kolejność powinna być zachowana dla klarowności treści. Jeśli nie podoba Ci się jakiej wielkości są poszczególne nagłówki, to spróbuj sprawdzić np. w wygląd > dostosuj w zakładce np. typografia czy da się pozmieniać wielkości, czy wygląd poszczególnych elementów.

  #113485

  Gaba dziękuję. Myślałam właśnie o takim rozwiązaniu, bo automatycznie ustawione wielkości nagłówków są duże i wyglądają nienaturalnie. Bez problemu mogę te wielkości pozmieniać. Już z tego co Paweł pisał wywnioskowałam, że w ten sposób można dostosować wygląd strony.

  #113491
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Super 🙂 jakby co – pytaj 🙂