Selfpublishing

Selfpublishing — to zdecydowanie moje słowo na wakacje. Jak pewnie już wiesz, właśnie tworzę swoją pierwszą książkę: “Bądź online”. To dla mnie wielkie wydarzenie, bo chciałabym by ta książka była prawdziwym kompendium wiedzy dla każdej osoby, która pragnie zaistnieć w sieci – niezależnie od tego, czy jest absolutnie zielona w tematach technicznych, czy już coś wie. W tym artykule opowiem Ci nieco o książce i wielu atrakcjach, które wraz z nią się pojawią. Teraz zdecydowanie warto trzymać rękę na pulsie!

Misja Jestem Interaktywna

Moją misją jest to, by każdy mógł powiedzieć o sobie “Jestem Interaktywny”. Chcę zmniejszać strach przed nowymi technologiami, jak i pokazywać, że zrobienie strony WWW, tworzenie webinarów, czy optymalizacja pod SEO nie jest taka trudna. Dlatego piszę tego bloga, tworzę e-booki oraz kursy, organizuję darmowe wyzwania, przeprowadzam prelekcje, a także stworzyłam grupę wsparcia, w której kobiety wzajemnie pomagają sobie w kwestiach technicznych. Im więcej osób mówi, że jest interaktywnymi, tym bardziej czuję się spełniona. To dodaje mi skrzydeł i motywuje do dalszego działania!

Własnie ta misja popchnęła mnie do kolejnego działania, czyli do własnej książki wydanej w formie selfpublishing o stworzeniu własnego miejsca w sieci. Chcę to zrobić samodzielnie, by dostosować książkę do Waszych potrzeb, a także stworzyć coś naprawdę wyjątkowego. Ale przede wszystkim, aby pokazać Wam, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia! Już teraz mogę powiedzieć, że to będzie prawdziwa BOMBA!

Bądź online – piszę książkę w modelu selfpublishing

O czym będzie książka?

Książka “Bądź online” została poświęcona tworzeniu własnej strony WWW na WordPressie. Stworzyłam ją w formie podręcznika z ćwiczeniami, tak by czytelnik po każdym rozdziale nie tylko mógł ugruntować swoją wiedzę, jak i zacząć od razu działać. Ba, w książce pojawia się także zdanie: “Ta książka nie jest tylko do czytania, ale przede wszystkim do działania”, które jest świetnym podsumowaniem tego rozwiązania. Książka została tak ułożona, by przed zakończeniem jej czytania Twoja strona była już gotowa. Tym samym wykonując ćwiczenia, działasz nad swoim miejscem w sieci. Czytanie przy komputerze jest jak najbardziej wskazane. Obiecuję – satysfakcja gwarantowana!

Prócz części podręcznikowej i ćwiczeń w książce pojawiają się także porady doświadczonych twórców. Począwszy od tych, którzy zawodowo zajmują się pisaniem, poprzez blogerów, a skończywszy na specach od grafiki. Efekt? Nie tylko wiesz co robić, ale od razu robisz to na wysokim poziomie!

Co konkretnie znajdzie się w książce?

Książka podzielona jest na 3 moduły. Każdy z nich dotyczy ważnego aspektu związanego z tworzeniem strony WWW.

Moduł 1 – Gotowi?

W module pierwszym przygotujesz się do tworzenia swojej strony WWW. Wbrew pozorom jest to bardzo ważny etap, który niestety jest często pomijany. W pierwszym module omówię grupę docelową, rozplanowanie strony, by była wygodna dla czytelnika, a także najważniejsze pojęcia związane ze stronami internetowymi. To będzie Twoja “podstawa”, która przyda Ci się na kolejnych etapach działań. Zaręczam, że do ćwiczeń z tego działu będziesz wracać jeszcze wiele razy.

Moduł 2 – Do startu

Drugi moduł to czas na działanie. Oj tutaj będzie się działo! Poprowadzę Cię za rękę, dzięki czemu samodzielnie od A do Z stworzysz swoją stronę na WordPressie. Począwszy od domeny i hostingu, poprzez wygląd, a skończywszy na optymalizacji zdjęć, szybkości strony i jej bezpieczeństwie.

Moduł 3 – START!

Ostatni moduł został poświęcony promocji strony WWW. Poznasz przetestowane przeze mnie i najskuteczniejsze metody. Dowiesz się więcej o SEO, statystykach, pisaniu treści na bloga, budowaniu zaangażowanej społeczności, czy działaniu w social media.

Do każdego modułu dołączona jest także checklista, w której odznaczysz rzeczy, które już zrobiłaś, a także inspirujące lifehacki, dla tych, którzy chcą jeszcze więcej! 

Selfpublishing – sposób na spełnianie marzeń!

Wydarzenie

Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami dotyczącymi książki, a także mieć wpływ na jej ostateczny kształt, to zapraszam Cię do wydarzenia na Facebooku: Interaktywna pisze książkę, w którym dziele się najważniejszymi informacjami, a także udostępniam ankiety. Ta książka ma być przydatna dla Was, dlatego chcę, by nasza społeczność miała duży wpływ na jej wygląd, jak i treść.

Ankieta

Dzisiaj w social media zamieściłam ankietę dotyczącą wyboru okładki. Będę wdzięczna, jeśli zagłosujesz, bo na razie zdania są naprawdę podzielone! Kliknij w poniższe zdjęcie, a przejdziesz do ankiety na FB.

Selfpublishing - piszę książkę o byciu online!

Oferta fundatorska

Wpadłam także na świetny pomysł, by każda osoba zainteresowana książką mogła dołożyć cegiełkę do jej powstania w zamian za bonusy, m.in. wzmianka w książce, wzmianka na blogu, gadżety, czy konsultacja online stworzonej strony WWW. W ten sposób będziesz miała realny wpływ na książkę, a także dodatkową promocję swojej strony WWW – w końcu Twoje imię i nazwisko pojawił się na blogu albo na kartach: “Bądź online”! Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ofercie fundatorskiej książki to kliknij tutaj.


Zobacz ofertę fundatorską

Selfpublishing – Wasze rady

Śledzicie etapy powstawania mojej książki, macie jakieś spostrzeżenia, rady bądź uwagi? Będę wdzięczna, jeśli się nimi ze mną podzielicie! Każda rada na tym etapie jest dla mnie na wagę złota!

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

8 Komentarze

  • Od dłuższego czasu chciałbym przejść na WordPress, niestety wiele czynników mnie stopuje. Na Twoją książkę wyczekuję też dlatego, że tematycznie poszukuję takich książek.

    • Patryk, bardzo mnie to cieszy, dzięki za wsparcie – będę mocno trzymać za Ciebie kciuki i liczę, że w całym procesie pomoże Ci ta książka 🙂

  • Olu, podoba mi się ten pomysł i już zdecydowałem się na cegiełkę, lecz jak przyszło do płatności, to z niej wynikało, że kupuję książkę. Więc jak to jest z tą cegiełką?

    • Hej Witek, tak bo w podziękowaniu za zakup cegiełki dostaniesz książkę zaraz po jej wydaniu oraz możliwość promocji w książce w cegiełce srebrnej oraz na blogu w cegiełce brązowej 🙂

  • Jakiś może spis treści + objętość książki ( ilość stron) chętnie bym poznał.

    • Hej Tomaszek, Spis treści pokazywałam na razie na Insta story – instagram.com/olagosciniak – jest jeszcze nie do końca pewny, więc nie publikuję tej informacji oficjalnie. Co do objętości na tę chwilę jest to 121 stron A4 w foncie Calibri rozmiar 11. Dopiero po składzie do formatu 14x21cm, który wybrałam do książki oraz dodaniu miejsc na ćwiczenia itd. będę mogła podać ile będzie ostateczne stron. Kiedy otworzę w sierpniu oficjalną przedsprzedaż to wtedy będzie podany cały komplet informacji, nie mniej jednak wtedy już nie będzie tylu bonusów. Teraz w zamian za to, że może się wydawać, że kupuje się kota w worku w zamian dodaję dodatkowe bonusy i gadżety.

  • Korzystanie z lepszych programów na pewno pozwoli lepiej wykorzystać nasz potencjał i czas. Długo się sam zastanawiałem czy WP jest warty tego. Jednak teraz tego nie żałuje a przejście na te rozwiązanie powoli mi się zwraca w postaci strony, która dużo lepiej wygląda. Czy to w programy online czy programy na komputerze, wykorzystanie coraz lepszych, sprawniejszych i często aktualizowanych programów na pewno popłaca.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *