Postanowienia noworoczne jak dotrzymać? W tym artykule dowiesz się jak to zrobić i przekonasz się, że to wcale nie jest trudne!
Jeśli wolisz zamiast video wersję pisaną, to poniżej znajdziesz transkrypcję.
Czego dowiesz się z tego artykułu?
- Poznasz moje trzy sposoby na dotrzymanie noworocznych postanowień.
- Dowiesz się więcej o styczniowym wyzwaniu WWW.
Postanowienia noworoczne
Nowy Rok jest doskonałym momentem na podsumowania. Dzięki temu możesz podsumować zeszły rok, wyciągnąć z niego wnioski oraz wprowadzić w życie różne postanowienia i wyzwania na kolejny rok. Robienie postanowień noworocznych jest świetnym pomysłem na to, by zmotywować się do zrobienia długo odkładanego zadania, do wprowadzenia nowych nawyków lub do rozwoju osobistego. W jaki sposób można łatwo wprowadzić w życie postanowienia noworoczne? Chciałabym opowiedzieć Ci o 3 sposobach, na łatwe i proste wprowadzenie ich w życie.
1. Spisanie postanowień na kartce
Spisz postanowienia noworoczne na kartce, bo dzięki temu znacznie łatwiej będzie Ci je wprowadzić w życie – spisane nie będą się rozmywać i co najważniejsze – nie zapomnisz o nich. Ważne jest to, by ta kartka Ci gdzieś nie zginęła, byś mogła raz po raz na nią spoglądać i dokładnie pamiętać, co chcesz wprowadzić do swojego życia. Postanowień noworocznych nie powinno być także zbyt dużo. Możesz na każdy miesiąc wyznaczyć jedno konkretne postanowienie.
fot. FotoDoKwadratu.pl
2. Znajdź grupę wsparcia
Drugim sposobem na wprowadzenie swoich postanowień w życie jest znalezienie grupy wsparcia, czyli innych osób, które mają postanowienie podobne do Twojego. W grupie łatwiej będzie Ci się zmotywować. W momencie, w którym na głos powiesz, jakie są Twoje postanowienia, będziesz czuć się zobligowaną, by je zrealizować. Dzięki takiej grupie możesz w takim bezpiecznym otoczeniu nauczyć się nowych rzeczy, jak i sprawdzić nabyte umiejętności. Dobrze, gdy są to osoby, które Cię wspierają i chcą dla Ciebie jak najlepiej, dzięki temu potem będziesz mogła te umiejętności szlifować i w rezultacie bez obaw pokazać je w większym gronie.
3. Dziel zadania na mniejsze części!
Trzeci sposób na łatwe zrealizowanie postanowienia noworocznego to podzielenie go na mniejsze części. Dzięki temu nie będzie Cię przytłaczać ilość zadań do zrealizowania. W momencie, gdy podzielisz postanowienie na małe kroki, zadanie okaże się dziennie proste! Pamiętaj, rok ma 365 dni, w momencie, gdy każdego dnia poświęcisz, chociaż kilka minut na realizacje swojego postanowienia, czy wyrobienia nowego nawyku, to znacznie łatwiej Ci będzie wprowadzić go w życie. Metodą małych kroczków zaczyna się przebiegnięcie dużego dystansu, a w przyszłości może nawet i maratonu, dlatego jest to ważny punkt w realizacji postanowień noworocznych.
fot. FotoDoKwadratu.pl
Śmiało sięgaj po marzenia w 2019 roku!
Korzystając z okazji chciałabym życzyć Ci byś w Nowym Roku nie bała się marzyć i sięgać po swoje marzenia. Spisz swoje cele i postanowienia noworoczne, by każdego dnia starać się do nich dążyć. Życzę Ci także, by Twoje postanowienia noworoczne Cię przerażały, bo najlepsze postanowienia to te, których realizacja da dużo satysfakcji. Nie okładaj niczego, jeśli masz postanowienia, które z roku na rok przekładasz, to skończ to! Wprowadź je w życie w tym roku, niech 2018 to będzie czas, w którym uda Ci się zrealizować te długo odkładane zadanie!
Mogę podać przykład, ten blog chodził mi po głowie od 2013 roku. 2 lata chodził mi on po głowie i stworzyłam tego bloga. Dopiero pod koniec 2015 roku kilka osób kopnęło mnie w cztery litery i zmotywowało do działania. Wierzę, że ja tym artykułem będę w stanie zmotywować Cię do realizacji długo odkładanych zadań. Na dokładkę przeczytaj, ile udało mi się zrobić przez ostatnie dwa lata blogowania. Zmotywowana?
9 Komentarze
W tym roku odpuściłem sobie cele. Wystarczająco mnie przemęczyło w ubiegłym roku.
Nie podejmowac postawnowien – zima. Ja czekam na pierwszy dzien wiosny, tzw Nou rouz, czyli nowy rok perski, kiedy warunki pogodowo – klimatyczne sa bardziej sprzyjajace realizacji postanowien. Pozdrawiam serdecznie Beata
To jest też bardzo dobry pomysł, data tak naprawdę nie ma większego znaczenia – ważne są działania 🙂
Myślę, że warto dodać jeszcze jeden element zwiększający nasze szanse na realizację postanowień- publiczną deklarację. Żeby potem trudniej nam się było wykręcić 😉
Chętnie wezmę udział w wyzwaniu, choć w tym momencie stawianie własnej strony brzmi jak czarna magia.
Będę trzymać kciuki za Twoją stronkę Zofia! 🙂 A publiczna deklaracja jest ważna dla osób, na które działają głównie motywacje zewnętrzne, bardzo to im pomaga 😀
Ja bym jeszcze polecal odpowiedzenie sobie na pytanie czy realizacja postanowienia jest ekscytujące. Zgodnie z celami SMARTER. Często widzę, że ludzie coś postanawiają, ale ale całe dążenie jest męka a i sam cel tworzy się tylko pod presją społeczna. Nie dla siebie.
To prawda, zapominam o tym, z tego powodu, że już od lat nie robię rzeczy, które nie są ekscytujące 😀
Niby zmienia się tylko jedna cyfra, a ludzie robią sobie zawsze tyle nadziei na “nowe ja” 🙂
Dla mnie większego znaczenia nie ma data, mogłabym robić plany nawet i w wakacje 😉 Nie mniej jednak długie zimowe wieczory, jakoś sprzyjają temu 😀