Podsumowanie roku

Interaktywni! Mam dla Was Podsumowanie roku 2019 i plany na 2020, ale przede wszystkim big news! W październiku na pokład zawitała nowa Interaktywna. Dosyć długo udało nam się zachować tę nowinę w tajemnicy, potrzebowaliśmy trochę czasu i spokoju dla siebie.

Big news a podsumowanie roku 2019

Organizacja czasu to teraz prawdziwe wyzwanie. Niby taka kruszynka, a wywróciła całe nasze życie do góry nogami. Nawet kartki świąteczne leżą nadal niewysłane, w domu bałagan, nie mam czasu na nic, nawet na spanie, a co dopiero większe aktywności. Ale wiecie co? Jest mi dobrze, jestem szczęśliwa i chłonę te chwile, bo wiem, że szybko miną i już nie wrócą.

Darmowe planery na rok 2020!

Chciałabym jednak w tym wszystkim znaleźć chociaż chwilkę czasu dziennie, aby Jestem Interaktywna funkcjonowała. Dzięki odpowiedniej organizacji i delegowaniu niektórych zadań wiem, że jest to możliwe. Przygotowałam w ramach prezentu na Nowy Rok planery, które pomogą Ci zaplanować swoje działania.  W końcu dla wielu osób początek roku jest idealnym momentem na planowanie i organizację. Oprócz tego w styczniu mam dla Ciebie kilka niespodzianek i promocji, które zaznaczyłam na kalendarzach. Planery te zrobiłam dzięki mężusiowi, który na całą niedzielę, między karmieniami zajął się Agusią i mi dzięki temu stworzył przestrzeń do pracy. Dzięki Kochanie!

Pobierz aktualne planery!

Podsumowanie roku 2019

Rok 2019 był dla mnie rokiem nowości, ale też jednych z największych życiowych trudności. Zaszłam w ciążę, która od samego początku była trudna. Większość roku musiałam się mocno oszczędzać oraz odpoczywać. Na szczęście dzięki rodzaju działalności, który prowadzę mogłam ograniczyć czas swojej pracy do maksymalnie 2-3 godzin dziennie, więcej rzeczy delegować i sprawić, aby Jestem Interaktywna, którą tak kocham funkcjonowała.

Rok 2019 nauczył mnie odpuszczania, skupiania się na najważniejszych rzeczach oraz poszukiwania rozwiązań, które pasują w aktualnym momencie do mojego trybu życia. Najciekawsze jest to, że mimo, że ograniczyłam czas swojej pracy i szereg różnych działań to finansowo był to mój najlepszy rok. Szok! Jednak warto mieć w świadomości to, że wpływ miały na to poprzednie lata, w których cisnęłam na maxa. W tym roku mogłam skupić się na nowych rzeczach i odcinaniu kuponów działań (np. afiliacji), które wykonałam w poprzednich latach. W roku 2019 miałam wiele planów, jednak musiałam nauczyć się odpuszczać i zrezygnować z części z nich. Zrobiłam podsumowanie poprzednich lat i sprawdziłam co przynosiło najlepsze efekty dla biznesu oraz dla Was oraz poszukałam rzeczy, które były mniej ważne, a bardzo absorbujące. Musiałam zrezygnować też z planów, które za mocno by mnie obciążały zdrowotnie.

Co odpuściłam, czyli czego nie ma w podsumowaniu roku?

Zdecydowałam się zrezygnować z kilku nowości, które planowałam m.in. z drugiej książki, kontynuacji Bądź Online. Wydanie książki wiąże się z licznymi wizytami w mojej drukarni i magazynie, które są zlokalizowane pod Warszawą i Zamościem, a niestety w tym roku dalsze wyjazdy odpadały.

Kolejna rzecz, z której zrezygnowałam to co tygodniowe live’y oraz webinary i wyzwania. Forma video od zawsze była dla mnie trudna, było to zawsze dla mnie ogromne wyjście ze strefy komfortu. Mimo, że bardzo ładowało mnie występowanie na żywo w trakcie pozytywnie adrenaliną, to trema i stres towarzyszyły mi cały czas. Z wiadomych przyczyn, nie były to działania dla mnie wskazane w tym roku.

Bardzo podobnie odpadły wystąpienia oraz udział w konferencjach. Musiałam odłożyć wszystkie wyjazdy, prelekcje, warsztaty. Sporo tego było zaplanowanego na ten rok. Bardzo trudne było kontaktowanie się ze wszystkimi organizatorami i odmawianie udziału w tych wydarzeniach. Ominęło mnie wiele świetnych spotkań, mogłam tylko oglądać z nich relacje w zaciszu domowym i z łezką w oku.

Odpuściłam wiele większych i mniejszych inicjatyw, propozycji, planów. Nie będę wszystkich tutaj opisywać, ale głównie były to plany związane z większym wychodzeniem ze strefy komfortu, wychodzeniem z domu lub koniecznością poświęcenia na nie więcej czasu. Było to dla mnie trudne, ale była to też lekcja nauki odpuszczania, zwiększenia asertywności oraz skupienia się na tym, co jest aktualnie najważniejsze. A jest to zdrowie oraz rodzina. Praca owszem też jest ważna, ale w tym momencie nie była dla mnie najważniejsza. Cieszę się, że stworzyłam dla siebie taką pracę, a nie inną w której mogłam się realizować w tym roku. Myślę, że bez tych kilku godzin na odreagowanie od ciągłego zamartwiania się, znacznie trudniej zniosłabym ten rok.

Co było w podsumowaniu roku?

Ok, ale to podsumowanie roku 2019. Co w takim razie się w nim mieści? Na pewno sporo przekładania terminów, bo nie zawsze byłam w stanie w założonym terminie zrealizować te plany, które chciałam. To też rzecz, której nauczyłam się w tym roku. Dawać sobie więcej luzu, a nie ciągle spina i spina.

Mimo, że przy zasiadaniu do pisania tego artykułu “Podsumowanie roku 2019”, miałam poczucie, że to będzie porażka, bo nic w tym roku nie zrobiłam. To jak podsumowałam swoje działania to jestem zdziwiona, że mimo tylu trudności, aż tyle projektów popchnęłam do przodu.

Podsumowanie roku 2019 – co zrobiłam:

Myślę, że lista powyższych planów pokazuje, że nawet gdy mamy ograniczony czas, to jeśli poświęcimy go troszeczkę codziennie i skorzystamy z delegowania zadań, do których nie jesteśmy konieczni, to da się działać.

Większość z zrealizowanych projektów to była forma pisana, którą ze spokojem mogłam realizować w zaciszu domowym, leżąc na kanapie. Dlatego powstało tyle e-booków w tym roku oraz promocji dla aktualnych produktów w sklepie Jestem Interaktywna. Jestem z siebie dumna, że mimo trudnego roku nie poddałam się i nie zamknęłam się w sobie. Tylko znalazłam taki sposób na działania, które sprawiał mi frajdę, pozwolił na utrzymanie się i był dla mnie komfortowy. To był jednocześnie mój najtrudniejszy i najlepszy rok, który zapamiętam na zawsze.

Plany na rok 2020

Jakie mam plany na rok 2020? Mój największy plan to być najlepszą mamą i tego będę się trzymać.  Co dla mnie oznacza bycie najlepszą mamą? Zamierzam spełniać wszystkie najważniejsze potrzeby Agusi, aby była szczęśliwa, zadbana oraz kochana, no i często oraz mocno tulona. Wierzę, że jestem w stanie to osiągnąć bez konieczności rezygnowania ze swojej pracy.

Kiedy byłam maluszkiem, moja mama szybko wróciła do pracy oraz swoich spraw. Pokazała mi w ten sposób, że warto dążyć do swoich celów i działać. A przede wszystkim, że można to połączyć z macierzyństwem. Pokazała mi, że można być cudowną mamą, która na dodatek spełnia się zawodowo i prywatnie. Wierzę, że jestem w stanie realizując się biznesowo to samo pokazać swojej córce, która w przyszłości też będzie miała wybór, jak będzie wyglądać jej macierzyństwo.

Cieszę się, że pracuje z domu oraz na swoich warunkach, dzięki temu mogę dopasować czas pracy do drzemek swojego maluszka. Myślę, że będę w stanie wygospodarować dziennie na pracę 1-2h, ale wiadomo – to wszystko wyjdzie w praniu.

A jakie plany na rok 2020? Zobaczymy! Może napiszę drugą książkę, stworzę nowe mini e-booki, w planach mam też aktualizacje kursów oraz wydanie e-booka do książki Bądź online. Jednak nie jest to nic co mam sztywno założone z góry, jak w poprzednich latach. Jeśli dam radę zrealizować chociaż kilka z tych planów to będę szczęśliwa. Jeśli nie uda mi się, też będę szczęśliwa, bo mam w domu w tej chwili swój największy skarb. Na pewno w rok 2020 wkraczam z nowymi umiejętnościami: odpuszczania, asertywności, nie spinania się. A po napisaniu tego artykułu, okazuje się, że także nabyłam nową umiejętność. Napisania długiego artykułu w czasie krótkiej drzemki Agusi. Kto wie, może rok 2020 będzie też rokiem dużej efektywności w krótkich odcinkach czasu.

Interaktywnego i Owocnego Nowego Roku!

Ola Gościniak

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

12 Komentarze

 • Hej Olu! Przede wszystkim ogromnie gratuluję najmłodszej Interaktywnej! 🙂 Ja również powitałam córę we wrześniu i wiem jak trudna potrafi być ciąża i jak życie przewraca się do góry nogami z maleństwem. Tym bardziej jestem pod wrażeniem Twoich osiągnięć w 2019 roku! Sama zbieram się do postawienia bloga z Twoim kursem i czas przecieka mi ostatnio przez palce, ale dla zdrowia i dla rodziny zawsze warto odpuścić inne priorytety, na wszystko przyjdzie czas. Jeszcze będą konferencje, prelekcje i warsztaty, nie ma co żałować, że coś nas omija – chwile z maleństwem, szczególnie teraz gdy rośnie z dnia na dzień, nie wrócą. Życzę cudownego 2020! 🙂

 • Hej Olu! Gratulacje i powodzenia, zycze Ci aby wszystkie Twoje plany sie spelnily. Chcialam Ci podziekowac, bo w ciagu ostatniego tygodnia dzieki Tobie bylam w stanie sama zrobic stronę internetowa! Jestem z siebie taka dumna, bo jestem humanistką i daleko mi do IT 😉 o taką: http://www.teacherpaulina.pl/ poki co jest bardzo prosta, ale myslę, że dzięki Twoim postom, będę mogła ją rozwijać 🙂 Dziękuję i Happy New Year! 😀

 • Gratulacje z nowej członkini rodziny 🙂 My w końcu po 5 latach możemy starać się o kolejne dziecko
  Dzieci to wspaniały dar i mnóstwo radości.

  Trzymam kciuki za nowe cele, mimo wychowywania nowej interaktywnej 😉

  Przy okazji chciałem zaprosić na swoje podsumowanie 2019 roku. Po dwóch latach przerwy postanowiłem powrócić do regularnego blogowania i miło by było, gdyby ktoś czytał moje wpisy 🙂

 • Wow Ola! Dobrze się kamuflowałaś 😀 Gratuluję nowej Interaktywnej na pokładzie :))
  Masz rację zdrowie i rodzina są najważniejsze. Ciesz się tymi niepowtarzalnymi chwilami. Na konferencje, prelekcje i warsztaty przyjdzie jeszcze czas.

  Ja również postanowiłam podsumować u siebie na blogu 2019 roku, choć przyznam się szczerze, iż w pewnym momencie zwątpiłam czy faktycznie chcę to zrobić. Patrząc na dokonania innych wydawało mi się, że ja sama niczego wielkiego nie dokonałam. W moim życiu żadnych przełomowych momentów – to fakt, ale małych sukcesików można się u mnie doszukać: https://oszczednapolka.pl/podsumowanie-2019-roku/

  Raz jeszcze gratuluję i życzę wspaniałego 2020 roku! :))

 • Ola! Serdeczne gratulacje dla Was! Jestem teraz w podobnej sytuacji i wiem, jak musiało być Tobie ciężko zrezygnować w założonych celów. Twoja córeczka będzie miała kochającą mame i szczęśliwą, a to teraz dla niej najważniejsze. 🙂 Pamiętaj, że to co zrobiłaś do tej pory to masa pracy i produktów które procentują teraz i jeszcze będą przez długi czas. Pięknego 2020! Trzymajcie się zdrowo! 😉

 • Tak coś czułam, kiedy wrzuciłaś chyba na relację FB, że kupiliście dom 😉 gratuluję 😉 moja córa z sierpnia, więc będą w tym samym wieku 🙂

 • Fakt – nauka odpuszczania, umiejętność skupiania się na tym co najważniejsze to klucz do zrealizowania tego co najistotniejsze w naszym życiu. Piękne podsumowanie roku! Gratuluję Ola.

 • Gratulacje! :)))

 • tak jest! Wszystkiego dobrego dla Was na sam początek! 😉 a jeśli chodzi o podsumowania to u mnie niestety ten rok nie należał do owocnych, raczej agonia jeśli chodzi o pracę, biznes i przez to również życie prywatne. mam plany na ten rok i radykalnie chciałabym sporo rzeczy zmienić ale czy się uda to się okaże…

 • Wróciłam po rocznej przerwie, a tutaj takie zmiany. Gratulacje!
  Wbrew pozorom Twój 2019 nie był taki mało owocny – bardzo dużo się zdarzyło, a widzę, że 2020 będzie jeszcze bardziej intensywny. Powodzenia!

 • mój poprzedni rok był bardzo średni ale z początkiem tego postanowiłam zrobić naprawdę ogromne zmiany, w pracy i w życiu prywatnym i na razie jak na pierwszy miesiąc idzie mi całkiem dobrze z wdrażaniem tego nowego 🙂 dla Was życzę samych pięknych dni rodzinko! 😉

 • Bardzo ciekawe podsumowanie! 🙂

  Życzę dużo sukcesów i szczęścia 🙂

  Pozdrawiam, Mateusz.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *