Płatności online - które warto wybrać? Porównanie prowizji oraz opinie

Płatności online sprawiają, że liczba porzuconych koszyków znacznie się zmniejsza. Dzięki nim Twoi klienci mogą wygodnie dopasować sposób płatności do swoich preferencji.

Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem opcji płatności online do swojego sklepu internetu to oszczędzę Ci trochę czasu. Przy okazji poszukiwania najlepszego rozwiązania dla siebie zrobiłam obszerny research. Poniżej znajdziesz zastawienie 4 firm, które najlepiej sobie poradziły w poszukiwaniach.

Zatem które płatności online są najlepsze?

 Płatności onlinePayUPrzelewy24Dotpaytpay.com
Opłata aktywacyjna199 PLN brutto pierwsze 3 miesiące prowizja 0%010 PLN10 PLN
Opłata za wypłatę0 PLN0 PLN0 PLN0 PLN
Darmowe wypłaty w miesiącubez ograniczeńbez ograniczeńbez ograniczeń4 każda kolejna 2PLN
Prowizja za e-transfer2,2% – 2,5% + opłata stała (0,30PLN – 0,35PLN) 1,8% – 2,0%1.9% – 30 groszy1,89% – do 30000 – 1,79% -powyżej
Prowizja za e-przelew2,2% – 2,5% + opłata stała (0,30PLN – 0,35PLN)1,50%1.9% – 3.9% – jeśli nie ma działalności1,89% – do 30000 – 1,79% -powyżej
Prowizja za płatność kartą2,2% – 2,5% + opłata stała (0,30PLN – 0,35PLN1,50%1.9%1,89% – do 30000 – 1,79% -powyżej
Rodzaje obsługiwanych kartVisa, MastercardVISA, MasterCard, Diners Club, JCBVisa, Visa Electron, MasterCard, Maestro, Diner’s Club, JCB, MasterCard MobileElavon, Visa, Visa Electron, Master Card, Maestro, Diner’s
Integracja z PayPalnietaktaktak
Działalność gospodarczawymagananie wymagananie wymaganawymagana
Pełna oferta PayU Przelewy24 Dotpay Tpay
Wtyczka WooCommerce Za darmo
Pobierz tutaj
 Za darmo
Pobierz tutaj
 Za darmo
Pobierz tutaj
 Za darmo
Pobierz tutaj
Program partnerskitaktaktaktak można zarabiać nie będąc klientem

Mój wybór płatności online

Po zrobieniu researchu wybrałam Przelewy24, z których korzystam w moim sklepie internetowym z kursami. Bardzo odpowiada mi ten wybór, ponieważ prowizje są niskie, panel zarządzania jest prosty, a wypłaty mogę robić automatycznie.

Jeśli także zdecydujesz się na ofertę Przelewy24 to pamiętaj, aby po rejestracji, którą dokonasz tutaj, zadzwonić do nich i ustalić indywidualnie dopasowane prowizje. Bez większych negocjacji mogą one zostać obniżone do podobnych, jakie podałam w tabeli. Domyślnie po założeniu konta są one niewiele wyższe.

Jeśli interesuje Cię oferta Przelewy24 i chcesz mi podziękować za to zestawienie oraz Twoją oszczędność czasu w tworzeniu własnego researchu, to możesz dokonać rejestracji w firmie Przelewy24 z tego linku, a ja dostanę niewielką prowizję w zamian za polecenie. Polecam tą firmę, bo sama jej używam i jestem z niej bardzo zadowolona.

Masz już swój sklep internetowy? Korzystasz z jakiś płatności online?
Daj znać w komentarzu, jestem ciekawa Twoich opinii. 

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

36 Komentarze

  • Sklepu jeszcze nie mam, może kiedyś w dalekiej przyszłości :). Mam jedne spostrzeżenie do przelewy24. Mam konta w dwóch bankach i za każdym razem jak wykonuję płatności z wykorzystaniem przelewy24, to pobierana jest opłata do 50 groszy (gdzie inne przelewy są darmowe!). Czy ktoś jeszcze w swoich bankach tak ma czy tylko ja akurat tak trafiłam?

    • U mnie nic nie pobiera, więc jest to całkiem ciekawe. A w jakim banku masz konto (oczywiście, jeśli można wiedzieć)?

      • BZ WBK i PKO BP. W jednym pobierają mi 50 gr za przelew w przelewy24, a w drugim 29 gr. Może mało, ale miesięcznie to potrafi uzbierać się kilka złotych 😉 (ostatnio praktycznie wszystko kupuję online).

        • To pewnie byś musiała się z bankiem skontaktować, bo może pobierają opłaty jak za przelewy. Ja mam konto w mBanku i nie mam tego typu opłat.

          • Dobrze wiedzieć, że są jeszcze banki, które nie pobierają opłat za wszystko :).

  • Super zestawienie! Ja akurat korzystam z Dotpay 😉

  • Bardzo przydatne zestawienie. Ja ostatecznie wybrałam tpay.com ale może dlatego, że firmę mam w Anglii i bardzo zależało mi również na integracji z paypal oraz kilku innych parametrach, które oferuje 🙂

  • Ja się u siebie zdecydowałem na dotpay i zdecydowanie nie żałuję. Cenowo jak widać prezentują się bardzo przyjemnie (bez tych wręcz śmiesznych 200 zł na start jak u niektórych :P), są znani, nie mam z nimi żadnych problemów a klienci znają ich bardzo dobrze i im ufają – idealne połączenie

  • A ja nie polecam. Za każdym razem w trakcie przelewu wiesza się przekierowanie na stronę Banku.
    Już parę razy miałam problemy z dokończeniem płatności za zamówienie.
    Najgorszy serwis płatności z jakiego korzystałam. Od dziś wolę opcję przelewów tradycyjnych.

  • Mi brakuje w zestawieniu opłat miesięcznych, jakie pobiera tpay za obsługę płatności kartami. Nie wiem jak jest u innych.

    • W szóstym wierszu zestawienia jest prowizja za płatność kartą, czy jeszcze jakieś dodatkowe opłaty masz na myśli?

      • Tak, założyłem konto i przy aktywacji kanału płatności kartami okazało się, że jest abonament miesięczny w wysokości 10zł.

        • No to nie powiedzieli mi o tym telefonicznie, ale i tak wybrałam u siebie Przelewy24 i tam nie ma żadnych dodatkowych opłat na szczęście. Dzięki za info!

  • dzisiaj dostałem ofertę z tpay.com i prowizja wynosi 1,35%, za kartę 1% ale nie mniej niż 30zł miesięcznie, to jest o połowę mniej niż np: PayU. jak dla mnie rewelacja trzeba przechodzić aby wywołać walkę cenową bo będziemy płacić krocie.

  • Ja u siebie sie zdecydowałam na dotpay. O ile już tutaj to faktycznie fajnie wygląda, to warto jeszcze pamiętać o tym, że potem, jak już sprzedaż nam rusza konkretnie, to trzeba będzie wynegocjować lepsze dla nas stawki. I mi się najlepszą ofertę udało wynegocjować właśnie u nich

  • warto dodać, ze przelewy z kart kredytowych wcale nie są objęte ustaleniami dot. innych rodzajów płatności, i jak podpisze się umowę np. dotpay, to i tak trzeba drugą umowę podpisać np. z elavonem, tylko na karty kredytowe. Prowizję wtedy ustalamy od nowa.

  • fantastycznie dajesz kawę na ławę! Dziękuję

  • Ja się u siebie zastanawiałem między payU, przelewy a dotpay. Ci pierwsi odpadli ze względu na to 199 zł – nie, że to jakoś kolosalnie dużo, po prostu takie praktyki mi się nie podobają. Potem ostatecznie padło na dotpay i do tej pory nie żałuję, nie mam z nimi żadnych problemów a sami klienci też rozwiązanie pasuje. I kazdy jest zadowolony. O, i nie przepłacam, to też kwestia raczej istotna

  • Fajny wpis i przydatne info! Wielkie dzięki… Przy następnej okazji możesz porównać również https://cinkciarz.pl/platnosci bo całkiem niedawno też weszli w płatności internetowe, ale nie wiem jak to u nich dokładnie wygląda

  • bardzo merytoryczny wpis! ja aktualnie (po kilku przebojach z integracją systemów z moim sklepem) szukam nie najtańszego, a najłatwiejszego w integracji systemu, bo już po prostu nie mogę z licznymi błędami, jakie się pojawiają. czytałam gdzieś, że cashbill jest dość bezproblemowy, ale nie wiem, czy to prawda. macie jakieś doświadczenia? naprawdę tak łatwo się wpina, jak piszą?

    • Pierwszy raz słyszę o cashbill, u mnie stosuję Przelewy24 i nie spotkałam się do tej pory z żadnym błędem przy ogromnej ilości transakcji. Mogę z czystym serduchem polecić.

  • Już chyba tabelka nieaktualna 🙁 Chciałem skorzystać z przelewy24 ale jednak DG jest wymagana – w tabelce jest oznaczone, że nie 😉

    • Ooo, dzięki za info! 🙂

  • tylko tpay.com. Polecam jeśli ktoś nie miał okazji, spora różnica jakościowa.

    • Dzięki Robson za info. A w czym w testach pozostałe rozwiązania różniły się?

  • Super art! Ja jeszcze tylko dodam, że w przypadku dotpay warto sobie jeszcze poszukać w necie karty zniżkowej, dzięki czemu na start mamy niższe prowizję – trochę, ale zawsze coś 😉 my tak korzystaliśmy i polecamy na start, jak jeszcze nie ma co mówić o negocjowaniu stawek

  • Szalemo, mówisz o ty kuponie z centrumsprzedawcy.pl??? czy może masz jeszcze coś innego? Akurat planuję przesiadkę właśnie na nich. Jeżeli ktoś inny coś jeszcze wie – będę baaardzo wdzięczna za info! 🙂

  • Witam serdecznie,

    Aktualnie z płatności internetowych już chyba tylko Dotpay umożliwia założenie konta prywatnego. Myślę, że dla początkujących blogerów, którzy chcą spróbować swoich sił w zarabianiu na sprzedaży kursów, płatnych ebooków czy filmów premium akurat ta platforma będzie najlepszym wyborem.

    W sumie też korzystam z Dotpay i jestem bardzo zadowolony z płatności. Minus dla Dotpay za nie najlepszy kontakt. Reszta w tym systemie płatności działa bez zarzutu 🙂

  • Korzystam z kilku metod. Zawsze sprawdzonych. Dobrze, że takie porównanie w tabeli się znalazło. Są jednak pewne minusy.

  • Cześć Ola! Myślę, że do obecnego rankingu płatności online warto dodać też hotpay mają na prawdę dobrą ofertę.

  • Czy w takim sklepie, z wtyczką WooCommerce można wprowadzić sprzedaż limitowaną, dla danego miesiąca?

    • Tak, można dodawać do sprzedaży i wyłączać ją dla konkretnych produktów.

  • W przypadku Przelewów24 musisz mieć działalność gospodarczą. Nie da się zarejestrować konta prowadząc niezarejestrowaną działalność gospodarczą. Potwierdzone dziś na infolinii…

  • Wielkie dzięki za ten ranking. Właśnie otwieram sklep na Woocommerce i nie wiedziałam, że Przelewy24 ma darmową wtyczkę. Jakaś firma sprzedaje wtyczkę do integracji i myślałam, że muszę kupić.

  • Świetny artykuł i doskonale przekazana wiedza. Dokładnie tego szukałem.

  • Świetny wpis, udostępniamy u siebie, dziękuję!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *