Dowiedz się, jak wygląda moje planowanie tygodnia, miesiąca i planu dnia! Jak organizuję swoje plany w biznesie online, by działać skutecznie? Dzisiaj opowiem Ci o tym więcej. Co więcej, zajrzymy także do mojego pierwszego mini e-booka i zrobimy wyzwanie na 5 dni, z którym wyznaczysz swoje najważniejsze cele. Podzielę się z Tobą także moimi lifehackami i planami na przyszłe e-booki. Uff, trochę tego będzie… To zaczynamy! 

Co znajdziesz w tym artykule?

 • Zajrzysz do wnętrza pierwszego mini e-booka o organizacji planów w sieci.
 • Dowiesz się, co znajdziesz w każdym module e-booka.
 • Znajdziesz wyzwanie na 5 dni, które ułatwi Ci wyznaczenie swoich celów
 • Poznasz moje lifehacki w planowaniu
 • Zdradzę Ci plany na następne mini e-booki.

Android | Spotify | iTunesSpreaker | StitcherSoundcloud | YouTubeRSS

Pobierz podkast

Darmowe planery

Nim przejdziesz do czytania, możesz wydrukować darmowe planery na listopad/grudzień. Mam nadzieję, że rozbudzą w Tobie chęć do skutecznego planowania działań w biznesie online i osiągania najlepszych rezultatów. Planery znajdziesz na stronie z bezpłatnymi materiałami. Wpisz hasło OLA i gotowe!

planowanie tygodnia, miesiąca i planu dnia

Wyzwanie tygodniowe: wyznacz cele

W mini e-booku zawarłam wyzwanie tygodniowe, w którym wyznaczysz swoje najważniejsze cele. Zajmij się po kolei każdym z poniższych zagadnień i poświęć mu dzień. Nie spiesz się, daj sobie czas do przemyślenia.

Wiedza i umiejętności

Zastanów się, w jakich dziedzinach czujesz się najlepiej? O jaką pomoc inni Cię proszą? W czym zazwyczaj pomagasz innym? Dzięki odpowiedzi na te pytania znacznie łatwiej będzie Ci znaleźć Twoją dziedzinę, której warto poświęcić więcej czasów i oprzeć na niej swój biznes online.

Wartości

Wartości ułatwiają Ci działanie we własnym biznesie online. Wypisz te wartości,  którymi kierujesz się życiu. To sprawi, że podejmowanie późniejszych decyzji we własnej działalności będzie o wiele łatwiejsze i co więcej — zawsze zgodne z Tobą.

Marzenia

Wypisz swoje marzenia, tak, nawet te, których realizacji się obawiasz. Może właśnie pójście za głosem serca jest świetnym pomysłem na Twój biznes online?

Pasje

Czy masz pasje, przy których nie zauważasz nawet, jak upływa czas? Wypisz swoje pasje i wszystkie rzeczy, które uwielbiasz robić i dają Ci flow. One także mogą być świetnym fundamentem dla Twojego biznesu online bądź realizacji konkretnych projektów.

Plan

Wypisz wszystkie pomysły, jakie przyszły Ci przez ostatnie dni. Możesz sobie to ułatwić, odpowiadając na pytania pomocnicze:

 • W czym jesteś dobra/dobry?
 • Jakie są Twoje wartości?
 • Jakie są Twoje marzenia?
 • Czym się pasjonujesz?
 • Dlaczego chcesz prowadzić biznes online?
 • Co Cię do tej pory powstrzymywało?
 • Co Cię blokuje?
 • Jak możesz sobie poradzić z rzeczami, które Cię blokują?

Moje lifehacki

Skup się na sobie

Zastanów się, jakie zadania wykonuje Ci się najłatwiej? Co Ci przeszkadza, a co pomaga w pracy?

Czy mutlitasking jest dla Ciebie?

Lubisz realizować wiele zadań naraz czy poświęcasz się jednemu? Wybierz ten sposób, który bardziej Ci odpowiada.

Skowronek, czy sowa?

Znajdź swoją produktywną porę. W jakich godzinach najbardziej lubisz pracować? Rano, czy wieczorem? Dostosuj czas pracy do swoich preferencji.

Dziel!

Nie da się ukryć, że im większy projekt, tym trudniej go zrealizować. Ułatw to sobie i  dziel duże zadania na mniejsze, by były łatwiejsze do wykonania.

Testuj

Dostosuj sposoby planowania pod siebie. Analizuj, zmieniaj, aż zaczniesz działać skutecznie i w zgodzie ze sobą.

Planowanie tygodnia, miesiąca i planu dnia

Odpowiednia pora i ramy czasowe

W pracy na swoim bardzo pomogło mi zrobienie dwóch rzeczy: znalezienie odpowiedniej pory, w której działa mi się najlepiej, ustalenie ile godzin dziennie pracuję i kiedy kończę pracę. To pozwoliło mi na uporanie się z prokrastynacją, a także efektywniejsze wykorzystywanie czasu.

Tylko jedno zadanie

Nie jestem osobą, która dobrze czuje się, realizując wiele różnorodnych projektów w jednym czasie. Zdecydowanie wolę poświęcić się jednej rzeczy, a potem dopiero przejść do następnej. Dlatego, gdy pisałam książkę “Bądź online” to zajmowałam się tylko tym. To sprawiło, że lepiej mi się działało, byłam bardziej skupiona i spokojniejsza.

Dzielę duży projekt na części

Zauważyłam, że dzielenie projektu na części sprawia, że szybciej i skuteczniej zaczynam go realizować. Zrobiłam tak z książką “Bądź online”. Wyznaczyłam sobie mniejsze zadania na 3 miesiące i wtedy jej pisanie stało się dla mnie przyjemnością. Przestałam odwlekać działanie w nieskończoność.

Co znajdziesz w mini e-booku?

planowanie tygodnia, miesiąca i planu dnia

Pomysły i plany

W pierwszym module zaczniemy od planów. Nie możesz zacząć działać w swoim biznesie, jeśli tych planów nie masz. Na początek wyznaczysz cele, dowiesz się, jakie są lifehacki w biznesie, jak zaplanować konkretne plany, jak to wygląda u mnie, a także zapiszesz pomysły na inne plany, które możesz jeszcze wykorzystać w przyszłości, w swoim biznesie online.

Planowanie długoterminowe

W drugim module e-booka zajmiesz się planami długoterminowymi. Na początku znajdziesz przydatne lifehacki, a później zajmiesz się ustalaniem priorytetów w swoich planach. Zdecydujesz, które z nich chcesz realizować od razu, które muszą jeszcze poczekać, jakie z nich oddelegujesz do wykonania komuś innemu i na koniec — z których po prostu zrezygnujesz. To zadanie ułatwi Ci specjalny quiz.

Planowanie krótkoterminowe

Gdy masz już plany długoterminowe, możesz przejść do modułu 3, w którym zajmiemy się planami krótkoterminowymi. W module znajdziesz lifehacki, przykłady inspirujących biznesów online, przydatne książki, a także planowanie tygodniowe oraz dzienne.

Narzędzia

Czyli to, co Interaktywni lubią najbardziej! W mini e-booku znajdziesz listę narzędzi, które ułatwi Ci prowadzenie biznesu online.

Jak wykorzystywać Trello?

Na kartach mini e-booka nie zabraknie informacji o tym, jak wykorzystywać Trello przy planowaniu. To jednak nie wszystko! Wraz z pakietem srebrnym mini e-booka zgarniesz dodatkowe video o Trello. Do 21 listopada kupisz mini e-booka w pakiecie srebrnym w promocji.

Zniżki i bonusy od partnerów e-booka

Na końcu e-booka znajdziesz super zniżki i bonusy od partnerów: 10% na planery Pani Swojego Czasu, 25% na hosting na pierwszy rok w LH.pl, 20% na pakiet dokumentów u Wojtka Wawrzaka oraz 50 zł rabatu do ifirma na usługi biura rachunkowego.

Plany na mini e-booki

“Biznes online. Jak zorganizować swoje plany w sieci?” to pierwszy z serii mini e-booków.  Kolejne mini e-booki będą stworzone w formie wyzwań, które ułatwią Ci osiąganie konkretnych rezultatów. Znajdziesz w nich checklisty, ćwiczenia, karty pracy, wypowiedzi ekspertów, quizy, pytania i odpowiedzi, a także niezbędną pigułkę wiedzy. Tym samym mini e-booki są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy od razu lubią działać i błyskawicznie wdrażać w życie to, co niezbędne do rozwoju miejsca w sieci, czy biznesu online. Mini e-booki zawsze będą miały koło 30 stron, a także będą w naprawdę okazyjnych cenach. Wierzę, że to rozwiązanie, przyniesie Ci świetne efekty, w krótkim czasie.

[vc_row bg_color=”#ffffff” top_padding=”20″ bottom_padding=”20″][vc_column width=”1″][vc_accordion active_tab=”2″ collapsible=”yes”][vc_accordion_tab title=”Kliknij tutaj, aby rozwinąć transkrypcję”][vc_column_text]

Już wkrótce znajdziesz tutaj transkrypcję!

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column][/vc_row]

 

A tutaj wypisałam linki poruszane w podkaście “Jak zorganizować swoje plany w sieci?”:

Skąd pobrać podkast Ola GO?

  • Na blogu – lista wszystkich podkastów
  • Android – słuchaj na Androidzie w swojej aplikacji
  • Spotify – kliknij lub skorzystaj z lupki i frazy „Ola Gościniak”
  • iTunes – słuchaj podkastu na urządzeniach od Apple
  • Spreaker – korzystaj z aplikacji lub na stronie
  • YouTube – playlista z podkastami
  • Soundcloud – kliknij lub skorzystaj z lupki i frazy „Ola Gościniak”
  • Stitcher – słuchaj za pomocą aplikacji
  • Kanał RSS – skopiuj adres RSS i wklej go w aplikacji, której używasz
  • Pobierz – Pobierz ten odcinek i słuchaj tam, gdzie chcesz.

 

Jak wygląda planowanie tygodnia, miesiąca i planu dnia u Ciebie?

Jestem ciekawa, jak planujesz swoje działania w biznesie?  Z jakich metod korzystasz? Daj znać, jakie błędy pojawiły się u Ciebie na początku planowania, a jak to wygląda teraz? Co jeszcze musisz poprawić, by być w pełni zadowolonym z własnej organizacji?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *