Otwieranie odnośników menu w nowym oknie/karcie – WordPress

Dziś podaję na tacy kolejny trik, którego znajomość może w przyszłości znacznie uprościć Ci życie. Czasem jest potrzeba, aby ustawić otwieranie odnośników w menu w nowym oknie lub karcie. Jest to dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, jeśli jeden z linków menu ma otworzyć jakiś plik pdf, przenieść do innego serwisu lub bloga pod inną domeną. Zostaw wtedy Twoim czytelnikom łatwą furtkę powrotu do strony.

Idealnym rozwiązaniem jest ustawienie otwierania takiego linku w nowej karcie lub nowym oknie. Niestety taka opcja nie jest domyślnie włączona, ale można ją w prosty sposób uruchomić w WordPressie.

Jak ją włączyć? Nic prostszego – nie wymaga to nawet żadnych dodatkowych wtyczek – wszystko jest wbudowane w WordPressa, tylko po prostu nie jest domyślnie widoczne.

Otwieranie odnośników menu w nowym oknie/karcie

 1. Przede wszystkim przechodzę do podstrony Menu w panelu administracyjnym, która jest w dziale Wygląd.

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie

 2. Załóżmy, że chcę do mojej strony firmowej dodać w menu odnośnik do bloga, który jest pod inną domeną www.jesteminteraktywna.pl. Wchodzę w zarządzanie Menu i na start pojawia mi się poniższy widok. Niestety nie mam w nim możliwości zaznaczenia, aby otworzyć ten link w nowej karcie.

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie3

 3. Wybieram panel Opcje ekranu, który znajduje się w prawym górnym rogu strony obok Pomocy.

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie1

 4. Pojawia mi się zakładka z dodatkowymi opcjami. Mogę w tym miejscu włączać lub wyłączać widoczność bloków z lewej strony. Ale także pokazywać i ukrywać zaawansowane właściwości Menu, które właśnie mnie w tej chwili interesują.

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie2

 5. W tym miejscu mogę pokazać opcje takie jak: atrybut tytuł, opis lub własną klasę CSS, ale także jest opcja Cel odnośnika, którą wybieram.

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie4

 6. W tym momencie odnośniki w Menu zostały wyposażone w dodatkową opcję Otwórz odnośnik w nowej zakładce – jej wybranie będzie skutkowało otworzeniem linku w menu w nowej karcie lub oknie, czyli dokładnie to o co mi chodzi. Zaznaczam tą opcję.

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie5

 7. Zapisuję Menu i cieszę się nowym poznanym trikiem od Jestem interaktywna 😉

  wordpress-otwieranie-odnosnikow-menu-w-nowym-oknie-karcie6

Czy znasz jakieś inne ciekawe triki WordPressowe, albo czy masz z czymś problem i chcesz, abym przedstawiła jego rozwiązanie u mnie na blogu? Jeśli tak to podziel się tym w komentarzu poniżej 🙂

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

20 Komentarze

 • Ja mam problem, które nie umiem rozwiązać- mam w menu możliwość dodania ikon społecznościowych, ale nie mam opcji, żeby zrobić tak: etykiety menu z lewej, społeczności po prawej lub na odwrót. Mam wszystko w jednym ciągu i trochę mi to przeszkadza. Czy jest jakiś sposób na to?
  W moim szablonie (west) mam tylko jedno menu.

  • Zapraszam z tym problemem do mojej grupy na FB – na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie 🙂 https://www.facebook.com/groups/strona.www

   • Ola, jak mam zrobić żeby ta nowa strona otwierała sie na nowej zakładce ale z innym adresem? Wtyczka?

    • Hej, nie trzeba wtyczki. Po prawej stronie masz możliwość dodania do menu własnego odnośnika, myślę, że to może być to, czego potrzebujesz.

 • Dziękuję za pomoc!! 🙂

 • Bardzo dziękuję za pomoc. Było to tak ukryte… ;p Pozdrawiam

 • dzięki. jesteś wybawieniem 🙂 tego szukałam ufff

 • dzięki!!!

 • Bangla

 • Jeśli komuś się nie wyświetla ten pasek polecam wyłączyć AdBlock’a

 • Dziękuję!

 • dzieki

 • Wspaniale wyjaśnione, dziękuję!

 • Super, tego właśnie szukałem. Dobry wpis, dziękuje 🙂

 • Ola, bardzo dziękuję, super trick i w 30 sekund wszystko zrobione!

 • Dziękuję właśnie tego szukałem. Kolejny raz szybko rozwiązaliście mój problem

 • Ola, juz wiele razy korzystałam z twojej pomocy, teraz też mając ten problem od razu trafiłam na twój wpis i wdzięczność wielka wypełniła me serce, że jesteś kiedy mam problem z wordpressem. Normalnie uwielbiam cię za to ze tak pięknie dzielisz sie wiedzą. Jak będziesz chciała odnowić mebel pamiętaj że u mnie masz specjalne fory 😉
  pozdrawiam serdecznie Gosia

 • Witam, czy zna Pani sposób na otwarcie linku w nowym małym oknie?
  Chodzi o to żeby okienko było mniejsze niż standardowe.

 • Oesu, nareszcie! Po piepr..eniu się dwie godziny z taką pierdołą, dlaczego w menu tworzy pustą linijkę jak wpisuję formułkę do otwierania w nowej zakładce, a jak usuwam to nie da się otworzyć w nowej karcie i próbach, wreszcie! Trafiłem na ten wpis 🙂 Trzeba zaznaczyć w Opcje ekranu cel odnośnika. Czemu takiej ważnej opcji nie ma domyślnie włączonej? Co za durnota! W każdym razie DZIĘKI WIELKIE :-))))

 • Dzięki wielkie! Już się bałam, że rozwiązanie tego problemu zajmie masę czasu, a tu dwa kliknięcia 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *