#94017
Kaja Rzeczkowska
Moderatorka

Możesz zignorować, ale możesz też rozważyć instalację najnowszego motywu domyślnego. Już wyjaśniam, jakie są argumenty WordPressa 🙂

Tak jak komunikuje WordPress, w przypadku problemów z motywem, który aktualnie używasz, WordPress automatycznie przełączy się na motyw domyślny, aby uniknąć błędów na stronie. Jeśli nie masz zainstalowanego żadnego motywu domyślnego, może to prowadzić do problemów z wyświetlaniem strony w przypadku takiej sytuacji, włącznie z “białym ekranem śmierci”.

Dodatkowo jeśli strona wywali Ci jakiś błąd – mnie ostatnio nie działało dodawanie wpisów, zamiast znanego okienka na temat i tekst widziałam właśnie słynny biały ekran – można włączyć motyw domyślny tymczasowo i zobaczyć, czy to problem z motywem, a może z jakąś wtyczką. W moim przypadku była to wina motywu.

Motywy domyślne (Twenty Twenty-Three etc. od WP) są regularnie aktualizowane przez zespół WordPress, co oznacza, że są one zgodne z najnowszymi wersjami WordPressa i zabezpieczone przed znanymi problemami związanych z bezpieczeństwem. Z tym że właśnie bezpieczeństwo jest powodem, dla którego nie należy mieć zainstalowanych na stronie dziesiątek przetestowanych i odrzuconych motywów, bo ich zazwyczaj nie aktualizujemy i tak sobie tylko wiszą, a przez nie łatwo się włamać na stronę. Motyw domyślny też aktualizujemy ręcznie na stronie. Więc jeśli masz motyw domyślny jako zapasowy, to masz więcej sprawdzania aktualizacji… albo kolejne otwarte okienko dla hakerów.

Jeśli więc Twój motyw jest aktualny, regularnie aktualizowany przez twórców i nie sprawia żadnych problemów, nie musisz instalować motywu domyślnego. To nie jest konieczne 🙂