Otagowano: ,

 • Autor
  Wpisy
 • #94015
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  Czy muszę instalować motyw domyślny? Według zaleceń Oli usunłęłam wszystkie zbędne motywy, w tym WordPress, i zainstalowałam sam Ashe Pro wraz z jego kopia zapasową. Dzisiaj znalazłam informację od WordPress, w NARZĘDZIACH, ZALECANE USPRAWNIENIA, o bezpieczeństwie, z zaleceniami zainstalowania jeszcze takiego, domyślnego motywu:” Motywy odpowiadają za wygląd i styl twojej witryny. Ważne jest, by były one aktualne i dzięki temu bezpieczne, zaś twoja marka będzie korzystać z najnowszych funkcji motywu.

  Twoja witryna ma 2 zainstalowane motywy i są one aktualne.

  Twoja witryna posiada 1 wyłączony motyw poza twentytwentythree (domyślnym motywem WordPressa) oraz Ashe Pro, twoim aktualnie używanym motywem. Zalecamy usunięcie wszelkich nieużywanych motywów w celu polepszenia bezpieczeństwa witryny.

  Witryna nie ma żadnego domyślnego motywu. Domyślne motywy są używane automatycznie przez WordPressa, jeśli występują jakieś problemy z włączonym motywem.”
  Czy to konieczne? Ola mówiła, żeby pousuwać wszystkie zbędne motywy? Czy mogę zignorować ten komunikat od strony Narzędzi w WordPress?

  #94017
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Możesz zignorować, ale możesz też rozważyć instalację najnowszego motywu domyślnego. Już wyjaśniam, jakie są argumenty WordPressa 🙂

  Tak jak komunikuje WordPress, w przypadku problemów z motywem, który aktualnie używasz, WordPress automatycznie przełączy się na motyw domyślny, aby uniknąć błędów na stronie. Jeśli nie masz zainstalowanego żadnego motywu domyślnego, może to prowadzić do problemów z wyświetlaniem strony w przypadku takiej sytuacji, włącznie z “białym ekranem śmierci”.

  Dodatkowo jeśli strona wywali Ci jakiś błąd – mnie ostatnio nie działało dodawanie wpisów, zamiast znanego okienka na temat i tekst widziałam właśnie słynny biały ekran – można włączyć motyw domyślny tymczasowo i zobaczyć, czy to problem z motywem, a może z jakąś wtyczką. W moim przypadku była to wina motywu.

  Motywy domyślne (Twenty Twenty-Three etc. od WP) są regularnie aktualizowane przez zespół WordPress, co oznacza, że są one zgodne z najnowszymi wersjami WordPressa i zabezpieczone przed znanymi problemami związanych z bezpieczeństwem. Z tym że właśnie bezpieczeństwo jest powodem, dla którego nie należy mieć zainstalowanych na stronie dziesiątek przetestowanych i odrzuconych motywów, bo ich zazwyczaj nie aktualizujemy i tak sobie tylko wiszą, a przez nie łatwo się włamać na stronę. Motyw domyślny też aktualizujemy ręcznie na stronie. Więc jeśli masz motyw domyślny jako zapasowy, to masz więcej sprawdzania aktualizacji… albo kolejne otwarte okienko dla hakerów.

  Jeśli więc Twój motyw jest aktualny, regularnie aktualizowany przez twórców i nie sprawia żadnych problemów, nie musisz instalować motywu domyślnego. To nie jest konieczne 🙂

  #94027
  Anna Paciorek
  Uczestniczka

  Dzięki. Trochę się boje tego motywu domyślnego. Ashe jest specyficzny. Wszystko tam już dostosowałam. Na domyślnym wszystko będzie wyglądało inaczej… W jaki sposób mogę aktualizować ten motyw, który kupiłam? Ashe? Na stronie sklepu z Ashe? Może w ten uda się zachować cały motyw. Domyślny musiałabym od początku dostosowywać. Ashe ma karuzelę (slider) z najnowszymi wpisami. 2p stron, galerie portfolio. Kurczę. Już tam zrobiłam sporo roboty. Boje się, że domysły motyw wszystko poprzestawiać. Ashe wygląda tak na mojej stronie: mufiflony.com.pl

  #94060
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Ja nie mam u siebie innego motywu niż ten co używam płatny, nie martw się komunikatem. Jakby były problemy to będziemy reagować, a nie będziesz miała zbędnego kodu na stronie w postaci nieużywanych motywów. Motyw pro aktualizujesz tak samo jak go zainstalowałaś. Wchodzisz w panel gdzie go kupiłaś, pobierasz jeśli ma inną wersję niż ten zainstalowany aktualnie i wgrywasz go jak nowy motyw.