#92936
Gabriela Kurowska
Moderatorka

Hej, mam dokładnie ten sam problem na stronie klientki.
Podzielę się moimi doświadczeniami z poszukiwaniem rozwiązania (niestety nie znalazłam, ale może ktoś skorzysta i zadziała, albo komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy razem damy radę).

Zarys mojej sytuacji:
Kurs zrobiony w learnpressie jest dobrze podlinkowany, jest dodany w panelu dozwolonych katalogów pobierania, ale niestety nie ma do niego dostępu z panelu klienta (próbowałam już włączać i wyłączać wszystkie opcje, które są dostępne). Nawet stworzyłam nowy kurs testowy, linkowalam od razu. Nie działa.

Znalazłam na forum kilka wątków w tej sprawie, m. in. sprzed roku – dotąd nie rozwiązane.

W jakimś jednym przypadku zadziało usunięcie z linku pliku linkowanego spacji i myślników. U mnie to nie zadziałało. Elu, sprawdź może u Ciebie zadziała?

Następnie, według tego artykułu: https://woocommerce.com/document/digital-downloadable-product-handling/ można skorzystać z trzech metod pobierania plików, to jest wymuszanie pobierania, X-Accel-Redirect/X-Sendfile i przekierowanie.

Pierwsza u mnie nie działa, druga też, ale by skorzystać z tej drugiej opcji trzeba się skontaktować z hostingodawca by włączył odpowiednie moduły ma serwerze (jesteśmy na tym etapie).

Jeśli to nie zadziała, to jest trzecia opcja. Nie idealna bo wysyła klientowi po prostu zwykly link do produktu, który może przekazać dalej i niestety u mnie na razie tylko to działa. Zastanawiam się czy gdyby włączyć tę opcję, a kurs zabezpieczyć dodatkowo wtyczką restrict to by to mogło tak funkcjonować na dłuższą metę, a przynajmniej do momentu w którym któraś z pozostałych opcji zadziała. Czy widzicie jakieś przeciwwskazania?