#92532
aneta.rutkowska
Uczestniczka

Cześć! Jeśli masz domenę i hosting w LH.pl to możesz skorzystać z takiego scenariusza:

1. Piszesz do supportu prośbę o zrobienie klona Twojej strony pod adresem twojadomena.pl oraz o zmianę linków w tym klonie z domeny twojadomena.pl na domenę techniczną, tj. serwer123456.lh.pl (każdy hosting ma taką domenę dostępną) lub, jeśli wolisz – na subdomenę, czyli np, nowa.twojadomena.pl.
2. Otrzymujesz klona strony więc możesz się do kokpitu logować swoimi danymi – zaloguj się, wyłącz indeksowanie tej strony, załóż sobie zaślepkę i działaj 😉
Możesz też zainstalować czystego WordPressa na subdomenie lub domenie technicznej jeśli stronę chcesz budować zupełnie od nowa, tj. nie tylko nowy wygląd ale też nowe treści etc.
3. Jak już będziesz miała zbudowaną nową stronę to kierujesz swoją domenę twojadomena.pl na katalog, w którym znajduje się nowa strona (w panelu klienta LH.pl) oraz zmieniasz linki tej strony z nowa.twoajdomena.pl lub serwer123456.lh.pl na twojadomena.pl np. zgodnie z tym poradnikiem: https://www.lh.pl/pomoc/zmiana-adresu-strony-w-wordpressie-krok-po-kroku/ i włączasz jej indeksowanie.
4. Usuwasz z serwera starą stronę lub archiwizujesz ją np. pobierając ją na swój komputer lokalnie. Pamiętaj by nie zostawiać różnych wersji /kopii strony na serwerze bo każda wymaga osobnego aktualizowania, a nieaktualizowana stanowi ryzyko, że wejdą do niej infekcje, które zagrożą stronie produkcyjnej (tej głównej).