#113401
Paweł Zieliński
Moderatorka

Cześć,
wydaje mi się że popełniasz błąd nie zmieniając pliku wp-config.php tam trzeba dodać informacje o nowej bazie danych/zmienić, nazwa, user, pass

Natomiast kopię strony można zrobić na kilka sposobów:
– Używając wtyczek
WP Migrate DB – Ta wtyczka jest świetna do eksportowania bazy danych WordPress, z opcją zamiany adresów URL i ścieżek plików. Możesz użyć jej do stworzenia kopii bazy danych, zmieniając adresy URL na te, które chcesz użyć na klonie strony. Jest to szczególnie przydatne, jeśli masz problem z “Better Search Replace”.

All-in-One WP Migration – Ta wtyczka jest nieco bardziej uniwersalna i pozwala na łatwe eksportowanie całej witryny WordPress, w tym bazy danych, wtyczek, motywów i mediów, do jednego pliku. Możesz następnie zaimportować ten plik do nowej instalacji WordPress, automatycznie aktualizując wszystkie adresy URL i ścieżki. Może to być dobry wybór, jeśli masz problemy z “Duplicator”.

UpdraftPlus – Chociaż głównie jest to wtyczka do tworzenia kopii zapasowych, UpdraftPlus również pozwala na klonowanie i migrację stron. Możesz użyć jej do utworzenia kopii zapasowej swojej strony, a następnie przywrócić tę kopię na nowym serwerze lub w nowym katalogu. Funkcja migracji pozwala na łatwe podmienianie starych adresów URL na nowe.

WP Staging – Ta wtyczka jest idealna, jeśli chcesz stworzyć klon strony bezpośrednio na tym samym serwerze hostingowym. Tworzy ona “scenę” lub klon Twojej strony w podkatalogu Twojej obecnej instalacji WordPress, pozwalając na testowanie bez ryzyka wpływu na oryginalną stronę. To może być dobre rozwiązanie, jeśli Twoje problemy wynikają z konfiguracji serwera.

Pamiętaj, że bez względu na wybraną wtyczkę, ważne jest, aby dokładnie sprawdzić dokumentację i upewnić się, że wszystkie adresy URL i ścieżki plików są prawidłowo zaktualizowane, aby uniknąć problemów z linkami i zasobami.

Mam nadzieję, że jedna z tych wtyczek rozwiąże Twój problem! Jeśli nadal będziesz mieć trudności, daj znać, a spróbujemy znaleźć inne rozwiązania.

– Robiąc to ręcznie
ale to jest trochę skomplikowane, opiszę w skrócie
1. logujesz się do serwera przez SSH i FTP bo wtedy widać wszystko jak na dłoni
2. kopiujesz stronę do nowego katalogu (wszystkie pliki) np. test.nazwa.strony.pl najłatwiej przez SSH bo jest mnóstwo małych plików
3. logujesz się do phpmyadmin i robisz export bazy danych
4. otwierasz bazę danych np. VSC i przez znajdź i zamień zmieniasz ścieżkę dostępu do wszyskich plików zgodnie z tym co utworzyłaś na ftp dla nowej strony, trzeba jeszcze pamiętać o zmianie nazwy strony w bazie danych na test.nazwa.strony.pl (to jest w 2 miejscach)
4. zakładasz nową bazę danych i importujesz to co w pkt. 3 i 4 zrobiłaś
5. otwierasz plik wp-config.php i wprowadzasz dane do nowej bazy danych: nazwa, user, hasło
6. testujesz