#113287
Paweł Zieliński
Moderatorka

Cześć
Wygląda na to, że wtyczka, której używasz, służy do przechowywania czcionek Google lokalnie na twojej stronie WordPress, co jest przydatne dla szybkości ładowania strony i zgodności z przepisami o ochronie prywatności. Proces, który opisujesz, jest typowym krokiem w konfiguracji tego typu wtyczki. Oto co powinnaś zrobić krok po kroku:

Wybór czcionek: Skoro już wybrałaś czcionki i widzisz je w ustawieniach wtyczki, to pierwszy krok masz za sobą.

Hostowanie lokalne: Przycisk „Host locally” służy do pobrania i zapisania wybranych przez Ciebie czcionek bezpośrednio na serwerze Twojej strony WordPress. Kliknięcie tego przycisku jest kluczowym krokiem, ponieważ właśnie tak przeniesiesz hosting czcionek z zewnętrznych serwerów Google na swój serwer. Dzięki temu czcionki będą ładowane lokalnie, co może poprawić czas ładowania strony.

Czerwony X i status: Informacja „loaded from fonts.googleapis.com” wskazuje, że obecnie Twoje czcionki są ładowane bezpośrednio z serwerów Google. Czerwony X oznacza, że czcionki te nie są jeszcze hostowane lokalnie. Po kliknięciu „Host locally” status ten powinien się zmienić, a czcionki będą ładowane z lokalnego hostingu na Twojej stronie.

Sprawdzenie działania: Po wykonaniu powyższych kroków, warto skorzystać z punktu „How to check if my site is loading Google Fonts?” na stronie wtyczki. To narzędzie lub instrukcja pomoże Ci zweryfikować, czy czcionki są poprawnie ładowane z Twojego serwera, co jest ważne dla potwierdzenia, że wszystko działa jak należy.

Podsumowując, kliknij przycisk „Host locally”, aby rozpocząć proces hostowania czcionek lokalnie. Po zakończeniu procesu, sprawdź status obok wybranych czcionek, aby upewnić się, że są one teraz ładowane z Twojego serwera, a nie z serwerów Google. Na koniec, użyj dostępnych narzędzi lub instrukcji wtyczki, aby upewnić się, że wszystko działa poprawnie.