#105810
Kaja Rzeczkowska
Moderatorka

Oki, więc tak.

“Napraw szablon nagłówka w motywie potomnym” – chodzi o to, że jeśli motyw ładuje arkusze stylów po kolejce wp_styles, może to być problematyczne dla innych wtyczek, które chcą te style modyfikować, w tym Twojej wtyczki do tworzenia motywów potomnych. Po ludzku: CSS na stronie ładuje się w określonej kolejności, zazwyczaj z plików style.css. U Ciebie CSS ładuje się w sposób nietradycyjny, używając techniki wp_styles. To jest zupełnie OK na co dzień, ale jeśli chce się wprowadzić zmiany w CSS przy użyciu motywu potomnego, to przy takim kolejkowaniu one mogą się nie wyświetlać.

Opcja “Napraw szablon nagłówka w motywie potomnym” to próba wtyczki, aby rozwiązać ten problem. To pomoże uniknąć konfliktów między motywem rodzica a motywem potomnym, a Twoje ustawienia będą prawidłowo wyświetlane. Najprawdopodobniej, bo gwarancji nie ma, wtyczka to komunikuje. No więc, TL;DR: chcesz, żeby wtyczka naprawiła szablon nagłówka.

Jeśli chodzi o punkt 8, to chodzi przede wszystkim o kod CSS wprowadzony już w zakładce “Dodatkowy kod CSS” oraz inne niestandardowe dostosowania, których – jak piszesz – nie wprowadziłaś. Gdybyś je wprowadziła, należałoby je skopiować. TL;DR: nie musisz tego pola zaznaczać.

Motyw potomny zdecydowanie warto mieć, tak więc trzymam mocno kciuki 🙂 Super, że dopytujesz o wszystko 🙂