#100394
Kaja Rzeczkowska
Moderatorka

Podnosisz superważny temat! Słusznie obawiasz się dwuletniej wtyczki, jej wpływu na bezpieczeństwo i tego, że w przyszłości przestanie działać.

Myślę, że skoro LearnPress ma swoją wtyczkę, niezawodną i aktualizowaną teraz i w przyszłości (w końcu wspiera działanie ich produktu), to warto na nią postawić, choćby po to, by zrobić to teraz, w warunkach w pełni przez Ciebie kontrolowanych, a nie kiedy coś się w przyszłości wysypie i Twój sklep przestanie działać poprawnie albo jakiś haker wykorzysta lukę bezpieczeństwa w starej wtyczce.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiała skonfigurować kilka rzeczy od nowa. Zanim odinstalujesz starą wtyczkę i zainstalujesz nową, zrób backup całej swojej strony na wszelki wypadek. Potem sprawdź konfigurację płatności, powiązanie kursów z produktami w WooCommerce i ustawienia ogólne nowej wtyczki. Dobrze też, żebyś zapoznała się przed tym wszystkim z dokumentacją techniczną dla tej nowej wtyczki, bo może twórcy wprowadzili jakieś ułatwienia migracji danych albo jest coś, na co warto zwrócić uwagę 🙂