jaki szablon wordpress

Masz już swoją witrynę, jednak nie wiesz, jaki szablon WordPress wybrać? Poniżej znajdziesz quiz, który Ci w tym pomoże! Odpowiedz na pytania w nim zawarte i sprawdź, moją podpowiedź dla Ciebie.

Zastanawiasz się, dlaczego w tytule, jak i tekście napisałam “szablon WordPress”, zamiast “motyw WordPress”? Z prostego powodu! Wiele osób ciągle myli te pojęcia, dlatego postanowiłam ten artykuł wypozycjonować na taką frazę. Efekt? Osoby, które trafią tutaj wpisując w wyszukiwarce: “szablon WordPress” dowiedzą się, że prawidłowo mówi się motyw WordPress. A więc: “Pamiętaj MORELO, mówi się motyw, nie szablon” 😛

Jaki szablon WordPress wybrać?

Tudzież poprawniej: “Jaki motyw WordPress wybrać?”

Większość osób, które tworzą swoją stronę WWW prędzej, czy później zaczyna się zastanawiać jaki szablon WordPress wybrać? Czym właściwie różni się wersja bezpłatna od tej płatnej?  W artykule: “Motyw WordPress darmowy czy płatny – oto jest pytanie!” zrobiłam zestawienie, które porównuje te dwa rodzaje motywów. Jeśli nawet po zrobieniu quizu zostanie w Tobie nuta niepewności, to zachęcam Cię do przeczytania tamtego podsumowania. Poniżej znajdziesz najważniejsze zalety, jak i wady każdego z tych rozwiązań.

Motyw darmowy

Motyw darmowy jest świetnym rozwiązaniem na start. Choć możliwości edycji takiego motywu są ograniczone, to można go rozbudować za pomocą wtyczek. Niestety motywy darmowe nie gwarantują takiej unikalności jak te płatne, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że wiele innych osób będzie miało stronę WWW, która wygląda podobnie. Plusem darmowego motywu jest łatwość jego obsługi — liczba opcji jest ograniczona, dlatego konfiguracja pod swoje potrzeby jest banalnie prosta. Darmowe motywy znajdziesz na  wordpress.org.

Motyw płatny

Taki motyw będzie doskonały dla właścicieli biznesów, którzy chcą się wyróżniać wśród konkurencji, jak i wiedzą dokładnie, jakie elementy mają znaleźć się na ich stronie WWW. Motyw płatny zapewnia wiele różnych wersji wyglądu, przez co znacznie łatwiej dopasować go do potrzeb, bez konieczności instalowania wtyczek. Wada? Przez swoją rozbudowaną funkcjonalność często jest nieco trudniejszy w obsłudze niż motyw darmowy. Motywy płatne znajdziesz na themeforest.

Twoja strona WWW

Jaki szablon WordPress masz na swojej stronie? Jestem ciekawa na co szczególnie zwracasz uwagę przy wyglądzie swojej witryny. Stawiasz na minimalizm, czy wolisz coś bardziej efektownego? Daj znać w komentarzu!

P.S. Interaktywna Akademia WordPressa start już wkrótce! Stwórz stronę WWW lub sklep online na WooCommerce i odbierz świadectwo ukończenia szkolenia wystawione przez placówkę oświatową Jestem Interaktywna na druku MEN. Dołącz do prawie 10 000 zadowolonych studentek i studentów. Nabór w dniach 3-5 września oraz nabór uzupełniający 17-19 września 2024 lub do zajęcia wszystkich miejsc! CHCĘ POZNAĆ CENY! ⇒

11 Komentarze

  • Najlepiej taki który pasuje do strony i jest dla nas odpowiedni.

  • Ola, MOTYW nie szablon ;p

    • Wiem, w pierwszym akapicie to tłumaczę 🙂

      • Heh, no dobra, maczku nie czytałem, przeleciałem tylko po nagłówkach 😀
        Z innej beczki, zaprzeczenie w samych pytaniach pkt. 3 i 6 może nieco dezorientować przy odpowiedzi 😉

    • Pamiętaj MORELO mówi się motyw, nie szablon 😀 Rozpoczynam krucjatę w Internetach <3

  • Darmowy! I się z tym zgadzam! Na razie nie widzę potrzeby kupowania płatnych funkcji. Jeżeli szablon to motyw, to czym jest szablon? Czy w ogóle coś takiego istnieje?!

    • Szablon można wybrać per konkretna podstrona, niektóre motywy dają taką opcję. Tak myślę, że może nagram jeszcze video na ten temat, aby dokładniej omówić różnice 🙂

    • Szablon to nie motyw. Motyw składa się z szablonów – szablony to pliki widoku strony, wpisu, kategorii, strony głównej, strony wyszukiwania itd.
      Wiec słowo szablon odnosi się do określonego pliku/widoku, a ogół wszystkich szablonów tworzy motyw.
      Więc motyw to całość, a szablon to tylko mały jej kawałeczek.

  • Łapka w górę za świetny quiz!

  • Cześć Ola 🙂
    mam sugestię. Pytania w Quizie mogą wprowadzać w błąd, błąd logiczny. Gdy pytanie zaczyna się od “Nie”, to nie wiadomo, czy odpowiedzi TAK/NIE są potwierdzeniem/zaprzeczeniem tezy w pytaniu, czy odpowiedzią na sugerowane poprawnie skonstruowane pytanie. Proszę, zamień “Nie masz problemu” na “Czy masz problem”

  • Pytania w quizie bardzo mylące – starałam się odpowiedzieć tak, by wynikiem był darmowy motyw, a tak czy tak wyszedł mi płatny, więc kilku pytań ewidentnie nie zrozumiałam przez ich zawiłość 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *