Otagowano: DNS Wordpress
- Ten temat ostatnio został zaktualizowany 3 miesiące, 2 tygodnie temu przez Gabriela Kurowska.
- AutorWpisy
- 17/03/2023 o 16:50 #92706Patrycja NowickaUczestniczka
Hej! Serdecznie poproszę o pomoc, bo zaraz kompa przez okno wyrzucę 🙁
Jestem na etapie instalacji WordPressorg, pliki File Zilla zainportowane. Niestety panel w LH wygląda już inaczej nie nie pokrywa się z instrukcjami z filmików. Miało być szybko, a tkwię już w ciul długo nad kłopotem 🙁
Gdzie w LH znajdę “Domeny w DNS”?? Dokopałam się w panelu LH do listy rekordów DNS ale w opcji dodaj niemożliwe jest dodaneie nowej nazwy domeny i katalogu jako pól o tej samej treści.
Przykre jest to, że w zakupionym kursie są nieaktualne filmiki z instrukcjami. Na tą chwilę mam poczucie, że nie jest to kurs dla laików tak jak był reklamowany.17/03/2023 o 17:20 #92707Kaja RzeczkowskaModeratorkaCześć,
Dzięki, że przyszłaś na forum z problemem, który napotkałaś!
W kursie omówione są trzy metody instalacji WordPressa:
– napisanie do supportu, żeby to zrobili – metoda najprostsza (lekcja “Hosting i domena”)
– użycie autoinstalatora – metoda prosta (lekcja “Hosting i domena, film nr 2)
– wgranie plików ręcznie – metoda dla ludzi, którzy chcą stawiać strony zawodowoWybrałaś metodę nr 3, ona nie jest dla laika i nie dziwię Ci się absolutnie, że jesteś sfrustrowana! Sama napotykam czasem jakieś trudności, kiedy poruszam się w nieznanym mi panelu.
W każdej chwili możesz się cofnąć, skasować wgrane pliki i napisać do supportu (w kursie, w transkrypcji pod nagraniami, masz podany tekst maila) albo użyć autoinstalatora.
Przyznam Ci się, że sama się zgubiłam na etapie, na którym jesteś. Dla jasności dopytam: czy domenę też zakupiłaś w LH.pl? Jeśli tak, to DNS-y powinny być ustawione automatycznie tak, jak powinny.
Będę tu dzisiaj przy komputerze jeszcze jakiś czas, mam nadzieję, że uda nam się rozwiązać Twój problem 🙂
18/03/2023 o 04:34 #92712Ola GościniakOpiekunka forumPatrycja, pod spodem filmików są dodane drugie materiały video z erratami i pokazanym nowym panelem LH.pl, czy przeglądałaś te materiały?
W razie problemów, warto napisać też do supportu info@lh.pl – powinni pomóc sprawnie.
Trzecia droga instalacji WordPressa, którą wybrałaś, tak jak mówiłam w materiale video jest dla osób, które chcą tworzyć strony WWW na zlecenie i zamiarzają robić to częściej (to materiał dodatkowy dla ambitnych). Polecam jedną z powyższych dróg, o których mówi Kaja dla laików. Napisać na info@lh.pl z prośbą o instalacje WordPressa, lub wykorzystanie autoinstalatora.
Tutaj w tych dwóch materiałach video są pokazane te dwa najłatwiejsze sposoby na instalacje WordPressa: https://olagosciniak.pl/kurs/kurs-online-wordpress/lekcje/hosting-i-domena/
06/09/2024 o 11:40 #117118LecabelUczestniczkahej, dołączam się do wątku, ja chce przejść proces tak bardziej ambitnie, ale z tym filmem tego nie przejdę, bo interfejs wygląda inaczej, jestem w trakcie kontaktu z usługodawcą ale to nie jest szybki proces
06/09/2024 o 11:45 #117119LecabelUczestniczkamoże warto byłoby ” boje się tego powiedzieć” zrobić update filmu z tego działu <proszę mnie nie zabijać :P>
06/09/2024 o 12:31 #117121LecabelUczestniczkaupdate, przeszłam to z pomocą suportu i działa 🙂
12/09/2024 o 10:14 #117669Dorota BartosiewiczUczestniczkaPoproszę o aktualny film, ponieważ z głównym nieaktualnym, erratą i komentarzami totalnie się pogubiłam.
13/09/2024 o 17:30 #117824Gabriela KurowskaModeratorkaGeneralnie, żeby zainstalować WP ręcznie i postawić stronę trzeba:
1) stworzyć katalog /folder na serwerze w którym będą statyczne pliki strony, jak np. zdjęcia i samo oprogramowanie WP,
2) stworzyć bazę danych, w której będą dane dynamiczne dot. strony jak np. komentarze czy wpisy na blogu
3) skierować domenę na ten katalog, poto by wpisując adres strony w przeglądarce połączyć się z tymi plikami i bazą danych i wyświetlić stronę.Aby to zrobić, należy to zrobić krok po kroku:
1. W panelu LH w sekcji “serwery”, zakładce “strony” trzeba kliknąć przycisk “dodaj”. Otworzy się okienko wybrać domenę np. tą wykupioną. To powoduje, że ten wybrany adres będzie w przeglądarce kierował na katalog na serwerze w którym są/będą pliki strony WWW. W okienku pod nazwą domeny pokaże się ścieżka np. /public_html/twojastrona.pl. Folder na serwerze stworzy się samoistnie po tym jak to zrobimy. Na serwerze znajduje się folder public_html a w nim będzie stworzony ten nowy folder np. “twojastrona.pl”.
2. W panelu LH w zakladce bazy danych należy stworzyć nową bazę danych (dla każdej strony musi być osobna). Zapisać w bezpiecznym miejscu następujące dane: host/serwer bazy danych – widoczny po prawej stronie, nazwa bazy danych i nazwa użytkownika bazy danych. Te dane będą potrzebne na dalszym etapie.
3. W panelu LH w zakładce konta FTP należy utworzyć nowe konto FTP, które służy do tego by połączyć się bezpośrednio z serwerem i przekopiować tam pliki WordPressa. Należy zapisać w bezpiecznym miejscu następujące informacje: host/serwer FTP, nazwa użytkownika FTP i hasło użytkownika FTP. Te dane będą potrzebne na dalszym etapie.
4. Ze strony WordPressa pobrać oprogramowanie. Zostanie pobrane w formacie ZIP. Należy ten plik rozpakować.
5. Ze strony programu Filezilla pobrać oprogramowanie i uruchomić go. W lewym górnym rogu kliknąć Plik > Menedżer stron > nowy adres. W okienku po lewej stworzy się nowy rekord, trzeba nadać mu nazwę. W okienku po prawej stronie uzupełniamy dane, które zapisaliśmy w kroku 3 – tworzenia konta FTP. Są trzy miejsca w których trzeba coś wpisać “Serwer”, “Uzytkownik” i “Hasło”. To pozwoli na połączenie z serwerem. Jak jest usupełnione to trzeba kliknąć “Połącz”.
6. Po połączeniu powinien być widoczny folder public_html albo ten stworzony w kroku 1 np. “twojastrona.pl”. Trzeba go znaleść i wejść (dwuklikiem) do niego.
7. Na komputerze wchodzimy w wypakowany folder WordPressa, zaznaczamy wszystkie pliki, które się w nim znajdują i przenosimy je do prawego okienka programu Filezilla – do folderu z nazwą strony WWW. UWAGA! Po rozpakowaniu pobranego pliku na komputerze utworzy się kolejno katalog z wersją wordpressa, w nim będzie katalog “wordpress” a w nim dopiero pliki strony. Kopiujemy to co znajduje się w folderze “wordpress”. Między innymi będą tam trzy foldery: wp-admin, wp-content i wp-includes i różne inne pliki luzem. O tą zawartość własnie chodzi.
8. Teraz już będzie prościej: Jak pliki skończą się kopiować, trzeba otworzyć przeglądarkę i wpisać nazwę domeny – po prostu przejść pod adres gdzie strona ma się znajdować. Uruchomi się instalacja WordPressa, trzeba uzupełnić odpowiednie pola, m.in. nazwę witryny, nazwę użytkownika bazy danych i hasło do niej, które wcześniej było stworzone i przejść przez wszystkie wymagane pola. Później już zostaje przyjemna część 🙂 - AutorWpisy
- UWAGA! Forum tylko dla studentek i studentów Interaktywnej Akademii WordPressa Musisz się zalogować by odpowiedzieć w tym temacie.