• Autor
  Wpisy
 • #113423
  Ania
  Uczestniczka

  hej hej! Słuchajcie, czy ktoś się orientuję, czy w tej wtyczce można zaznaczyć poszczególne godziny, że są jednak zajęte (bo np. ktoś się umówił bezpośrednio i zaklepał sobie daną godzinę). jakoś szukam i nie widzę 😉

  #113425
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć, nie znam tej wtyczki może dziewczyny pomogą. Jednak znalazłem takie rozwiązanie ale go nie testowałem:

  Zrobić to można na kilka sposobów, ale generalnie chodzi o to, by dodać “zajęcie” albo “blokadę” w terminarzu, reprezentującą czas, który nie jest dostępny dla innych rezerwacji. Oto krótki przewodnik:

  Przejdź do kalendarza wtyczki: W panelu administracyjnym WordPressa znajdź Easy Appointments i wybierz zakładkę z kalendarzem.
  Wybierz odpowiednią datę i godzinę: Kliknij na kalendarzu miejsce, które odpowiada dacie i godzinie, którą chcesz zablokować.
  Utwórz nową rezerwację lub blokadę: W oknie, które się pojawi, zazwyczaj masz możliwość wybrania, czy dodajesz nową rezerwację, czy blokadę. Wybierz opcję, która pozwala na blokadę (może być oznaczona jako “zajęte”, “niedostępne” itp.).
  Wprowadź szczegóły: Zależnie od potrzeb, możesz być poproszony o wprowadzenie dodatkowych informacji, takich jak tytuł blokady, czy to cały dzień, czy określone godziny.
  Zapisz: Po ustawieniu wszystkich szczegółów zapisz zmiany. Teraz wybrany czas powinien być oznaczony jako zajęty i niedostępny dla innych rezerwacji.
  Jeśli nie widzisz opcji bezpośredniego dodawania blokad, sprawdź, czy nie ma aktualizacji wtyczki lub dodatkowego modułu, który rozszerza jej funkcjonalność. Czasami twórcy wtyczek wprowadzają nowe opcje w aktualizacjach lub oferują dodatkowe wtyczki/dodatki, które zwiększają możliwości głównej wtyczki.

  Daj znać czy pomogło.

  #113430
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, zrobilabym dokładnie tak, jak Paweł pisze. Sama tak robię korzystając z Zencal, bo jest najprościej. Daj znać czy to Ci wystarcza czy szukasz innego rozwiązania 🙂

  #113431
  Ania
  Uczestniczka

  Hej dziękuję Wam bardzo, ale kurczę, ja w ogóle nie widzę tej zakładki z kalendarzem, mam: lokalizacje, uslugi, pracownicy, polaczenia, ustawienia, narzędzia, urlop (on nie rozwiązuje sprawy, bo jest na caly dzien, nie pojedyncze godziny) 🙁
  jakieś inne pomysly, wskazowki? 🙂

  #113439
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Sprawdzę dziś i wrócę z odpowiedzią 🙂

  #113440
  konto.oficjalne.wix
  Uczestniczka

  hej,
  Wydaje mi się, że ta wtyczka nie umożliwia zaznaczenia poszczególnych zajętych godzin.

  #113444
  Ania
  Uczestniczka

  no to klops! Gabi jeśli rozeznanie pokaże Ci coś innego, to daj znać! 🙂

  #113451
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Możesz to zrobić w zakładce “wizyty” – jest tam przycisk “dodaj nową wizytę” w razie gdybyś kogoś umawiała ręcznie, albo po prostu w zakładce urlop.