• Autor
  Wpisy
 • #96518
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Dziewczyny, mam wtyczkę WP quiz pro. Przygotowałam quiz w stylu “typ osobowości”. Chciałabym, żeby po wypełnianiu quizu wyświetlała się opcja zapisu do newslettera, w zamian za wyniki quizu. I teraz mam zagwozdkę, bo jest opcja sparowania tej wtyczki np. z getresponse, ale nie widzę mailerlite. Da się to zrobić jakoś inaczej?
  I drugie pytanie – czy potem da się ustawic, żeby w zależności od wyników, leciała do czytelników konkretna strona z wynikami?
  z góry dziękuję za pomoc 🙂

  #96582
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Jeśli wtyczka nie ma opcji bezpośredniej integracji z Mailerlite, możesz skorzystać z narzędzi takich jak Zapier, które zbiorą informacje o użytkowniku i prześlą je do Mailerlite. Możesz też najpierw zażądać od użytkownika maila, wykorzystując standardowy formularz Mailerlite, a dopiero później przekierować go na stronę quizu. Widuję dość często to drugie rozwiązanie. Nie jest idealne, ale na pewno jest proste.

  Wtyczka WP Quiz Pro ma możliwość wyświetlenia użytkownikowi wybranej strony z wynikami, o ile wiem, wystarczy ustawić przekierowanie na nią 🙂 Niestety nie mam osobistego doświadczenia z tą wtyczką, więc nie podpowiem więcej. Możesz zajrzeć do dokumentacji wtyczki albo może któraś z dziewczyn podpowie 🙂

  #97279
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  a może ktoś coś jeszcze podpowie? 🙁 jak działa ta wtyczka Zapier? Przy jej pomocy mogę połączyć mailerlite i wp quiz pro, tak?

  #97811
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Zapier to akurat nie wtyczka, tylko zewnętrzne narzędzie online (https://zapier.com), które umożliwia integrację różnych aplikacji i przesyłanie danych między nimi.
  Działa na zasadzie “jeśli nastąpi X, zrób Y”, czyli jeśli w jednej aplikacji zajdzie zdarzenie X (np. użytkownik poda adres e-mail w WP Quiz), to uruchamia się akcja i Zapier wykonuje określone działanie w innej aplikacji (np. przekazuje adres e-mail do Mailerlite).
  Trzeba zalogować się na koncie Zapier i stworzyć nową interakcję, a potem połączyć obie aplikacje tak, żeby WordPress przesyłał adres e-mail do Mailerlite i umieszczał w odpowiednim polu. Niestety nigdy jeszcze nie korzystałam z tego rozwiązania, ale jeśli potrzebujesz, mogę je przeklikać i napisać Ci, jak to się robi (i czy to faktycznie zadziałało).

  Alternatywne rozwiązanie o podobnym działaniu to IFTTT.

  Dużo ludzi ceni sobie narzędzia działające w ten sposób, bo bardzo ułatwiają im pracę, powodując automatyzację różnych jej obszarów.

  #98089
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Kaju, jeśli byś mogła to przeklikać i sprawdzić czy zadziałało, byłoby ekstra! Może to jest właśnie opcja dla mnie 🙂

  #98418
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  cześć, wątek już nieaktualny 🙂

  #98600
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Udało się to wyklikać? Ja niestety miałam niezwykle wyczerpujący tydzień i nie zajrzałam w piątek na forum 🙁

  #98928
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Super!