Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #89805
  Kursantka
  Uczestniczka

  Cześć!
  kolejny raz mam problem ze stroną … U mnie na komputerze wyświetla się normalnie, ale na telefonie wyskakują takie okienka … Co to jest? Co mogę z tym zrobić?

  Ostatnio graficzka rozwiązała problem z wirusem, ale problem znowu się pojawił, miałam raptem miesiąc spokoju. Czy ktoś mi może powiedzieć, czyja to wina? To wina “dziurawego” motywu jak twierdzi graficzka, czy jakieś niedopatrzenie z jej strony?
  Pomóżcie, bo już nie mam siły. Ostatnią stronę, na darmowym motywie stawiała mi siostra (totalny laik) i przez 4 lata nie było takich cyrków, a teraz raz po raz coś …

  #89806
  Klaudia Łapa
  Moderatorka

  Najpierw trzeba sprawdzić jak daleko to poszło.
  To nie taka prosta sprawa.
  I jak najszybciej zgłosić do hostingu bo jak współdzielony to może być większy problem.

  #89807
  Kursantka
  Uczestniczka

  Napisałam do hostingu … dzięki za pomoc. Jak się przed czymś takim zabezpieczyć na przyszłość? To jest ten moment kiedy kolejny raz żałuję, że zleciłam komuś stronę …

  #89808
  Klaudia Łapa
  Moderatorka

  Nie przed wszystkim da się zabezpieczyć niestety. Ale jest szereg zabezpieczeń które wprowadza się już na etapie instalacji WordPressa. Kolejne to przestrzeganie pewnych reguł jak dbałość o hasła, loginy, aktualizacje. To wszystko powinien wytłumaczyć programista oddając stronę. W sensie to jak o nią dbać.

  #89809
  Kursantka
  Uczestniczka

  Dzięki za pomoc. Nic nowego nie instalowałam właśnie, dopiero klientka mi zwróciła uwagę, że coś nie działa. Jak się przed czymś takim zabezpieczyć na przyszłość?

  #89810
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  W kursie WordPressa pokazuję na etapie tworzenia strony WWW jak ją zabezpieczać, aby zminimalizować ryzyko takich sytuacji. Jest szereg dobrych praktyk do wprowadzenia już od samej instalacji WordPressa.

  #89811
  Kursantka
  Uczestniczka

  Motyw okazał się dziurawy …

  #89812
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Jak pozbywasz się wirusa, trzeba oprócz tego znaleźć przyczynę jak się znalazł na stronie plus zmienić wszystkie hasła, do ftp, do phpmyadmin, do wordpressa i poszukać skąd się dostał, czy to jakiś plugin czy motyw dziurawy lub nieaktualny i wyrzucić to. Bo inaczej wirus będzie powracał tą samą drogą.