Otagowano: ,

 • Autor
  Wpisy
 • #89800
  Kursantka
  Uczestniczka

  Czy wtyczki WPML i POLYLANG klonują witrynę do osobnych katalogów i następnie tłumaczą? Czy lepiej zrobić klona witryny ręcznie?

  #89801
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Wtyczka niczego nie tłumaczy, tylko umożliwia przechodzenie między językami na przetłumaczonych stronach. Przetłumaczyć trzeba samemu albo zlecić tłumaczowi.

  #89802
  Kursantka
  Uczestniczka

  czy lepiej zatem korzystać z wtyczki, czy umieścić klona witryny w osobnym katalogu i przetłumaczyć?

  #89803
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Lepiej korzystać z wtyczki i przetłumaczyć teksty. Klon nie załatwia przechodzenia pomiędzy językami z poziomu menu. Ale przed instalacją tych wtyczek backup konieczny, bo potrafią namącić, zwłaszcza jak się pierwszy raz z nich korzysta to można się pogubić.

  #89804
  Kursantka
  Uczestniczka

  Właśnie tego namącenia się obawiam i ze względów bezpieczeństwa chyba jednak zrobię osobną instalację WP z osobną bazą danych w osobnym katalogu …/en/ a przełączanie między wersją PL i EN przez zlinkowaną ikonkę flagi. Myślę, że to mi pozwoli bezpiecznie pracować na obu wersjach językowych i uniknąć sytuacji utraty całości w przypadku jakiegoś błędu lub infekcji. Może nie jest to subtelne rozwiązanie, ale wydaje mi się proste i pewne. Serdecznie dziękuję za sugestie.

  #90518
  Klaudia Łapa
  Moderatorka

  Nie zapomnij o właczeniu separacji na serwerze 🙂