Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #92849
  Ania
  Uczestniczka

  Hej!
  Chcę zrobić lead-magnet w formie quizu i zastanawiam się, jak to technicznie ogarnąć.

  Mój quiz będzie się opierał na scenariuszu (tak to się nazywa?), chodzi o to, że do konkretnych odpowiedzi chciałabym przypisać wynik – czyli np. większosć dopowiedzi A to będzie jeden wynik, większość B inny itd. W sumie pięć wyników i pięć pdfów do pobrania.

  Chciałabym, żeby po wyklikaniu wyświetlał się wynik i zachęta, żeby dowiedzieć się więcej po zapisaniu na newsletter (i wtedy następowałaby wysyłka konkretnego pdf-u).

  No i właśnie, jaka wtyczka się sprawdzi? Zależałoby mi, żeby była darmowa, bo dopiero będę testować pomysł i nie chce generować kosztów. Ale jeśli nie ma darmowej to może znacie jakąś dobrą i niedrogą?
  Będę bardzo wdzieczna za wszystkie podowiedzi 🙂

  #92881
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Niestety rozwiązanie z tzw. personality quizes będącymi lead magnetami jest na tyle popularne, że wszystkie znane mi wtyczki oferujące to rozwiązanie chcą na nim zarabiać i połączenie funkcjonalności personality quiz + zbierania maili jest płatne.

  Z polecanych wtyczek dobra – i relatywnie niedroga – jest WP Quiz, kosztuje 57$ z rocznym wsparciem albo 199$ za dożywotnie aktualizacje i nielimitowaną ilość instalacji. Niektóre tego typu wtyczki kosztują nawet 300$ rocznie.

  WP Quiz możesz wykorzystać bezpłatnie trochę na okrętkę: funkcja testu osobowości sama w sobie jest darmowa, płacisz za zbieranie maili. Możesz zrobić tak, że najpierw prosisz osobę o maila, następnie udostępniasz jej quiz, wyświetlasz wyniki i udostępniasz wszystkie PDF-y. Nie jest to idealne rozwiązanie, bo nie segmentujesz odbiorców, ale może wystarczy na start? Kiedy zaczniesz zarabiać, możesz kupić wersję PRO i uprościć sobie życie.

  #92887
  Ania
  Uczestniczka

  Kaju bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i podpowiedź 🙂 To chyba dobre rozwiązanie na początek.

  Orientujesz się, czy można to zorganizować w ten sposób – rozpoczęcie quizu, po quizie krótki wynik – dwa zdania, a jeśli chcesz więcej to formularz mailerlite i po zapisie pdf z wynikiem?

  #92944
  Klaudia Łapa
  Moderatorka

  Ania – można 🙂

  Ja bym jeszcze zakombinowała z contactform bo tam tez można coś takiego ogarnąć. A CF połaczysz z mailerlite. Nie wiem tylko jak tam z logiką warunkową

  #92962
  Ania
  Uczestniczka

  Dzięki Klaudia 🙂

  #93010
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Aniu, daj znać, czy wszystko jest ok 🙂

  #93037
  anna Króliczek
  Uczestniczka

  Olu, chyba tak, jestem w trakcie przygotowania quizu i wydaję mi się, że będzie śmigać 🙂 dziękuję Wam za pomoc!

  #93893
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  No to pięknie, dziękuję!