• Autor
  Wpisy
 • #93116
  anna Króliczek
  Uczestniczka

  To znowu ja 😀

  Mam taki problem – chcę przeniść stronę na inny adres z adresu A na B. Nie chcę jednak stracić wszystkich stron, które są utworzone na stronie B.

  Jak to zrobić?

  Używając wtyczki All in one wp migration, cała zawartość strony B zostaje zastąpiona stroną A.

  Jak to zrobić, żeby było dobrze? 🙂

  #93134
  Agnieszka Herman
  Moderatorka

  Aniu,
  czy możesz przybliżyć co ma na celu zabieg? Doprecyzować?
  Bo nie wiem czy dobrze rozumiem. Chcesz zmienić tylko nazwę strony?
  Czy może chodzi o to, że utworzyłaś nową stronę, nową domenę, serwer, inny motyw i chcesz przenieść poprzednią stronę na nowo utworzoną, gdzie nic jeszcze nie ma?

  #93145
  Ania
  Uczestniczka

  Cześć Agnieszka, jasne.

  Robiłam stronę dla koleżanki, u siebie na hostingu. Chcę ją teraz do niej przenieść. Ona ma tam jakieś swoje strony, które trzyma w ukryciu i nie chce się ich pozbywać 😉
  Chcę przenieść jej tę stronę, ale zawsze jak to robiłam do tej pory, to nowa strona zastępowała w całości starą. A teraz chciałabym w jakiś sposób zachować te nieopublikowane strony od koleżanki.
  Da się to zrobić ? 🙂

  #93151
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Tak, można. WordPress ma opcję eksportowania i importowania stron, wpisów i innych elementów swojego systemu. Na stronie B wejdź w Narzędzia Eksport i wyeksportuj to, co chcesz zachować. Następnie zrób backup strony B – na wszelki wypadek. Potem przenieś stronę A wtyczką do migracji, wejdź w Narzędzia Import i zaimportuj plik, który wygenerował się podczas eksportu.
  Rozwiązanie działa najlepiej, kiedy obie strony są na tym samym builderze, np. Elementorze, w przeciwnym razie zaimportowane strony mogą się wykrzaczyć.

  #93153
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, myślę że da się to spokojnie zrobić podstawowym narzędziem dostarczanym przez WP. Najlepiej wcześniej zrób backup strony B. Następnie na stronie A wejdź w narzędzia – export. Wygeneruje Ci się plik, który zaimportujesz na stronie B w menu narzędzia import.

  #93162
  Ania
  Uczestniczka

  Bardzo Wam dziękuję dziewczyny, będę testowała to rozwiązanie 🙂

  #93881
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Super, dawaj znać!