• Autor
  Wpisy
 • #113273
  Tomasz Pluta
  Uczestniczka

  Hej. Podbijam wątek. Zrobiłem to, co powyżej. Inne frazy tłumaczą się ok. Pozostaje jedna oporna. Jest to “Continue) pod zajawką blogowego tekstu. W “child themes” jest ten zwrot, ale nie daje się przetłumaczyć przy pomocy Loco Translate, tzn. spolszczyć się daje, ale po odświeżeniu strony nic się nie zmienia. W tej desperacji przeleciałem Loco Translate nawet zainstalowane pluginy. nic to nie dało. Jest jakiś inny sposób? Przy podglądzie pliku pl.po fraza jest przetłumaczona. Jakiś pomysł?

  #113289
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Cześć

  Przetłumaczenie słowa w WordPressie bez używania wtyczki można zrealizować na kilka sposobów, ale najbardziej podstawowym i manualnym jest bezpośrednia edycja plików tematu lub child theme (dziecięcego motywu). Oto jak to zrobić:

  Znajdź plik do edycji:

  Zlokalizuj plik tematu, który zawiera tekst do przetłumaczenia. Najczęściej będą to pliki w folderze tematu (wp-content/themes/your-theme-name), takie jak functions.php, single.php, page.php itp.
  Stwórz child theme (jeśli jeszcze nie istnieje):

  Aby uniknąć utraty zmian po aktualizacji tematu, najlepiej jest utworzyć child theme (motyw potomny) i dokonywać zmian w nim. W WordPress Codex znajdziesz instrukcje, jak to zrobić.
  Użyj funkcji gettext:

  WordPress używa funkcji gettext do tłumaczenia statycznych ciągów tekstowych. Możesz użyć filtru gettext do zmiany określonych ciągów tekstowych. Dodaj poniższy kod do pliku functions.php w twoim child theme, dostosowując go do swoich potrzeb:

  
  add_filter('gettext', 'translate_text');
  add_filter('ngettext', 'translate_text');
  
  function translate_text($translated) {
    $text = array(
      'Original text' => 'Translated text',
      'Another original text' => 'Another translated text',
    );
    $translated = str_ireplace(array_keys($text), $text, $translated);
    return $translated;
  }
  

  Zamień ‘Original text’ i ‘Translated text’ na odpowiednio oryginalny tekst w twoim temacie i jego tłumaczenie.
  Edytuj pliki tematu bezpośrednio:

  Jeśli znasz dokładną lokalizację tekstu, którego chcesz użyć, możesz bezpośrednio edytować pliki tematu (lub child theme), zastępując oryginalny tekst jego tłumaczeniem. Pamiętaj, że ta metoda jest najmniej elastyczna i niezalecana, jeśli planujesz aktualizacje tematu.
  Zachowaj backup:

  Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian, zawsze warto zachować kopię zapasową swojej strony oraz plików tematu.
  Pamiętaj, że każda metoda ma swoje plusy i minusy. Użycie filtru gettext jest bardziej elastyczne i nie wpływa negatywnie na możliwość aktualizacji tematu, ale wymaga precyzyjnego określenia tekstu do zmiany. Bezpośrednia edycja plików jest prostsza, ale może być problematyczna przy aktualizacji tematu.

  #113331
  konto.oficjalne.wix
  Uczestniczka

  hej,
  Możesz spróbować manualnie edytować plik językowy., jeśli widzisz, że fraza jest przetłumaczona w podglądzie tego pliku. Upewnij się, że przetłumaczone frazy są zapisane zgodnie z wymaganym formatem.

  #113347
  Tomasz Pluta
  Uczestniczka

  Dzięki. Funkcja gettext zrobiła robotę 🙂

  #113384

  Cieszę się, że udało się rozwiązać problem 🙂