• Autor
  Wpisy
 • #101343
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Cześć mam taki dziwny problem. Chodzi o czcionki w menu. Poiret one. Wszystko jest OK, ale jak wchodzimy do zakładki sklep, a potem na jakiś produkt, to czcionki zmieniają się na font Playfair. Pomocy 😉 O co chodzi? Jak to zmienić?
  strona https://flexivisage.pl/

  #101352

  Hej Aniu!

  Musiałabyś ujednolicić to w CSS, bo patrząc na kod źródłowy strony pokazują się 2 czcionki właśnie i Poiret One i Playfair Display

  #101356
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Dziękuję Kasiu za odpowiedz. Podpowiesz mi jeszcze jak to zrobić? 🙂 Wystarczy po prostu sprawdzić w elementorze i szablonie czy wszystkie czcionki to na pewno poiret one?

  #101485
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Tak, to powinno wystarczyć. Też sprawdziłam CSS i domyślny font w menu masz zdefiniowany klasą .elementor-kit-5 a, z kolei Playfair w menu jest opisany jako klasa .ast-builder-menu-1 – co oznacza, że pierwszy font masz zdefiniowany w Elementorze, a drugi w Astrze, pewnie w dostosowywaniu motywu w zakładce Wygląd – i tam bym szukała najpierw.

  #101495
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi. Przeszukałam wszystko dwa razy i w astrze i elementorze i po playfair nie ma już sladu. Jak w tej sytuacji mogę to poprawić? 🙁

  #101597
  Agnieszka Herman
  Moderatorka

  Aniu,

  dodaj kod CSS:

  .ast-builder-menu-1 {
  font-family: “Poiret One”,Sans-serif;
  font-weight: 600;
  }

  bo rozumiem, że ma pozostać czcionka Poiret One.
  Powinno pomóc, ale daj znać.

  #101605
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Agnieszka, dziękuję 🙂 zadziałało 🙂

  #101730
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Super! 🙂

  #101836
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Kurcze Kaja, jednak coś dalej jest nie tak, ale zupełnie nie rozumiem dlaczego. https://flexivisage.pl/produkt/mgielka-nektar-tonizujaco-wygladzajacy-90-ml/. ten font nie jest taki sam jak na stronie głównej, nie chodzi o grubość, nie wiem już co jest nie tak…może masz jeszcze jakiś pomysł?

  #101842
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Czasami dopisany kod CSS jest ignorowany, bo nadpisują go jakieś nadrzędne ustawienia strony i wtedy trzeba dodać !important przed średnikami, czyli tak:

  .ast-builder-menu-1 {
  font-family: “Poiret One”,Sans-serif !important;
  font-weight: 600 !important;
  }

  Daj znać, czy teraz jest dobrze 🙂

  #102013
  Ania Króliczek
  Uczestniczka

  Kaja, dziwna to sprawa, bo dalej ta czcionka wygląda inaczej. Jak ją sprawdzam przez wtyczkę fonts ninja to wychodzi, że to jest poiret one, ale nie wygląda jak poioret one. Nie jest to kwestia grubości, nic z tych rzeczy…sama nie wiem, co o tym myśłeć 😉

  #102399

  A jak wygląda na stronie? Jest w porządku?