• Autor
  Wpisy
 • #115491

  Miałam połączoną stronę z Google Analytics wg instrukcji z kursu WordPressa, za pomocą wtyczki Head & Footer Code i wszystko działało dobrze. Teraz zrobiłam tak jak w lekcji w kursie WooCommerce, czyli zainstalowałam wtyczkę Google Analytics for WooCommerce i w ustawieniach wpisałam mój Google Analytics Tracking ID, pozostałe ustawienia zostawiłam bez zmian (ale widzę, że nieco się te opcje różnią u mnie od tych, które widzę w kursie – jakaś aktualizacja wtyczki?). Później weszłam do wtyczki Head & Footer Code i skasowałam HEAD Code, tak jak Ola pokazała. I niestety teraz nie widzę ruchu na stronie, mimo że sprawdzam na różnych urządzeniach i w trybie prywatnym. Gdzie mogłam coś zrobić źle?

  #115508

  Hej! A próbowałaś wrócić do punktu wyjścia? Czyli kod tylko w Head&Footer Code ?

  #115553

  Zrobiłam tak:
  Wpisałam znowu kod we wtyczce Head & Footer Code. Nic się nie zmieniło. Potem wyłączyłam i usunęłam wtyczkę Google Analytics for WooCommerce. Zaczęło działać znowu.
  Spróbowałam zainstalować znowu wtyczkę Google Analytics for WooCommerce, ale nie kasowałam kodu we wtyczce Head & Footer Code. Nie działało. Znowu wyłączyłam i usunęłam wtyczkę Google Analytics for WooCommerce i działa.

  Chyba coś musi być nie tak z ustawieniami we wtyczce Google Analytics for WooCommerce.

  Rozumiem, że jeśli nie będę miała wtyczki do WooCommerce to mi się nie będą wyświetlały w Google Analytics dane o zakupach w moim sklepie?

  #115561
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, w Google analitics wybierasz sobie jakie rzeczy mają być śledzone. Kluczowe zdarzenia mierzą interakcje, które są najważniejsze dla Twojej firmy. Znajdziesz je na koncie Analytics w sekcjach Reklamy, Raporty i Eksplorowanie.
  Google Analitics podłączasz raz, przy próbie kolejnych podłączeń będzie pokazywało błędne dane (albo zerowe, albo podwójne i oba przypadki są złe). Wygooglowałam te wtyczkę i są zgłoszenia, że nie zbiera danych, więc to pewnie jakiś problem z nią. Z tego co widzę jej oceny w repozytorium mocno spadły, więc nie wiem czy jest sens jej używać, szczególnie, że jak sama widzisz nie działa.

  #115568

  Czy dobrze rozumiem, że jeśli mam połączenie tylko przez wtyczkę Head & Footer Code to i tak powinny być zbierane dane np. o zakupach w sklepie? Czy jak zrobię testowe zamówienie, to powinno być widać, czy muszę najpierw pozmieniać ustawienia?