Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #94301

  Hej, moja siostra chce stworzyć kurs online, ale bez strony www. Tzn. domenę oczywiście ma, zainstalowałam tam WordPressa i Learnpressa, tylko teraz mam dwie zagwostki (może macie doświadczenie w tym temacie, a jak nie to może Ola coś podpowie):

  Po pierwsze, kurs ma być bezpłatny, ale dostępny tylko dla konkretnych zalogowanych osób (kursantów, którzy otrzymają do niego dostęp). Jak zatem to zrobić, aby tylko konkretne osoby miały do niego dostęp i każda z nich miała swoje konto i mogła przerabiać kurs indywidualnie (widzieć postępy)?
  Czy da się jako stronę główną ustawić stronę logowania do platformy kursowej?

  Dziękuję za pomoc.

  #94335
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Hej 🙂
  Twoja siostra potrzebuje
  1) stworzyć w LearnPress kurs ustawiony jako bezpłatny,
  2) zainstalować wtyczkę taką jak Restricted Content / Content Control i ustawić w niej grupę osób, które mają dostęp do tego kursu (zalogowani użytkownicy),
  3) dodać ręcznie użytkowników do panelu WordPress, tworząc im konta na ich e-maile
  4) a do ustawienia strony logowania jako strony głównej wykorzystać np. wtyczkę Theme My Login, utworzyć w niej stronę logowania i ustawić tę stronę jako główną w Ustawienia – > Czytanie

  Jeśli byłoby dużo użytkowników do dodania, a siostra miałaby zaufanie do społeczności, może też utworzyć stronę rejestracji we wtyczce Theme My Login i wysyłać ludziom linka do niej, żeby się sami rejestrowali.

  #94394
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Agnieszka, w razie dodatkowych pytań pisz, jesteśmy tutaj!