• Autor
    Wpisy
  • #92868
    Anna Paciorek
    Uczestniczka

    Hej Moi Drodzy!
    Nie mam w tej kwestii doświadczenia, ale mam opracowany już całe materiały z kursem.
    Chciałabym n mojej stronie utworzyć banner, przez który można “przeklikać” się na specjalnie stworzoną stronę (tutaj nie wiem jak opcja będzie najlepsza dla tego motywu i typu strony), na której będę miała sam kurs dostępny w trzech panelach – wariantach, i tylko dla osób posiadających kod dostępu do kursu. Tam będą materiały już nagrane wcześniej. Filmy zamieszczę na Youtube, będą dostępne na tej dodatkowej stronie. Czy najlepiej jest zrobić sam landing page?Czy lepiej zrobić landing i subdomenę? To moja strona z motywem Ashe: https://mufiflony.com.pl/, więc ta powiązana strona musiałaby być albo w podobnym stylu, albo na nowym motywie bardzo prostym, dającym dostęp tylko do prostego panelu z filmami?
    Czy mogłabym Was prosić o radę, co jest lepsze? Sam landing page, albo subdomena z landing? Nie chcę spaprać tego szablonu, a zależy mi na jakimś prostym powiązaniu na tym samym hostingu i domenie, tylko z dodatkiem z nazwą kursu do domeny.

    #92869
    Anna Paciorek
    Uczestniczka

    Czy w ramach tej “landing page”/ ewentuaalnie z subdomeną jako platforma learningowa, mogę sobie zaimportować i przekształcić nowy, darmowy szablon na WordPress? Coś w prostszym stylu niż obecny Ashe? I zrobić sobie tam box z zapisami, oraz z hasłem i logowaniem dla odbiorców, plus jeszcze sam prosty wygląda panelu strony: dostęp do filmów (planuję 3 opcje – 8 miesięcznie, 15, 20 filmów – sesji miesięcznie). Cz to się w ogóle da zrobić.Czy muszę wtedy użyć programu FreeZilla (nie chcę przenosić treści z głównej strony, tylko dostosować w prosty sposób pod kurs tą nową (wszystko w ramach tego samego hostingu i domeny) Główna domena i strona na motywie Ashe, inny, prostszy motyw do subdomeny, landing page z filmami i całym kursem? Jak to zrobię, tylko muszę wiedzieć czy tak się da, i czy to nie jest jakaś “kombinacja alpejska jak z kosmosu”;-D.

    #92879
    Kaja Rzeczkowska
    Moderatorka

    Cześć,
    Z tego co rozumiem, to jest to dosyć proste:

    – tworzysz nową subdomenę, np. kurs.mufiflony.com.pl
    – instalujesz na niej nowego WordPressa i wybrany motyw, dowolny
    – wgrywasz tam materiały kursowe dostępne tylko dla zalogowanych kursantów, embedując po prostu filmy na YouTube
    – na widocznej publicznie stronie głównej tworzysz landing page z opcją zakupu kursu (czyli z najprostszym WooCommerce)
    – klientom, którzy zakupili kurs, przesyłasz automatycznie dane do logowania

    Aczkolwiek!

    Z perspektywy SEO znacznie, znacznie bardziej opłaca Ci się inne rozwiązanie, czyli:
    – tworzysz nową podstronę na swoim blogu, np. mufiflony.com.pl/kurs
    – tam masz landing page i tam sprzedajesz kurs
    – Twój kurs jest na tej samej domenie co strona i blog, bez subdomeny
    – ewentualnie! tworzysz kurs na subdomenie, np. kurs.mufiflony.com.pl, gdzie instalujesz dowolny wybrany motyw i wgrywasz materiały, ale to o wiele więcej pracy i bardziej alpejska kombinacja
    – kursanci po zakupie kursu dostają dane do logowania

    Chodzi o to, że landingi na subdomenach są traktowane jako osobne strony WWW, a co za tym idzie tracisz całe pozycjonowanie wypracowane dla mufiflony.com.pl. Jeżeli jednak landing będzie po prostu podstroną na Twojej domenie, to będziesz go pozycjonowała swoim blogiem i jest większa szansa, że ktoś trafi na landing po prostu z Google.
    Ola Gościniak ma tak dobrze wypozycjonowany “kurs WordPress” (ten z Akademii), że jak jeszcze był w sprzedaży ciągłej, to z Google miała sporo zamówień nawet kiedy w ogóle nie pracowała.

    Subdomeny się ładnie prezentują i są wygodne w obsłudze (takie małe stronki z małą liczbą wtyczek), ale SEO naprawdę ich nie lubi i warto 2x zastanowić się, czy chce się w to iść.

    Równocześnie jeśli bardzo zależy Ci na adresie takim jak np. kurs.mufiflony.com.pl, z subdomeną, to po prostu możesz zrobić landing page jako podstronę na głównej domenie i utworzyć zgrabne przekierowanie z subdomeny na podstronę z landingiem.

    #92893
    Anna Paciorek
    Uczestniczka

    Dzięki. Przekonałaś mnie do podstrony i landing page. Działam dalej. Oj na razie idzie powoli;-))

    #92934
    Anna Paciorek
    Uczestniczka

    Jeszcze jedno pytanie. Tak rozważam subdomenę. Ok, opisze jak to będzie, mniej więcej, wyglądało: Chciałabym, żeby ta strona – z nowym motywem (wersja subdomeny), albo sama podstrona (ta sama domena), miała widok ogólny z zakładka (wtyczka) login /hasło – dostęp dla osób zdecydowanych na kurs. Potem jak się zalogują 3 rodzaje panelów: 3 opcje: 2 filmy/ 3 filmy / 4 filmy / tygodniowo. ( umieszczę na Youtube – dostęp z kodem) . W zależności od wybranej opcji z PAtronite, dana osoba ma dostęp do wariantu 1-2-3 z daną ilością filmów. Czy tutaj lepiej sprawdzi się subdomena, czy jednak ta podstrona? Przepraszam za zamęczanie pytaniami, ale to dość skomplikowany wybór. Może lepsza będzie subdomena z oddzielnym typem motywu? Jak byście doradzili?

    #93034
    Kaja Rzeczkowska
    Moderatorka

    Tak naprawdę wszystko zależy od tego, czy Twój obecny motyw pozwala Ci osiągnąć efekt, jakiego potrzebujesz. Najprawdopodobniej tak. Najprościej jest to sprawdzić, tworząc na szybko w obecnej domenie testowe treści (bez żadnej sensownej treści) i fejkowe konta kursantów.

    Wtyczki takie jak np. LoginWP (Formerly Peter’s Login Redirect) pozwolą Ci zadecydować, jaką podstronę zobaczy użytkownik po zalogowaniu.

    Podstrona jest opcją zdecydowanie lepszą: wygodniejszą, tańszą (licencje) i korzystniejszą z perspektywy ruchu.

    Pamiętaj, że dla adresu, powiedzmy, mufiflony.com.pl/nazwakursu możesz utworzyć subdomenę nazwakursu.mufiflony.pl i zrobić przekierowanie 301. W ten sposób każdy, kto wejdzie na nazwakursu.mufiflony.pl, zostanie w mgnieniu oka przekierowany na właściwą podstronę. Będzie elegancko i wygodnie.

    I nie wahaj się pytać o co tylko potrzebujesz – kupując kurs, kupiłaś wsparcie Oli i jej zespołu 🙂

    #93894
    Ola Gościniak
    Opiekunka forum

    Tak, Kaja dobrze rzecze, jesteśmy tutaj! Na podkatalogu możesz też mieć inny motyw, jeśli tak chciałabyś. Przykład, moja konferencja http://olagosciniak.pl/konferencja2023 – tu mam inny motyw, bo zależało mi, aby konferencja miała inny layout i była odrębnym projektem.