• Autor
  Wpisy
 • #112301
  Paulina Kasperczyk
  Uczestniczka

  Mam problem z nagłówkiem H1 na stronie głównej, do tej pory nie występował taki problem, pojawił się dzisiaj.
  Na stronie głównej https://paulinakasperczyk.pl/ mam umieszczony napis w boksie “Cześć miło cię widzieć” ustawiony był jako playfair display, regular, 32 px ,nagłówek H1, kolor czarny i tak się wyświetlał, dzisiaj weszłam na stronę a napis był już dużo większy w dodatku w kolorze białym a font pogrubiony, weszłam na ustawienia “dostosuj” sprawdziłam nagłówki H1 wszystko było dobrze, kolor też ustawiony na czarny, potem w bezpośrednie ustawienia boxu też kolory i fonty tytułu ok, ostatecznie nie udało mi się rozwiązac tego problemu zmieniłam nagłówek na H2 i wszystko wróciło do normy, ale chciałabym na stronie głównej miec nagłówek H1, jaka może być przyczyna że po tylu tygodniach napis “sam się zmienił”?

  #112304
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Mogło być wiele przyczyn, na przykład dopisanie nowego kodu CSS/JavaScript, aktualizacja motywu, zmiana ustawień w jakiejś wtyczce, bliżej nieokreślony błąd w kodzie (zwłaszcza na stronie głównej), konflikt pomiędzy wtyczkami, kaprys przeglądarki. Trudno mi wskazać konkretną bez przeklikania się przez stronę 🙁

  Natomiast zwróciłam uwagę, że nagłówki H1 pojawiają się na blogu w tytułach wpisów – i u Ciebie wyświetlają się prawidłowo, tzn. zupełnie tak, jak ten napis powitalny. Wygląda zatem, że w ustawieniach fontów faktycznie masz wszystko OK i problem pojawił się tylko na stronie głównej.

  Polecam Ci przejrzeć stronę pod kątem tych rzeczy, które wymieniłam oraz sprawdzić, jak strona wyświetla się u innych oraz w innych przeglądarkach.

  Równocześnie chciałabym dopowiedzieć, że słusznie chcesz mieć H1 na stronie głównej, bo to jest bardzo ważna wskazówka SEO dla wyszukiwarek, o czym jest Twoja strona. Dlatego może warto nadać tę moc czemuś, co zawiera Twoje frazy kluczowe? “Cześć, miło Cię widzieć” prezentuje się bardzo estetycznie, ale trochę marnuje potencjał, który mogłabyś nadać innej frazie (przy zachowaniu takiego wyświetlania się tekstów, jakie Ci pasuje). Bez zmieniania koncepcji strony, mogłoby to być np. “Czy chcesz mieć profesjonalną i atrakcyjną wizytówkę w sieci, która zaprezentuje klientom co potrafisz i jak możesz im pomóc?”. Podrzucam Ci do rozważenia 🙂

  #112362
  Paweł Zieliński
  Moderatorka

  Jeżeli przywrócenie h1 będzie problematyczne, zawsze można wymusić poprawne zachowanie wpisami css.
  Dodaj do tej ramki wpis:
  color: #000 !important;
  font-family: ‘Playfair Display’, Sans-Serif !important;

  To “!important” nadpisuje te ustawienia i wymusza kolor czarny i odpowiedni font.

  #112534
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, daj znać czy udało się rozwiązać problem? 🙂