• Autor
  Wpisy
 • #90693
  english4work
  Uczestniczka

  tworzę nową www
  Zainstalowałam sobie WordPress’a 6.1.1. bo jest najnowszą wersją.
  Patrzę do środka i nie mogę się z nim dogadać więc zainstalowałam wersję 6.0.3 czyli taką Wersję WordPressa, jaką mam zainstalowaną na poprzedniej stronie

  Moja stara strona www – tworzę ją i rozwijam już od paru ładnych lat: jest na niej strona wiyztówkowa + blog + sklep + mogę na niej spokojnie tworzyć langing page (poprzez komendę: utwórz stronę + po prawej stronie w ustawieniach wybieram: Blank Slate, żeby przy landingu nie było żadnego odniesienia do innych podstron)

  moja stara strona www: https://www.english4work.com.pl
  przykład dobrego zarysu landing page na tej starej stronie to: https://www.english4work.com.pl/angielski-zacznij-mowic-lepiej/

  ???? Problem: na nowej stronie- (https://www.blueproject.com.pl) gdy chcę zrobić stronę do landingu to nie mogę odnaleźć opcji: Utwórz nową stronę + Szablon: Blank Slate (pomimo że na nowej stronie mam tą samą wersję Worpdress’a co na starej stronie www.

  Czy tu na formum można też przesłać print screen?

  Jak to można rozwiązać?

  hmmm????

  #90821
  Klaudia Łapa
  Moderatorka

  Cześć 🙂
  Juz Ci tlumaczę dlaczego tak jest 🙂

  Na obu stronach masz dwa różne motywy. Niektóre opcje są zależne od twórców i o ile nową stronę tworzysz z menu strony —> dodaj nową o tyle w motywie PopularFX (zrób child koniecznie!) edycję strony robi się w trochę nietypowy sposób.

  https://popularfx.com/docs/customizer/ tutaj jest dokumentacja, a konkretnie jej sekcja odpowiedzialna za dostosowanie wyglądu. Zobacz sobie Single Template i Edit Pages. Dosyć fajnie jest to opisane 🙂

  Widziałam też, że masz zainstalowanego elementora. Nie mogę nic znaleźć na jego temat w dokumentacji. Natomiast twórcy zalecają to rozwiązanie: https://popularfx.com/docs/install/install-pagelayer/

  Posprawdzaj te linki i daj znać czy się udało 🙂

  #91151
  english4work
  Uczestniczka

  Ok,
  dzięki za info. W razie W będę wracać do linków podanych przez Ciebie,

  ***
  parę razy odinstalowywałam i instalowałam WordPress z powrotem, ale to początek, więc ….. żeby posprawdzać różne opcje instalowałam i odinstalowywałam WordPress’a

  * https – też ogarnęłam razem z firmą hostingową

  ***

  Tak, gdy się zorientowałam, że przy nowej www (przy jej motywie/szablonie) instaluje mi się z default Page Illustraotr to …. nie chciałam już mieszać i zostawiłam ten Page Illustrator.
  Spróbowałam zainstalować też Ares – ten stary motyw/szablon, który mam na starej www, ale … wynik był ten sam – też Page Illustrator

  * Zrobiłam sobie burzę mózgów i jakimś cudem wpadłam na pomysł, by mimo wszystko zainstalować sobie Elementor (swoją drogą jego instalacja też była jakaś zupełnie inna – nie wystarczyło tylko załadować wtyczkę i ją włączyć ….***)

  Ale ok, Elementor się zainstalował i pykło. Dzięki temu udało mi się stworzyć gołą www jako landing page: https://blueproject.com.pl/oferta-abc/ Całe szczęście, bo mega dużo godzin zeszło mi na rozkminę czcionek, kolorów i itp (gdy tworzyłam landing na startej www) Przynajmniej ta wiedza teraz się przyda. Całe szczęście.

  Pozdrawiam,
  dzięki za linki do wiedzy.

  Magda

  #91150
  english4work
  Uczestniczka

  Dzięki za odpowiedź,

  w razie W będę wracać tutaj do twojej wiadomości.

  ***
  parę razy usunęłam Worpdress i zainsstalowałam z powrotem – mogłam, bo to dopiero początek więc luz.
  Zainstalowany także został https.

  ***
  tak, jakimś cudem wpadłam na pomysł, że mimo iż motyw/szablon strony jest teraz na nowej www ogarniany przez Page Illustrator,

  to jeśli chodzi o Landing Page,

  to można zrobić to trochę inaczej: właśnie zainstalować Elementor i poszło …. (ta instalacja Elementora też była jakaś nietypowa, ale pykło)

  Stworzyłam pustą www jako landing: https://blueproject.com.pl/oferta-abc/ – całe szczęście, bo jeśli chodzi o landingi to ładnie już sobie Elementor rozpracowałam co do czcionek, kolorów itd na starej stronie www. Tyle godzin pracy, że ….. aż boli.

  Dzięki za odpowiedź.

  Pozdrawiam,
  Magda

  #92499
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Czy już wszystko działa prawidłowo?

  #92722
  english4work
  Uczestniczka

  Tak, dziękuję.

  Co do Landing page – śmiga. Jest ok.
  Co do zawartości landing: posłużyłam się tym landing ze starej www – przynajmniej kolory, czcionki koncepcja projektu była już gotowa. Parę godzin pracy, by to wyklikać, ale następne landingi to już klony więc ….

  ****

  Co do nowej www to stworzyłam sobie subdomenę na której testuję różne opcje. (Przez rok mam jeszcze jedną domenę, na której też sobie mogę testować więc głęboki oddech i do przodu)
  Z tego co widzę, to Page Illustrator jest wgrywany z default na nowym WordPressie (przynajmniej za każdym razem mi się wgrywał) i to mnie zmyliło.
  Ale …. w końcu stwierdziałam, że mało czasu mam i ominęłam ten Page Illustrator i …. na subdomenie stworzyłam sobie 4 czyste stronki na motywie XY. Później wgrałam Elementor i po malutku do przodu. Działa.

  Na moim ukochanym motywie (Ares) było trochę zabawy z uswaniem widgets, ale dałam radę. Po próbach i błędach na czystej stronie mam:
  a) strona główna www – mój ukochany motyw + Elementor (niby ten sam motyw co parę lat temu, ale są pewne różnice. Wczoraj udało mi się to wizualnie zgrać. Idealnie nie jest, ale do przodu)

  Tą stronkę główną też stworzyłam od zera. Później: Ustawienia – Czytanie – Strona jako strona główna
  b) strona z wpisami do bloga – tu nie usuwałam widgets z mojego specyficznego motywu, żeby się wszystko ładnie i chronologicznie wyświetlało /Później: Ustawienia – Czytanie – Strona z wpisami jako blog. Teraz już czaję.
  c) pozostałe stronki typu kontakt, o mnie itd: to czyste stronki stworzone przeze mnie i na nich korzystam z Elemetora a nie z Page Illustrator (za dużo dni, godzin latem zeszło na rozkminę Elementora pod kątem kolorów, czcionek itd)

  Żeby na tych stronkach wyświetlało mi się z motywu tylko to co chcę, to w atrybutach strony ustawiłam: Elementor pełna szerokość. Idealnie nie jest, ale jest do zaakceptowania.

  Teraz zostaje mi tylko wydziubdzianie całej strony pod katem tekstowym – merytoryczne kwestie no i wizytówka w miarę gotowa będzie.

  Dziękuję bardzo.
  Gratuluję rozwoju firmy i rozszerzenia o nowych pracowników. Niech się rozwija dalej!

  Pozdrawiam,
  MW

  #92808
  Ola Gościniak
  Opiekunka forum

  Super!
  Bardzo się cieszę, że działa wszystko <3