• Autor
  Wpisy
 • #101682

  Google Analytics – jak podpiąć? Lekcja w kursie WordPressa różni się od strony google analytics.

  Moduł PROMOCJA, lekcja STATYSTYKI – Różnica jest już w punkcie 9 czyli “zaznacz do czego zamierzasz wykorzystywać google analutisc …” – po tym na stronie GA jest już inaczej niż w kursie.

  Zrobiłam co mogłam. Otrzymałam komunikat “Udało Ci się utworzyć konto i usługę. Zanim usługa zacznie zbierać dane, może upłynąć do 48 godzin.” Jednak nie wiem czy to już wszystko, czy coś jeszcze powinnam zrobić, by statystyki się podpięły.

  Czy będzie jakaś aktualizacja w kursie lub czy ktoś może mi powiedzieć, co robić?

  #101731
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Dopytam Olę. W Google Analytics były dopiero co spore zmiany i film rzeczywiście mógł się mocno zdezaktualizować.
  Przy podpinaniu statystyk zasadniczo potrzebne są trzy kroki:
  – stworzenie konta, np. noszącego nasze imię i nazwisko
  – stworzenie usługi, bazującej na naszej stronie internetowej (albo aplikacji)
  – połączenie statystyk z naszą stroną poprzez wrzucenie kodu od GA do wtyczki podanej przez Olę albo poprzez wrzucenie identyfikatora pomiaru (G-DZIWNYCIĄGLITER) do wtyczki do integracji z GA wymagającej takiego identyfikatora.
  Jeśli udało Ci się przejść przez wszystkie trzy (a na pewno przeszłaś przez pierwsze dwa, bo o tym mówi wprost Twój komunikat), to wszystko jest OK.
  Wchodź co jakiś czas w zakładkę “czas rzeczywisty” w statystykach, będąc w innej karcie na swojej stronie internetowej, żeby się o tym przekonać. Jutro, najpóźniej pojutrze powinnaś tam widzieć przynajmniej liczbę “1” – Ciebie. I to będzie gwarancja, że Ci się udało.
  A jeśli nie przeszłaś kroku trzeciego, to dawaj znać 🙂

  #102402

  Hej!

  Czy problem udało się rozwiązać?