Otagowano: 

 • Autor
  Wpisy
 • #104066

  Cześć!
  Mam dylemat 😉 Posiadam domenę i hosting w seohost. Chcę stworzyć kolejną domenę – tym razem dla mojej drugiej działalności.
  1. Czy warto robić to na tym samym hostingu, czy lepiej kupić osobny?
  2. Jeżeli warto…;) to czy prócz zakupu domeny i dodania jej w panelu DirectAdmin muszę coś jeszcze zrobić? Chodzi mi głównie o bazę danych, FTP czy wgranie WordPressa 🙂
  3. Czy o czymś muszę jeszcze pamiętać?

  Będę wdzięczna za poprowadzenie za rączkę 😉
  Anita

  #104078
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Z tego co widzę, to w SEOHost bardziej opłaca się mieć kilka stron na jednym hostingu, bo wychodzi taniej. Dodatkowo jest to po prostu wygodniejsze – masz jeden panel do zarządzania wszystkimi swoimi usługami.

  Każda strona na WordPressie ma swoją własną instalację WordPressa (wraz z całym inwentarzem – motyw, wtyczki, użytkownicy, strony itd.) i swoją własną bazę danych podpinaną podczas instalacji.
  FTP będzie jeden, bo to po prostu dostęp do Twoich plików na serwerze, tak jakbyś miała dwa dokumenty tekstowe na jednym dysku twardym 🙂 Trzeba tylko pamiętać, żeby każdą stronę mieć zainstalowaną w osobnym równorzędnym folderze na FTP, najlepiej o jednoznacznej nazwie w stylu twoja-domena.pl, bo inaczej będziesz się gubić.
  No i trzeba podpiąć pliki do odpowiedniej domeny.

  Cała procedura jest identyczna jak w przypadku Twojej pierwszej strony. Jeśli za pierwszym razem udało Ci się zrobić wszystko z kursem Oli, to za drugim będzie dokładnie tak samo, tylko sprawniej 🙂

  #104619
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, czy jeszcze potrzebujesz jakiejś pomocy technicznej od nas? 🙂

  #105106

  Dziękuję, wszystko poszło sprawnie i bez problemów 🙂

  #105166
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Superowo! Wymiatasz 🙂