• Autor
  Wpisy
 • #102584
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Cześć, Czy ktoś zna wtyczkę, która aby uniemożliwić widoczność strony wymaga podania hasła, aby ją odblokować? Szukam alternatywy dla wtyczki “tryb konserwacji”. Chodzi o to aby tylko wybrane osoby mogły podejrzeć co na stronie się zmienia. Czyli: po wyszukaniu strony w necie widoczny jest ekran z prośbą o podanie hasła -> osoby, które hasło znają mogą zobaczyć stronę.

  #102661
  Paweł Zieliński
  Uczestniczka

  Cześć Maria,
  jedna z wtyczek która daje taką możliwość to:

  Konserwacja

  Jak sobie ją zainstalujesz i wejdziesz na swoją stronę w trybie incognito to pojawi ci się zaślepka.
  Po prawej stronie będzie ikona kłódki, po kliknięciu i uzupełnieniu pól user i password można się będzie zalogować do WordPress’a.

  Daj znać jak poszło.
  Pozdrawiam,
  Paweł

  #102685
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Właśnie przetestowałam. Na ten moment mnie ratuje – wielkie dzięki! Ale jeśli istnieje jeszcze jakieś rozwiązanie to nadal jestem zainteresowana. Bo teraz strona jest “zahasłowana”, ale zakładam, że muszę dodawać kolejnych użytkowników, aby mieli swoje loginy i hasła. A poszukuję wtyczki (Joomla ma dodatek o nazwie Jemmy): na ekranie jest tylko pole do wpisania hasła i przycisk enter. Każdy kto zna i wpisze hasło (takie samo dla wszystkich) może zobaczyć stronę i nie musi być zarejestrowanym użytkownikiem.

  Dziękuję za wsparcie
  MariaS

  #102762
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Faktycznie ciężko znaleźć coś darmowego z tą funkcją. Wtyczka podlinkowana przez Pawła ma tę funkcję, ale w wersji Pro.

  Z darmowych rozwiązań wyklikałam WP Secure Maintenance https://wordpress.org/plugins/wp-secure-maintainance/ – działa, ale nie została zaktualizowana od roku, więc zalecam ostrożność i kopię zapasową.

  #102818
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Może i ciężko, ale znalazłaś! Wtyczka ma dokładnie te funkcje, na których mi zależało. Trzymam kciuki, aby ktoś ją aktualizował. Na ten moment w zupełności mi wystarcza. Serdecznie dziękuję za pomoc.

  #102838
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Ups… Niestety 🙁
  Przy próbie edycji wpisu i jego zapisu (jestem na etapie nauki dodawania obrazów) pojawia się informacja “Nie powiodła się aktualizacja. Odpowiedź nie jest prawidłową odpowiedzią JSON”.
  Wyłączenie wtyczki WP Secure Maintenance usuwa ten problem i artykuł do się poprawnie zapisać. Wychodzi, że nieaktualizowane wtyczki jednak szkodzą stronie.

  #102924
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Hej, czy znalazłaś już rozwiązanie swojego problemu? Jeśli nie, to może moje rozwiązanie Ci pomoże, bo powinno się dać to zrobić bez wtyczki. Mianowicie, jak opublikujesz stronę, to nie ustawiaj jej widoczności jako “publiczny” tylko “zabezpieczono hasłem”. Wpisz hasło, które podasz klientowi, by mógł podejrzeć stronę. Kiedy strona będzie mogła być widoczna, zmienisz z powrotem na “publiczny”.
  Gabi

  #102967
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Chyba jeszcze zbyt mało wiem o WP, żeby stwierdzić czy to jest alternatywa dla wtyczki, której szukam.
  Bo na razie potrafię w ten sposób przyblokować wpisy i podstrony – mam na myśli to co widzę w kokpicie w zakładce WPISY i STRONY (ale chyba muszę o tym pamiętać tworząc kolejne). Podane przez Ciebie działanie faktycznie zahasłowuje dostęp do tych treści. Ale cały czas jest widoczna strona startowa (ta, którą użytkownik widzi po wpisaniu adresu www) i tu nadal nie bardzo wiem jak z tego wybrnąć, a najbardziej zależy mi na jej ukryciu pod hasłem.

  #103581

  Cześć!

  Możesz wypróbować też tej wtyczki: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-maintenance-mode/
  Sama z niej nie korzystałam, ale z opisu wynika, że tylko zalogowani użytkownicy będą mieć dostęp do strony.

  #103613
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Niestety 🙁
  To ta sama wtyczka, która została podlinkowana w kursie. Albo nie potrafię, albo można w niej tylko ustawić informację, że strona jest w budowie.

  #103642

  Kaja Rzeczkowska odpowiada:

  W przypadku tej wtyczki, o której napisała teraz Kasia, możesz wejść w ogólne ustawienia wtyczki i ustawić dostęp dla konkretnych ról na stronie w okienku Rola front-end.

  To niestety nadal nie daje dostępu osobom, które znają hasło. Przykro mi, że podana przeze mnie wtyczka nie zadziałała na Twojej stronie 😦

  Opcjonalnie możesz nadać uprawnienia dostępu jakiejś roli, stworzyć konto mające tę rolę na stronie i udostępniać wszystkim ludziom, którym chcesz pokazać stronę, login i hasło do tego jednego konta.

  To wyeliminuje konieczność tworzenia nowych kont dla wszystkich i chyba będzie najbliższe temu, czego szukasz: zamiast samego hasła będziesz podawała login i hasło, jedno i to samo dla każdego.

  #103652
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Dziękuję za kolejną podpowiedź, ale na ten moment podane rozwiązanie trochę przerasta moje umiejętności. Może wrócę do tej rady, gdy bardziej zaznajomię się z WP. Po prostu sądziłam, że istnieje prosta wtyczka, która potrafi to zrobić. Kto wie? Może niebawem ktoś taką napisze?

  #103713

  Maria, czy potrzebujesz pomocy przy stworzeniu konta dla nowego użytkownika? Możemy z tym pomóc. Rozwiązanie, które zaproponowała Kaja (ze względów technicznych nie mogła osobiście odpowiedzieć) jest właśnie taką alternatywą dla płatnej wtyczki, która zawiera to, co chciałabyś mieć.

  #103721
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Trochę się pogubiłam.
  Kaja pierwotnie zaproponowała tą wtyczkę: https://wordpress.org/plugins/wp-secure-maintainance/ – spełnia to czego szukam, ale nie nadaje się do zastosowania, bo uniemożliwia zapisywanie wpisów.
  W toku dyskusji pojawiła się wtyczka z kursu: https://pl.wordpress.org/plugins/wp-maintenance-mode/ – trzeba tworzyć użytkowników i każdy loguje się loginem i hasłem. Omawiamy teraz tą opcję?
  Czyli:
  1. tworzę użytkownika
  2. nadaję mu prawa dostępu we wtyczce (aktywnej rzecz jasna)
  3. przekazuję ten login i hasło wszystkim osobom, które chcą podejrzeć stronę
  Dobrze kombinuję? Na ten moment to jedyny zamiennik dla wtyczki, która po prostu wymaga hasła przed podejrzeniem strony?
  Czy coś pominęłam i można to zrobić bez jakichkolwiek wtyczek?

  #103758
  Kaja Rzeczkowska
  Moderatorka

  Tak, chodzi o opcję z wtyczką https://pl.wordpress.org/plugins/wp-maintenance-mode/ i bardzo dobrze kombinujesz! Właśnie tak to zrób jak opisałaś i będziesz miała rozwiązanie najbliższe temu, co chcesz uzyskać.

  Niestety bez wtyczek nie da się tego zrobić, WordPress domyślnie nie oferuje takiej możliwości. I jeśli chodzi o darmowe rozwiązania, to obawiam się, że lepszego żadne z nas nie wymyśli i nie znajdzie.

  #103775
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Może dobrze kombinuję, ale umiejętności w WP nie starcza. Bo tak:
  1. utworzyłam użytkownika w WP typu “Subskrybent”
  2. mam aktywną wtyczkę, bo bez logowania widzę ekran z napisem: strona w budowie, który sama wpisałam. Zaznaczyłam w ustawieniach wtyczki -> ogólne -> Rola front-end : Subscriber i…
  Utknęłam – nie wiem co zrobić, żeby zamiast info, że “strona w budowie” pojawiło się pole do wpisania loginu i hasła

  #103785
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Chyba wiem co dalej:
  Niepotrzebnie spodziewałam się pola do logowania na ekranie blokady z wtyczki.
  Zalogowałam tego utworzonego Subskrybenta na stronę tak jak loguję się administrator (czyli nazwastrony/wp-admin) i… faktycznie znika blokada i użytkownik widzi stronę.
  Jakieś obejście to jest. Ale dość karkołomne.
  Nadal trzymam kciuki za kogoś kto napisze prostą wtyczkę, która po prostu “zahasłuje” stronę.

  #103788
  Maria SojBur
  Uczestniczka

  Problem rozwiązany! Wytrwałość nagrodzona 🙂
  Podaję rozwiązanie: wtyczka Password Protected. To dokładnie to czego mi brakowało. Zamiast właściwej strony wyświetla się ekran z polem do wpisania hasła. Każdy kto zna hasło, po wpisaniu uzyskuje dostęp do treści. Proste i skuteczne.
  Zakładam, że istnieją też inne wtyczki (po wpisaniu w wyszukiwarkę wtyczek słów “Password Protect” wyskoczyło kilka. Pozostałych nie testowałam. Ta wybrana w pierwszej kolejności spełnia moje potrzeby.
  Dziękuję wszystkim za wsparcie, dużo się przy tej okazji nauczyłam 🙂

  #103796
  Gabriela Kurowska
  Moderatorka

  Super, że się udało!