• Autor
    Wpisy
  • #118696

    Zainstalowałam motyw Astra. Wraz z nim pakiet startowy z szablonami do stron.
    Razem z tym zainstalowało mi się pełno jakichś różnych rzeczy:
    Optimole
    Pagebulidery: Otter, Spectra, Astra Kit.
    Czy ja powinnam to wszystko zostawić, nie za dużo tego? Czy powinnam mieć np. jeden page builder?

    #118697

    Jak to w ogóle teraz działa: kiedyś jak nie mogłam się połapać, to mogłam wyświetlić edytor tekstowy. Teraz tego nie ma?

    #118701

    I jeszcze jedno: czy przez to, że ileś razy zmieniam motyw (przy już istniejącym blogu, z wieloma treściami), może tak być, że coś mi się zaśmieci i potem będą jakieś błędy, których nie będzie wiadomo jak usunąć?

    #118734
    Gabriela Kurowska
    Moderatorka

    Hej, te dwie pierwsze wtyczki to nie pagebuildery, tylko wtyczki z dodatkowymi blokami poszerzającymi możliwości Gutenberga.

    Tu możesz o nich poczytać:

    Otter Blocks – Gutenberg Blocks, Page Builder for Gutenberg Editor & FSE

    Spectra – WordPress Gutenberg Blocks

    Ja zawsze korzystam z jednej wtyczki z blokami. Im mniej wtyczek tym lepiej, mniej do aktualizacji. Sprawdź z której Ci się najlepiej korzysta i tę zostaw.

    Tej trzeciej nie znalazłam być może ma inną nazwę.
    Motywy mogą zostawiać w bazie danych swoje ustawienia, które nie są automatycznie usuwane po zmianie motywu. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do zaśmiecenia bazy danych. Nowy motyw może ale nie musi być też niekompatybilny z niektórymi wtyczkami, które działały dobrze na starym motywie. To może ale nie musi skutkować błędami w funkcjonalności.