W tym artykule poznasz świąteczne wtyczki WordPress – w tym WP Snow Effect, Christmas Panda i Christmasify.
Jeśli wolisz zamiast video wersję pisaną, to poniżej znajdziesz transkrypcję.
Czego dowiesz się z tego artykułu?
- Poznasz świąteczne wtyczki WordPress
- Dowiesz się, jak włączyć padający śnieg na stronie
- Zobaczysz, jak ustawić inne świąteczne dekoracje na stronie
Dopadła mnie już świąteczna gorączka! Postanowiłam nagrać przegląd świątecznych wtyczek – takich, które sprawią, że na Twojej stronie internetowej także zagoszczą święta. Nie mnie oceniać, czy na każdej stronie tego typu dekoracje pasują, ale jeśli np. prowadzisz biznes i odśnieżasz podwórka, to taki latający śnieg na stronie może być ciekawym pomysłem. Pamiętaj, by dekoracje te przefiltrować przez pryzmat swojego biznesu, tak by nie zirytować odbiorców wszędobylskimi akcentami świątecznymi.
Jeszcze nie używałam takich wtyczek do WordPressa, więc dzisiejszy test będzie dla mnie trochę zaskoczeniem – jestem ciekawa, co można nimi osiągnąć i jak jeszcze bardziej ozdobić stronę. Traktujcie to z przymrużeniem oka, tak by po prostu dobrze pobawić się przed świętami. Przechodzę do WordPressa!
Na stronie WordPress.org w dziale plugins przefiltrowałam już wtyczki z tagiem “christmas”. Przetestuję jedną wtyczkę padający śnieg i dwie z dodatkowymi dekoracjami: Christmas Panda i Christmastify. Sprawdź ze mną świąteczne wtyczki WordPress!
WP Snow Effect
Zacznijmy od WP Snow Effect. Przejdź do panelu administracyjnego – wybierz wtyczki – dodaj nową i wpisz WP Snow Effect. Kliknij zainstaluj teraz i włącz wtyczkę. Sprawdź efekt na stronie głównej. U mnie już jest śnieżek na stronie! Ciekawie to wygląda, jednak sprawia, że czarny tekst na białym tle staje się trochę niewyraźny. Dobrze by było, gdyby do tej wtyczki na blogu było ciemne tło — niekoniecznie białe. Zostawiam tę wtyczkę. Co Ty na to, by zrobić 3 wtyczki na raz? Niech strona będzie świąteczną choinką, wręcz cepeliową — im więcej, tym lepiej.
Christmas Panda
Przejdź do panelu administracyjnego – wybierz wtyczki – dodaj nową i wpisz Christmas Panda. Zainstaluj i włącz. Po lewej stronie pojawi się dział Christmas Panda. Można w nim dołączyć dekoracje do strony, w tym padający śnieg i pop-upy.
Okej, to lecimy ze wszystkim. Wybieram dekorację numer 2, ustawiam, by była przypięta i znajdowała się na dole. Odświeżam stronę i jest! Przechodzę jeszcze raz do wtyczki Christmas Panda i włączam padający śnieg. Przechodzę dalej i wybieram pop-ups oraz ustawienie na dole po prawej. Oto efekt:
Christmasify
Lecimy z kolejną wtyczką! Przejdź do wtyczki – dodaj nową i wpisz: Christmasify. Zainstaluj i włącz. W panelu po lewej stronie pojawi się opcja ustawień wtyczki. Ja wybieram kolejny śnieg, zaznaczam muzykę Jingle Bells, latającego mikołaja i dodatkowe dekoracje – słowem wszystko! Przechodzę na stronę i wow! Pojawił się szybciej padający śnieg, mikołaj, a także świąteczna czcionka. Niestety świąteczny font nie ma polskich znaków, dlatego “Christmassy headings” warto odznaczyć.
Test w PageSpeed Insights
Przetestowałam moją stronę w PageSpeed Insights przed instalacją wtyczek. Dla przypomnienia PageSpeed Insights to dodatkowe narzędzie od Google, w którym możesz zobaczyć, jak szybko działa strona WWW. Jestem ciekawa, jak to będzie wyglądało po dodaniu tych wszystkich dodatków. Z 91 na komórki i 96 na komputery zwolniło do 75 i 78 – przy wszystkich wtyczkach. Skoro już testuje, to po kolei włączę te wtyczki i zobaczę, która najbardziej mieszała w wynikach Page Speed Insight, bo teraz mamy abstrakcyjny przypadek trzech padających śnieżków i dodatkowych grafik. Powiem szczerze, że mi najmniej podoba mi się wtyczka Christmas Panda, wydaje mi się, że efekty, które daje są po prostu za duże i za mało subtelne. Wyłączam wtyczkę Christmas Panda i sprawdzam, czy coś się zmienia w Page Speed Insigts – z 75 i 78 wyniki od razu poprawiły się do początkowych 91 i 96.
Jeśli chcesz dodać trochę świątecznego nastroju i masz stronę o ciemniejszym tle – niekoniecznie białym, to taki śnieżek, myślę, że będzie ciekawym dodatkiem. Pamiętaj, by mieć na uwadze swoją grupę docelową – by im się to spodobało,by nie byli sfrustrowani, że coś jest niewidoczne.
Korzystając z okazji chciałabym Ci życzyć spokojnych i radosnych świąt w otoczeniu rodziny. Odpocznij, nabierz dystansu i świeżego spojrzenia na pracę. Dzięki temu po świętach wrócisz do swoich działań wypoczęta i pełna energii. Dodatkowo życzę Ci wielu pięknych prezentów i śniegu – by padał nie tylko na stronie internetowej.
Daj znać w komentarzu, czy świąteczne wtyczki WordPress, to coś dla Ciebie, czy raczej nie lubisz takich ozdób?
Chcesz poczytać o innych wtyczkach do WP? Sprawdź tutaj, jakie wtyczki polecają blogerzy.
6 Komentarze
Trochę święta nie zawadzi! Dzięki!
Do usług 😀
Nawet nie przyszło mi do głowy, żeby zadbać w taki sposób o świąteczny klimat na stronie – dzięki
___________
http://www.e-prom.com.pl
Super, zawsze to śnieg na święta 😛
Przypomina mi się jak jeszcze bloga na bloggerze miałam. Wklejałam jednego roku kody, żeby właśnie śnieg padał. 🙂
Fajnie, że była taka możliwość na Bloggerze 🙂