#93897
Ola Gościniak
Opiekunka forum

Hej Elu,
po przejrzeniu tego co podesłałaś na priv:
– na Twojej stronie w ustawieniach Restrict przy edycji produktu był wybrany inny produkt niż powinien, masz dwa produkty w sklepie odnośnie jajka na szydełku jeden z dopiskiem “od podstaw” drugi bez i był wybrany ten pierwszy, a nie ten drugi, dlatego klienci nie mieli dostępu do tego pierwszego. Ważne, aby wybierać prawidłowy produkt w tym miejscu.
– na dodatek w dziale WooCommerce – Ustawienia – Produkty – Dozwolone katalogi pobierania nie był zaznaczony guzik “Zacznij egzekwować reguły”, który jest konieczny, aby adresy url działały dla klientów.
– plus były złe ustawienia w WooCommerce – Ustawienia – Produkty do Pobrania. Powinno być “Sposób pobierania plików:” Tylko przekierowanie (niebezpieczne) plus zaznaczona opcja “Zezwól na użycie przekierowania jako ostateczność (niebezpieczne)”. Nie martwimy się tymi dopiskami (niebezpieczne), bo wtyczka Restrict nam to bezpieczeństwo zapewnia przed nieplanowanymi wejściami osób, które nie kupiły produktu.

Zamieszczam screeny:

https://drive.google.com/drive/folders/1v94gzFMBRphM_9XmRyNdMxSYYcDeJNCi?usp=share_link

W tym miejscu przypominam też, aby:

  • w WooCommerce – Ustawienia – Konta i prywatność opcja “ Pozwól kupującym na składanie zamówień bez konta użytkownika” była WYŁĄCZONA!
  • w edycji produktu wybrać produkt do Pobrania i podać tam poprawny adres url do strony z materiałami tylko dla kursantów
  • w dziale Ustawienia – Produkty – Dozwolone katalogi pobierania – podać ten sam adres url, na którym znajdują się materiały dla kursantów (czy to kurs w LearnPress czy też strona z materiałami dla kursantów ograniczona dostępem dzięki wtyczce Restrict”
  • Testujemy dostęp dla klientów nie na koncie administratora, tylko tworzymy nowe konto na nowy adres e-mail do testów.