#90892
Kaja Rzeczkowska
Moderatorka

Hej 🙂

Różne motywy na Elementorze mają ustawienia stopki w różnych miejscach. Działasz na płatnym motywie, do którego nie mogę zajrzeć i podpowiedzieć dokładnie, ale ustawienia stopki najczęściej znajdziesz:

Warant 1. W edycji dowolnej strony w Elementorze. Trzeba wejść w menu hamburgerowe – trzy poziome kreski – w lewym górnym rogu, a następnie wybrać Ustawienia witryny i wejść w ustawienia stopki)

Wariant 2. W edycji wyglądu w kokpicie. Wygląd – Dostosuj – i potem poklikać, bo różne motywy są różnie zorganizowane. Warto sprawdzić, czy jest kategoria Stopka albo Widżety.

Wariant 3. W edycji szablonów dla Elementora Pro. Jeśli go masz, po prostu sprawdź tę instrukcję: https://www.holdersing.com/pl/recenzje-wtyczek-wordpress/jak-uzywac-naglowkow-i-stopek-z-elementorem

Niestety możliwości wielu motywów oraz darmowej wersji Elementora są okrojone, jeśli chodzi o edycję stopki pod swoje potrzeby. Ustawienie, które Cię interesuje, może nie być dla Ciebie dostępne.

Efekt, który Cię interesuje, w najprostszy sposób można uzyskać, instalując dodatkową wtyczkę, Elementor Header & Footer Builder od Brainstorm Force, Nikhil Chavan.
Tu masz cały tutorial: https://codewatchers.com/pl/blog/jak-tworzyc-niestandardowe-naglowki-i-stopki-za-pomoca-elementora
Ta wtyczka pozwoli Ci utworzyć i zaprojektować nową stopkę tak, jakbyś tworzyła nową stronę z dwiema kolumnami w Elementorze.

Jeśli nie chcesz instalować wtyczki, pozostaje utworzenie motywu potomnego i edycja pliku stopki – najbardziej zaawansowane z rozwiązań.

Daj znać, czy to było pomocne i czy się udało! Jak nie, to będziemy myśleć dalej 🙂