#114223
Paweł Zieliński
Moderatorka

Cześć, przetestuj te rozwiązania, osobiście nie testowałem (nie mam jak) jest to odpowiedź znaleziona w internecie:
Osobiście wybrał bym dodanie kodu do functions.php. Jak nie zadziała to zawsze można ten kod usunąć bez szkody.
Warto zrobić kopię bezpieczeństwa pliku functions.php przed dodaniem kodu gdybyś miała problem z usunięciem dodanej treści w późniejszym terminie. Watro też zrobić kopię bezpieczeństwa całego WP.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić to napisz…

Tak, jest możliwe ustawienie dostępu do kursu na wtyczce LearnPress do konkretnego dnia. Wtyczka LearnPress nie ma wbudowanej funkcji, która pozwala bezpośrednio ustawić datę zakończenia dostępu do kursu dla wszystkich użytkowników niezależnie od momentu zakupu. Jednakże, można to osiągnąć za pomocą kilku kroków i dodatkowych wtyczek lub kodu niestandardowego.

Oto, jak można to zrobić:

1. Ustawienie dostępu do konkretnej daty za pomocą kodu niestandardowego
Jeśli masz możliwość dodawania niestandardowego kodu do swojej strony WordPress, możesz użyć poniższego fragmentu kodu w pliku functions.php Twojego motywu lub w wtyczce niestandardowej:

function custom_course_access_end_date($can_access, $course_id, $user_id) {
// Ustaw datę zakończenia dostępu do kursu (rok, miesiąc, dzień)
$end_date = strtotime(‘2024-06-30’); // Na przykład do końca roku szkolnego 2024

if (time() > $end_date) {
return false; // Jeśli obecna data jest po dacie zakończenia, dostęp jest zabroniony
}

return $can_access; // W przeciwnym razie dostęp jest dozwolony
}
add_filter(‘learn_press_user_can_access_course’, ‘custom_course_access_end_date’, 10, 3);

2. Użycie dodatkowej wtyczki do zarządzania subskrypcjami
Istnieją wtyczki takie jak Paid Memberships Pro lub Restrict Content Pro, które umożliwiają zarządzanie subskrypcjami i dostępem do treści na stronie. Możesz skonfigurować subskrypcję z datą zakończenia, a następnie przypisać tę subskrypcję do kursu LearnPress.

3. Modyfikacja ustawień kursu
W LearnPress możesz ustawić czas trwania kursu, ale nie jest to bezpośrednio dostęp do konkretnej daty. Możesz jednak użyć tej funkcji w połączeniu z wtyczką do zarządzania subskrypcjami, aby osiągnąć pożądany efekt.

Najprostszym rozwiązaniem może być użycie niestandardowego kodu, jak pokazano powyżej. Jeśli nie jesteś zaznajomiona z kodowaniem, zalecane jest skorzystanie z dodatkowej wtyczki do zarządzania subskrypcjami, która umożliwi Ci ustawienie dostępu do konkretnej daty bez konieczności modyfikacji kodu strony.