#104184

Witaj Pawle

Przepraszam, za brak wcześniejszego kontaktu. Robię stronę z doskoku, stąd brak płynności.

Udało się. Widzę swój motyw na FTP. Używam motywu Fashion Lite, który jest motywem potomnym Vilva.
Wydaje mi się, że błąd polegał na tym, że tylko zainstalowałam ten motyw. Jest to motyw bezpłatny i zgodnie z tym co zrozumiałam z lekcji kursu WordPressa takie motywy wystarczy tylko zainstalować i włączyć. Tak zrobiłam i poleciałam z kursem dalej.

W lekcji o motywach płatnych jest info, że wybierając motyw płatny trzeba go pobrać na komputer. Do głowy by mi nie przyszło, bo mój motyw był przecież bezpłatny.

Mimo iż przy Fashion Lite widnieje info, że jest bezpłatny, zainstalowałam go na komputer. Następnie – wygląd – motywy – wyślij motyw na serwer – wybierz plik – wybieram motyw (cały folder) – zainstaluj.

Następnie przerzuciłam folder z motywem na FTP. W związku z tym, że nie widziałam w nim pliku typu footer – do zmian w kodzie stopki, wrzuciłam na FTP również motyw Vilva (motyw matka, też bezpłatny) i tu już w plikach widziałam plik footer. Niestety nie umiem się poruszać po jego kodzie. Nie widzę żadnych info o stopce.
Aktualnie stopka w Fashion Lite na mojej stronie wygląda tak:

© Copyright 2023 Fashion Lite. All Rights Reserved. Fashion Lite | Developed By Blossom Themes. Powered by WordPress.

Z dokumentacji wiem, że darmowa wersja motywu Fashion Lite nie umożliwia mi pełnych zmian. Zmieniłam wiec to co się dało, ale tylko z poziomu Loco Translate, nie na FTP.

(In the free version of the theme, you can add the footer copyright information. However, you cannot hide the WordPress and Theme credits. Please purchase the premium version of the theme if you want to remove the footer credit completely.) – info z dokumentacji motywu.

Na razie zmagam się z wprowadzeniem zmian w CCS w kwestii rozjaśnienia kolorystyki stopki, by „wtopić tekst w tło” i zmniejszenia fontu. Może chociaż tak trochę zamaskuję niedogodności związane z brakiem zmian w stopce. W razie czego będę pytać.

Wygląda na to, że powyższa kwestia z widocznością motywu na FTP jest rozwiązana.