SERIO! TO TEN MOMENT! NIE CZEKAJ!
Zapisz się w poniższym formularzu i NIE PRZEGAP najbliższych wydarzeń!
Zacznij realizować marzenia o własnym biznesie online! Wydarzenia, nabory, wyzwania - zapisz się, żeby nic nie przegapić!
© 2024 Strona WWW stworzona z pasją przez Olę Gościniak.
5 Komentarze
Hej, a czy można używać różnych page builderów w ramach jednej strony www? Po prostu zainstalować wtyczkę, użyć jej, a potem usunąć i te zmiany się zachowają? Czy wtedy te wtyczki mają zostać zainstalowane i włączone?
Nie, zmiany się najpewniej nie zachowają, bo builder nie tylko służy do wyklikania strony, ale także zarządza wyświetlaniem strony. Po wyłączeniu Elementora albo innego buildera najprawdopodobniej zamiast ładnej strony będziesz widziała dużo shortcode’ów w kwadratowych nawiasach. Nie można mieć też dwóch włączonych builderów – strona może wtedy przestać działać.
Czy można budować stronę jednocześnie na Elementorze i Gutenbergu, który jest wbudowany w WP? Na testowej stronie tak robiłam i nic się nie posypało, ale zastanawia mnie czy wiążą się z tym jakieś nieprzyjemne konsekwencje albo czy wpływa to na bezpieczeństwo strony?
Cześć! Tak, na jednej stronie można używać zarówno Gutenberga, jak i Elementora. Gutenberg to domyślny edytor bloków w WordPressie, który pozwala na tworzenie treści za pomocą bloków. Elementor to popularny kreator stron typu “drag and drop”, który oferuje bardziej zaawansowane możliwości personalizacji i projektowania.
Hej, możesz jak najbardziej. Powiem więcej. Jeśli używasz Elementora jako page buildera, to wpisy blogowe czy produkty do sklepu internetowego lepiej jest używać Gutenberga. Jest mniej awaryjny, nie obciąży strony jeśli tych wpisów będzie dużo, a gdybyś w przyszłości chciała zmienić wygląd strony to będzie łatwiej wyeksportować te elementy do pliku.