Zastanawiasz się, jakie przydatne wtyczki do WordPressa polecają inni blogerzy?  Poprosiłam kilku twórców, by podzielili się swoimi ulubionymi wtyczkami – takimi, które ułatwiają im pracę nad blogiem i pozwalają na tworzenie estetycznych treści.  Przy okazji możesz także zobaczyć wtyczki, które są moim zdaniem absolutnymi niezbędnikami. To zaczynamy!

 

W pytaniu o przydatne wtyczki do WordPressa wywołałam do odpowiedzi: 

Jan Favre
Stay Fly

Bloger wielokrotnie wyróżniony w rankingach Jasona Hunta oraz polecany w Share Week. Pisze o stylu życia w miejskim klimacie. Niedawno napisał także książkę.

 

Natalia Bednarczyk
Pixels Factory

Blogerka, graficzka i Pogromczyni Pikseli. Tworzy strony WWW, identyfikację wizualną i projekty do druku.

 

Agata Grądecka i Marta Bartosińska
Zdalne Babki

Zdalne babki tworzą kameralną firmę IT. Tworzą strony i sklepy internetowe, zajmują się grafiką, identyfikacją wizualną oraz copywritingiem i działaniami marketingowymi.

 

Diana Litwin Dolezińska
Pieniądz jest kobietą

Blogerka z wieloletnim doświadczeniem w pracy w bankowości i finansach. Na blogu przedstawia kobiecy punkt widzenia na finanse, karierę i rozwój osobisty.

 

 

Wtyczka do optymalizacji treści pod SEO

Ulubioną wtyczką Diany Litwin Dolezińskiej jest obecnie Yoast SEO. Więcej o Yoast SEO możecie przeczytać w moim darmowym poradniku, w którym pokazuję, jak zapalić wszystkie zielone lampki. Jak się okazuje ta czynność może być niezwykle satysfakcjonująca!

Moją ulubioną wtyczką  w tym momencie na pewno jest Yoast SEO. Pomaga mi ona optymalizować stronę pod kątem SEO oraz podpowiada organizację w postach na blogu. Dzięki niej nie zapominam dodać opisów do zdjęć i nie powtarzam się ze słowami kluczowymi.

Natalia Bednarczyk z Pixels Factory także szczególnie poleca tę wtyczkę.

Nie będę pewnie zbyt oryginalna, jeśli na podium moich ulubionych wtyczek postawię Yoast SEO. Jest to wtyczka, za sprawą której bardzo polubiłam pracę nad SEO na mojej stronie. Moment, w którym zapalają się zielone lampki, jest takim miłym zwieńczeniem pracy nad każdym postem.

Wtyczka do komentarzy

Wtyczka Disqus również została wymieniona wielokrotnie. Nic w tym dziwnego, skoro to wygodny i intuicyjny system komentarzy.

Diana Litwin Dolezińska nie wyobraża sobie swojej strony bez Disqusa:

Drugą wtyczką, bez której nie wyobrażam sobie teraz funkcjonowania, jest system do komentarzy Disqus. Wiem, że różne są na jego temat opinie, ale dla mnie jest on bardzo wygodny i póki co nie widzę minusów tego rozwiązania.

Natalia Bednarczyk także uważa Disqusa za najlepszy system komentarzy:

Znów nie będę oryginalna, bo moim trzecim ulubieńcem jest Disqus. Nie wyobrażam sobie u siebie innego systemu komentarzy, na innych blogach też chętniej komentuję, kiedy jest tam Disqus.

Wtyczka do tworzenia ładnych tabel

Dzięki wtyczkom możemy nie tylko wpływać na wygląd strony, SEO, ale także zadbać, by prezentowane treści na blogu wyglądały po prostu pięknie. Zdalne Babki polecają wtyczkę  WP Data Tables Generator by Supsystic.

Jedną z naszych ulubionych wtyczek do WP jest Data Tables Generator by Supsystic. Jak sama nazwa wskazuje można dzięki niej przygotować tabele. Czego nazwa nie wskazuje, to to, że tabele są super przejrzyste i eleganckie, ładnie wyświetlają się na urządzeniach mobilnych i są bardzo przyjazne w przygotowaniu. Czasem bez tabeli się nie obejdzie, dlatego bardzo polecamy.

Poniżej kilka tabel, które można stworzyć z wykorzystaniem tej wtyczki:

przydatne wtyczki do wordpressa

przydatne wtyczki do wordpressa

Wtyczka do korekty tekstu

Natalia wskazuje jeszcze jedną wtyczkę, która ułatwia jej blogowanie i zapewnia poprawną edycję tekstu:

Druga wtyczka, którą bardzo lubię, to Orphans, czyli Sierotki. Wtyczka ta przenosi wiszące spójniki czy przyimki do następnej linii. Takie wiszące słowa, szczególnie jednoznakowe, to dla mnie zmora, więc ta wtyczka to wybawienie.

Wtyczka ułatwiająca pracę blogera z markami

Jan Favre, jako jedną z dwóch wyjątkowych wtyczek zainstalowanych na blogu wymienia Public Post Prewiev:

Pozwala mi łatwo wysyłać do akceptacji wpis powstający we współpracy z marką, bez zapisywania do zipa, czy eksportowania do jotpega, co zaoszczędza czas i nerwy.

Wtyczka do budowania bazy kontaktów

 Drugą polecaną przez autora bloga Stayfly wtyczką jest: MailChimp Form by MailMunch:
W wygodny sposób, i dla mnie i dla czytelników, pomaga mi zbierać maile od osób, które są zainteresowane moją książką.

Inne przydatne wtyczki do WordPressa

Diana poleciła także kilka dodatkowych wtyczek, z których w powodzeniem korzysta:

Korzystam jeszcze z wtyczki Shareaholic, która umożliwia wygodne połączenie bloga ze światem Social Mediów. Czasami przydaje się Shortcodes Ultimate – ułatwia wykorzystywanie różnych dodatków do wpisu. I na sam koniec oczywiście coś, co daje możliwość śledzenia statystyk, czyli łączącego bloga z GA. U mnie jest to obecnie wtyczka Google Analytics for WordPress by MonsterInsights.
Znasz te wtyczki? A może masz inne godne polecenia przydatne wtyczki do WordPressa? Podziel się nimi w komentarzach – kto wie, może dla kogoś okażą się one przydatne i ułatwią mu pracę na blogu?
P.S. Interaktywna Akademia WordPressa już trwa! Stwórz stronę WWW lub sklep online na WooCommerce i odbierz świadectwo ukończenia szkolenia wystawione przez placówkę oświatową Jestem Interaktywna na druku MEN. Dołącz do prawie 10 000 zadowolonych studentek i studentów. Nabór trwa do zajęcia wszystkich miejsc! CHCĘ POZNAĆ CENY! ⇒

8 Komentarze

  • Wszystko sie zgadza Ola,to również moje ulubione wtyczki <3

    • A masz jeszcze jakąś ulubioną, której nie ma w tym zestawieniu?

  • Bardzo ciekawy temat! Dzięki!

  • Dodałbym jeszcze Duplicator do tworzenia backupów i szybkiej migracji danych 🙂

  • Cześć Ola! Widzę, że zrezygnowałaś z Disqus’a na swoim blogu. Czy możesz powiedzieć dlaczego podjęłaś taką decyzję?

    • Eliza, robię testy, co się lepiej sprawdza i chcę zrobić podsumowanie na blogu 🙂

      • Dziękuję za odpowiedź. Czekam więc na podsumowanie 🙂

  • Cześć Ola,
    a czy znasz wtyczki które dodają przycisk “następny wpis”, “poprzedni wpis”? Mam szablon który mi pasuje, ale wpisy na końcu strony tych przycisków nie mają. Jak też wtyczki które dodają do wpisu autora/datę publikacji/ilość komentarzy (lub zaproponowanie pozostawienie go)?

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *