zaslepka-strony-www

Chcesz na swojej stronie internetowej zrobić zaślepkę “strona w budowie”, by inni nie podglądali, jak działasz nad swoją witryną? Zaślepka strony WWW jest naprawdę łatwa do zrobienia. Zobacz, jak to zrobić na WordPressie! 

Zaślepka strony WWW

Jak ustawić zaślepkę na stronie WWW? Możesz to zrobić za pomocą wtyczki WP Maintenance Mode, która jest przetłumaczona na polski nazywa się WP Tryb konserwacji. Zainstaluj wtyczkę, pamiętając, by wcześniej zrobić backup strony, sprawdź mój wpis, w którym opisuję, jak to zrobić krok, po kroku.

zaslepka-strony-www

Po zainstalowaniu wtyczki włącz ją i poszukaj jej na liście wtyczek i kliknij ustawienia. Ustaw status na aktywny, by wtyczka działała. Kolejne, co musisz ustalić, to czy strona WWW ma być dostępna dla wyszukiwarek. Na wstępnym etapie warto tutaj zostawić opcję “nie”.

zaślepka strony WWW

W Rola back-end możesz wybrać, jakie role na WordPressie mogą mieć dostęp, pozostałe informacje możesz zostawić bez zmian. Zapisz ustawienia i przejdź do strony głównej. Nic się nie zmieniło?  To z powodu  zalogowania do panelu WordPressa, jednak wystarczy, że wejdziesz w tryb prywatny, by zobaczyć komunikat o trybie konserwacyjnym.

WordPress przerwa techniczna

Jak zmienić wygląd komunikatu? Wejdź jeszcze raz w ustawienia wtyczki i zmień aktualny tekst w dziale “Wygląd”. W polu tekst możesz dopisać, kiedy strona WWW będzie działała ponownie, by Twój czytelnik wiedział, kiedy może na nią wrócić. Poniżej możesz wybrać rodzaj tła. Do wyboru masz własny kolor, przesłane tło, czy uprzednio zdefiniowane tło.  Dalej możesz wybrać kolor czcionki. Gdy uzupełnisz już wszystkie pola, zapisz ustawienia i sprawdź, jak wygląda Twoja strona główna.

zaślepka strony WWW

Strona w budowie WordPress – dodatkowe opcje

W zakładce moduły możesz ustawić odliczanie do publikacji strony po konserwacji. Masz możliwość włączenia subskrypcji i powiadomienia, kiedy strona WWW będzie działała. Znajdziesz tutaj także pola z portalami społecznościowymi, na które możesz skierować zainteresowane osoby. To jednak nie wszystko! Dla użytkowników, którzy będą chcieli do Ciebie napisać, możesz zostawić kontakt mail. Po podłączeniu kodu śledzenia Google Analytics możesz także sprawdzić, ile osób było na Twojej stronie, gdy była ona w trybie konserwacji.

zaślepka strony WWW

Gdy strona WWW jest już gotowa

Gdy skończywsz  już pracę nad stroną WWW, wystarczy, że przejdziesz w ustawienia wtyczki i wybierzesz opcję Zdezaktywowany i zapiszesz ustawienia. Nie będziesz pracować nad swoją stroną WWW w najbliższym czasie? Wyłącz wtyczkę i ją usuń. Warto o tym pamiętać, bo to dobra praktyka, by utrzymać porządek w panelu WordPressa.

Korzystasz z tej wtyczki? Daj znać, jak u Ciebie wyglądają prace na stronie WWW? Wszystkie już skończone, czy może szykują się kolejne?

P.S. Ruszyła przedsprzedaż książki Chcę WWWięcej! Jeśli interesuje Ciebie ten artykuł, to musisz ją zobaczyć. Kliknij tu i sprawdź!

Ola Gościniak

Pomysłodawczyni marki Jestem Interaktywna, ekspertka WordPress, mentorka biznesów online, blogerka, przedsiębiorczyni, wykładowczyni akademicka, autorka e-booków, książek m.in. bestsellerowej „Bądź Online” oraz kursów online WordPress i WooCommerce, organizatorka Interaktywnej Konferencji, autorka cenionego podcastu wyróżnionego przez Forbes Woman. Więcej →

Książka Chcę WWWięcej!

Ruszyła PRZEDSPRZEDAŻ książki Chcę WWWięcej! Jak zarabiać online na swojej wiedzy? Ta książka pomoże Ci zaistnieć w sieci! Chcę WWWięcej!

13 Komentarze

  • Troszkę człowiek liznął podstaw po Pani wpisach:) pozdrawiam

  • Korzystałem z alternatywnej wtyczki, ale warto spróbować te rozwiązanie. Dzięki za przegląd wtyczki. 😉

  • Ciekawe rozwiązanie, jeśli strona ma być w budowie przez kilka dni, albo ma duże zasięgi i dużo wejść w ciągu jednej chwili.

  • Ciekawa wtyczka, aczkolwiek można też po prostu stworzyć dodatkową stroną w WordPress i ustawić ją tymczasowo jako strona główna. 🙂

  • Nie działa a miało być tak pięknie

  • Dzięki za wpis 🙂 Dobrze jest znaleźć tyle wartościowych treści 🙂 Projektowanie witryn internetowych, SEO to chleb powszedni każdego, kto zajmuje się webdesignem. Dobrze jest znaleźć cenne wskazówki dla początkujących.

  • Super sprawa z tą wtyczką – dziękuję za użyteczny wpis.
    Szkoda, że nie da rady wrzucić tam mema albo gifa – byłoby almost idealnie!

  • Dziękuję, akurat potrzebowałem

  • Dzięki Ola! Dzięki temu wpisowi wprowadziłam backupy na swojej stronie i w końcu ruszam z porządną aktualizacją. Trzymaj kciuki! 😀

  • Wtyczka bardzo przydatna. Doskonale spełnia swoją funkcje Dziękuję.

  • Czesc Ola,

    Dzieki za prosty artykul:-)

    JA tworze swoja strone i nie chcialam zey byla widoczna w tym czasie w trakcie:-)

    Tylko ze po zainstalowaniu tej wtyczki i pzrejsciu tych krokow powyzej

    Status Activated

    Bypass for Search Bots – No

    I zapisaniu, dalej jak wpisze adres mojej strony w wyszukiwarke google to ja widac:-(

    Co moze byc nie tak?

    Dzieki wielkie i pozdrawiam:-).

    Aga

    • Jeśli jesteś zalogowana, to będziesz widzieć swoją stronę. Jak niezalogowana to wtedy widoczna jest zaślepka. Spróbuj w trybie prywatnym otworzyć.

  • Hej!
    Jakiej innej wtyczki użyć jeśli ta już niestnieje? Wpisywałam nazwę ale jej nie ma, ani autora.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *