SLOW LIFE & SLOW FOOD

SLOW LIFE, czyli powrót do korzeni, do Włoch, gdzie narodziło się właściwie wszystko, gdzie istnieją silne tradycje i skąd płyną inspiracje. Manifest ochrony praw do wysokiej jakości życia i pochwała powolności. Wyzbycie się ciągłych nawyków pośpiechu, pozwolenie na długie chwile przyjemności i szczęścia w gronie przyjaciół. Promocja zdrowego stylu życia poprzez wprowadzenie wartościowych posiłków – nie jako dieta, ale sposób na codzienną pielęgnację ciała i umysłu.

Ruch SLOW LIFE można podzielić na wiele kategorii nawiązujących do różnych dziedzin naszego życia.
Jedną z nich jest SLOW FOOD, czyli ochrona prawa do smaku. To również organizacja założona w 1986 roku we Włoszech, kraju rozgrzewającego słońca, apetycznej kuchni, magicznych krajobrazów morza i gór, a także chwili powolnych i łagodnych. Ruch przenika do wielu innych krajów, wyostrzając uwagę społeczeństwa na tradycyjne i smaczne jedzenie.

Przesłanie coraz bardziej znanego ruchu SLOW FOOD to sprzeciwienie się powszechnie „stosowanemu” pędowi życia. Zawrotne tempo skutkuje w braku dbałości o pożywienie, które jest w końcu nieodłącznym elementem naszej egzystencji. Dlaczego więc nie poświęcić na gotowanie więcej chwil, które mogą stać się duchowym doświadczeniem zapisanym w przyjaźni i miłości?

SLOW FOOD to zwolnienie, nabranie głębokiego oddechu i znalezienie czasu na wspólne biesiadowanie. Sama organizacja ma na celu promocję lokalnych i regionalnych produktów. Jest to żywność tradycyjna i zdrowa, o której wielu ludzi zapomniało kosztem plagi fast food’ów.

Prawdziwy smak życia to zmysłowa przyjemność odczuwana podczas spożywania własnoręcznie przygotowanych posiłków. To czerpanie radości ze smakowania świeżego i smacznego jedzenia, które idzie w parze z szukaniem sensu i głębi życia.

Głównym przesłaniem jest spokojne badanie i odkrywanie smaków, delektowanie się nowymi potrawami, dobór składników i przypraw dających nam wyjątkowe wrażenia smakowe. To zmienienie nastawienia do zjadanych potraw – zamiast biernego ich przyjmowania, skupiamy się na celebracji posiłku, który ma dostarczyć nam radości, zadowolenia i energii na dalszą część dnia.

Z życzeniami pełnego kosztowania przygotowywanych posiłków oraz czerpania z nich tego, co najlepsze

Aleksandra – skosztuj.to

skosztuj tv

Polecane przepisy kulinarne